Mihnea

LEGILE ETERNITATII

Recommended Posts

LEGILE ETERNITATII

1. LEGEA GENEZEI

Unii spun ca la –nceput a fost nemuritorul apoi nimeritorul . Altii …ca invers . Ce mai conteaza ?!? Cam tot din aceeasi gaina (pui las ) se trag.

2. LEGEA SPORTIVITATII

Nu trateaza "batalia "ca pe un sport . Pentru el totul e personal .

Completare :Chiar si adierea care-i deviaza bilele.

3. LEGEA NEURONULUI INFAILIBIL

Daca faci greseala sa-l nimeresti si nu are loc "de dat inapoi" ...te tine minte. Si are memorie buna.

4. LEGEA PRIVIRII PIEZISHE

Nu te uita-n ochii lui dupa ce l-ai scos din joc. Nu o sa-ti placa ce-o sa vezi.

5. LEGEA ANTI-FAIR-PLAY

Nu o sa vina la tine sa te felicite ca ai fost dibaci. Si daca te duci sa-i intinzi mana o sa creada ca-l iei la mishto. Renunta.

6. LEGEA “ RAZI CA PROSTU’ “

Si daca vrei sa glumesti pe tema asta te lovesti de un zid. Si zau ca doare .

7. LEGEA FEED-BACK-ului

Nu o sa te-njure-n fata. Dar o sa te apuce sughitu' oricum .

8. LEGEA HOTULUI

Principiul : “striga cat mai tare “ hotzu’ “ se aplica si aici.

9. LEGEA IGNORARII

Face mai bine la proprii nervi sa-l ai la tine-n echipa . Nu de alta da’ daca tot nu-l poti atinge (cu bila bai—nu te gandi la ce ma gandesc io) , macar sa-l poti ignora. Sau sa-i pui piedica.

Glumeam : da-i branci direct. Cand nu te vede nimeni. Si chiar de esti vazut imbrancindu-l, ceilalti te vor aproba .Ca si lor le-a rupt nervii.

10. LEGEA ONOMATOPEICA

Daca striga tare si e agitat …stii de care soi e . Sau care e probabilitatea maxima….

11. LEGEA HOLYWOOD-iana

Si JIM CAREY are cam aceleasi caracteristici. Si uite ce cariera a facut

12. LEGEA INUTILITATII

Nemuritor la nemuritor trage … WRONG! e cea mai nashpa chestie pentru el: sa traga spre un alt nemuritor. E ca si cum ar face pipi-n Dambovita sa intarzie urmatoarea Glaciatiune….

13. LEGEA VETERANULUI :ugeek:

Ca sa fii nemuritor trebuie sa fii vechi in bransa.Trebuie sa ai tehnica spre a nu fi vazut. Si multe orgolii de aparat.

Completare

Bibanii nu pot fi nemuritori autentici. Ca doar ce rusine poate sa-ti fie sa te nimereasca un veteran?!?

14. LEGEA TEHNICII PERFECTIONATE

Cine zice ca oricine poate fi nemuritor se insala. Trebuie sa ai scoala .Sau sorici gros pentru a da vina pe el…la o adica: “n-am simtit bila”.

VARIANTA AJUTATOARE : “ Urma aia e de la gagica de aseara . Ca doar sunt barbat-de-barbat ce naiba…”

15. LEGEA AVATARULUI

Nu are legatura viata reala (personala) cu terenul de joc.

DOVEDIT GRESIT . Trebuie sa te simti suficient de neamplinit in cursul saptamanii pt. a deveni nemuritor si rece (cool) duminica dimineata. Ca altfel ce rost ar mai avea sa-ti creezi o a doua realitate din moment ce si in asta te doboara o biluta.

16. LEGEA ELEGANTEI

Daca isi asorteaza bine costumul si-l intereseaza mai putin functionalitatea lui…….

E clar: e orgolios . Nu mai risipi bilele in van….

17. LEGEA IERARHIEI NEMURITORILOR

Nu toti nemuritorii sunt egali. E ca la mil (N.R. fara –sim)

1. bibanul-nemuritor ---s-a nimerit sa-l loveasca bila dar ii e prea lene sa se mai duca-n respawn.

2. soldatul-nemuritor ( 3-6 luni de experienta) ----din cand in cand . Ca si altii o fac.

3. caporalul-nemuritor ( 6 luni-1 an) ---isi ” moaie ciocul” in pacat mai rar sa nu bata la ochi

4. sublocotenent -nemuritor ----un fel de aspirant de teamleader . Se risca si mai rar.

5. locotenent – acum vorbim de fineatza . Sunt momente si momente. Mize si mi(u)ze.

6. capitanii----e he he ---un fel de fondatori . Mai bine te faci ca nu vezi. Daca vrei sa mai joci si saptamana viitoare.

7. maiori-colonei-generali---- exista?

18.LEGEA SENECTUTII

Mai imbatranesti...mai uiti din ele.....( din bilele care te lovesc)

19. LEGEA BRAWNIANA (sharp dito)

Daca nu esti de acord cu ceva (sau cineva) , nu-i da sansa sa se apere .Trimite direct ceva brown spre frigiderul lui.

P.S. Orice opinie contrara subsemnatului e periculos de primejdioasa.......

20.LEGEA H.A.T. (Cinefilu)

De vina nu-i Nemuritorul ci tu ca nu l-ai nimerit destul.

21.LEGEA " ORGANELOR"

Nu exista Nemuritor. Exista doar bile care nu lovesc organe suficient de vitale.

22.LEGI PERSONALE

Pt . Nemuritori -nu conteaza cate bile te lovesc ci cati ochi te privesc in momentul ala.

Pt. Nimeritori --nu conteaza cate bile-si ating tinta ci cate crezi ca-si ating tinta

COMPLETARE .....si oricum toate belele ating ceva in cele din urma.

e doar o problema de timp si rabdare

De vrei sa stii cum sa dibuiesti si un NIMERITOR inseamna ca n-ai inteles nimic din ce ti-am scris pana acum . lasa-te de citit. Apuca-te de sah de exemplu………

Imi cer iertare celor ce se regasesc . Ca bilele mele sigur n-o s-o faca.

P.S. Nu detin adevarul ultim. Daca mai stiti si alte metode de depistare va rog sa le postati. Si rog adminul sa le centralizeze pe aceeasi lista.

salut Copane !

sunt Mihnea . dar numele era luat .a trebuit sa bag alt user .

21.LEGEA " ORGANELOR"

Nu exista Nemuritor. Exista doar bile care nu lovesc organe suficient de vitale.

1. LEGEA GENEZEI

Unii spun ca la –nceput a fost nemuritorul apoi nimeritorul . Altii …ca invers . Ce mai conteaza ?!? Cam tot din aceeasi gaina (pui las ) se trag.

Asta da .... iubesc nemuritorii ca poti trage in ei la greu, adica tragi mult si bine pana lasa urme )

Respect

Legea Antihighlander:nu te pune cu nemuritorul, oricum nu-i iei puterea.

super-top!

am citit de doua ori, ca sa inteleg, de sah n-am de gand sa ma apuc

completez si eu...

nemuritor ce spune; "colegu, imprumuta-mi AUTAN-ul te rog, ca rau ma pisca tantarii in padurea asta"