Sign in to follow this  
Grasulas

Dezbatere probleme statut - Art. 50

Recommended Posts

Toti cei ce posteaza aici au obligatia sa se rezume strict la sesizarea unor probleme in baza unor argumentatii logice si/sau promovarea de solutii tot in baza unor argumentatii logice care fac referire strict la problema in cauza.

Orice abatere de la regulile de mai sus, va fi moderata.

Inainte sa incep tin sa atrag atentia ca ART 50 se refera la Obligatile si Drepturile pe care le are Consiliul Director:

ART 50

c) Aproba regulamentele si normele F.S.A.

Propunerea mea

c) Propune regulamentele si normmele FSA spre aprobarea AG

Regulamentele si Normele FSA sunt mult prea importante pentru a fi aprobate si gandite doar de 15 oameni chiar daca acei oameni au fost alesi de catre AG.

ART 50

ff) Aproba anual cuantumul taxelor, penalitatilor si cotizatiilor catre F.S.A.

Propunerea mea:

ff) Propune anual cuantumul taxelor, penalitatilor si cotizatiilor catre F.S.A, spre aprobarea AG

Cel mai sensibili suntem cand e vorba de bani consider ca necesara aprobarea AG pentru modificarea sau introducerea unor noi taxe.

ART 50

u) Aproba componenta delegatiilor care participa la competitii si reuniuni internationale;

Propunerea mea:

u) Aproba componenta delegatiilor care participa la reuniuni internationale si componenta lotului national pentru cazurile in care nu se poate prezenta decat un numar fix de echipe din partea Romaniei.

Asa cum am mai spus nu sunt de acord ca Federatia sa impuna cine are dreptul de a participa la o competitie internationala, exceptie facand cazurile in care trebuie sa prezentam un nr finit de echipe sau cand cei care vor sa participe se afla pe listele de suspendati din activitatea sportiva (ban).

ART 50

t) Aproba regulamentele de organizare si desfasurare ale competitiilor interne si internationale organizate de catre F.S.A. ;

Am nevoie de o lamurire CD decide regulamentul competitilor de airsoft sportiv, la ce se refera mai exact ?

De acord cu tot ce ai spus. Legat de ultimul punct:

ART 50

t) Aproba regulamentele de organizare si desfasurare ale competitiilor interne si internationale organizate de catre F.S.A. ;

Eu inteleg asa: FSA poate organiza competitii interne si internationale; cineva (oricine deoarece nu este stipulat) din cadrul FSA propune regulamente de organziare si desfasurare a unor competitii, iar CD aproba respectivele regulamente.