Sign in to follow this  
D13-th_Mytzu

Dezbatere probleme statut - Art. 20

Recommended Posts

Toti cei ce posteaza aici au obligatia sa se rezume strict la sesizarea unor probleme in baza unor argumentatii logice si/sau promovarea de solutii tot in baza unor argumentatii logice care fac referire strict la problema in cauza.

Orice abatere de la regulile de mai sus, va fi moderata.

Grasulas #1:

CAP 6 ART 20

h) De a organiza/participa la competitii interne si internationale, cu avizul F.S.A. ;

i) Sa incheie contracte cu diferiti sponsori fara a incalca insa prevederile regulamentelor F.S.A. si legile in vigoare.

La punctul h vezi motivele enumerate mai sus

La punctul i) de ce trebuie sa respect niste regulamente FSA in contractele clubului cu Sponsorii, ce treaba are FSAul sa imi controleze mie contractele si intelegerile cu partenerii Clubului atata timp cat nu lezeaza imadinea Federatiei. Unde e beneficiul comunitatii in a avea o federatie ce poate controla activitatea cu un eventual sponsor ? Consider ca respectarea legilor in vigoare in lucrul cu sponsorii e mai mult decat arhisuficienta.

Grasulas 32:

CAP 6 ART 20

h) De a organiza/participa la competitii interne si internationale, cu avizul F.S.A. ;

i) Sa incheie contracte cu diferiti sponsori fara a incalca insa prevederile regulamentelor F.S.A. si legile in vigoare.

pentru ca vorbim de drepturile membrilor FSA propun urmatoarele schimbari:

De a organiza la competitii sportive de airsoft interne si internationale, cu avizul F.S.A

Sa incheie contracte cu diferiti sponsori fara a incalca insa prevederile legilor in vigoare.

Consider ca nu este in interesul meu si al clubului meu sa dau socoteala Federatiei cine ma sponsorizeaza si cum daca federatia considera ca prin actiunile mele sau ale clubului meu am adus prejudicii imaginii FSA sau airsoftului sportiv sunt sigur ca au toate uneltele necesare sa ma puna la punct sau sa ma excluda din federatie. Daca se ajunge in situatia in care pentru un contract de sponsorizarea sunt implicare atat federatia cat si un club sunt sigur ca presedintele federatiei sau cel care este delegat va avea grija de interesele si respectarea protocoalelor federatiei.