Tomcat

Armele Vestului Salbatic

Recommended Posts

this forum ain't big enough for the both of us, sheriff. Meet ye at high noon at the ol' curch. Bring you're shootin'iron.

this forum ain't big enough for the both of us, sheriff. Meet ye at high noon at the ol' curch. Bring you're shootin'iron.

You've got manure for brain?

Eu am o replica cu aer comprimat dupa Marushin M1892, chiar daca nu are legatura cu airsoftul postez cateva poze cu ea:

dsc01117ax0.th.jpg dsc01118kl9.th.jpg dsc01119qb6.th.jpg dsc01121pw5.th.jpg

And here my trusty dog:

dsc01169bh8.th.jpg

Hainele se pot cumpara din orice magazin de jeans. : )

Cunosc replica respectiva, ma atragea si pe mine. Exista si un SAA, cu cartuse. Dar... e replica dupa Winchester nu dupa Marushin, dude;

Pai dupa Winchester e dar am dat fara sa imi dau seama copy paste la tot numele din linkul lui mytzu O am de prin 2002 sau 2003, mai mult e pe post de ornament la casuta

E cu patroane de gaz si proiectilul e de metal.

Edited by Guest

Ce tare sa vina unu cu Glock-ul sa traga full auto si un amarat dupa cladire tot incarca de zor la pistolul lui de western cu 5+1 bile ! haha

Ati uitat ceva:

Remington

page19qf3.jpg

The Remington Model 1875 "Outlaw" reprezinta alternativa Remington la Colt Single Action Revolver. desi nu au prins razboiul de secesiune ele au vazut actiunea in vestul salbatic, printre famosii detinatori au fost si fratii Frank si Jesse James.

Modelul Remington 1875 "Army" Revolver este aproximativ acelasi revolver ca si modelul Frontier doar ca a fost fabricat pt armata SUA din 1875 pana in 1889. Este o arma puternica si f precisa.

Si pt sniperi avem celebrul Sharp Pedersoli, care a vazut actiunea pe toate campurile de batalie din razboiul de secesiune, folosit adesea ca si arma de sharpshooter.

volume1094nj7.jpg

Din pacate nu am vazut replici de airsoft.

Din cate stiu eu mai sunt cateva revolvere smith and wesson, dar trebuie sa consult acasa o carte despre "gunfighters".

Binenteles ca nu e inca o lista completa. Timp + chef + cine vrea sa mai scrie poate sa scrie ca nu e blogul meu...

Legat de glockuri full auto, well, n-ar fi foarte diferita situatia de bolt vs AEG. Iar daca facem "western day", nu o sa poti veni cu arme "moderne".

Prin Smith and Wesson cred ca te referi la Schofield:

http://www.sam-hane.com/sass/schofield/index.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Schofield_Model_3

In ce priveste Remingtonul, e o dezvoltare a lui New Model Army prezentat acolo

Edited by Guest

Clint Eastwood reloaded )

arata bine` ar merita sa faci pe neleguitu` macar o data pe sapt la o joaca

Exact, la Schofield ma refeream cand spuneam de un model de Smith&Wesson. Nu eram sigur pe denumire si nu vroiam sa spun vreo tampenie pana nu ajungeam sa verific.

I'm gonna make an indian team and we'll scalp your sorry asses!!!

10 pasi = 3m....
Na, na, na! Nu incurcati piciorul (foot) care are 33 de cm cu pasul care are, in medie, cam 65 cm! Deci 10 x 65 = 6,5 m x 2 = 13 m. La cum erau tevile din acea vreme, e o distanta suficienta sa dai ...pe linga!

In ceea ce priveste Vestul Salbatic, parca mi-as dori mai mult sa scoata un Gatling de airsoft...

Or else, I would like an airsoft version of this baby.

Gatling?! Pai tocmai asta e misto la epoca, faptul ca rata de foc e foarte mica.

Nu crezi ca ai strica atmosfera?

Cred ca e grozav sa te ascunzi prin padure avand o replica SA sau DA (dar neautomata) si cu o provizie de 100 bile maxim (eventual de 8mm).

Cine zice sa avem toti cate una?

Sincer, erau al naibii de rare. De exemplu, in tot Razboiul de Independenta, armata romana a folosit numai 4...

Tot ce ziceam este ca m-ar distra un Gatling de airsoft. Sau un Maxim.