mugur

Pentru iubitorii de RC

Recommended Posts

Am observat ca printre airsoftisti sunt multi bolnavi cu RC, asa ca m-am gandit sa fac un topic cu ce avem pe acasa fiecare, poate ne mai ajutam intre noi. Postati modelul (sau modelele) vostru si ceva poze. Va rog sa nu postati fotografii cu ce au altii oricat de uber-misto ar fi, pentru aia exista alt topic.

Traxxas Summit

Momentan stoc, dupa ce termin cu upgrades (mai astept un motor doar) primeste si un sistem FPV.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Pacat ca in fotografiile tale nu reiese scara modelului, pt ca e MARE. Ca o comparatie E-Maxx'ul meu lenevind pe scaunul meu, Summitul fiind mai lat, mai lung si mai inalt putin.

_DSC7214.jpg

Si cateva foto si cu mandra mea. Traxxas E-Maxx (cu ceva piese schimbate pe ea)

_DSC7306.jpg

_DSC7304.jpg

_DSC7477.jpg

_DSC7647.jpg

Iar aici impreuna cu E-Revo unui coleg de echipa

_DSC7312.jpg

_DSC7393.jpg

Si cateva cu Traxxas E-Revo singur

_DSC7395.jpg

_DSC7367.jpg

_DSC7307.jpg

Sebannu, din pacate este identic ca in airsoft. Nu masina conteaza cand o iei, ci la cat ajunge cand termini. Degeaba dai tu 25 mil pe ea in magazin

Cata: n-ai curaj

faine. eu n-am decat un wheely king, rtr (ready to run) la 200 eur, sta in dulap de vreo 2 ani

nu i-am luat in plus decat niste acumulatori.

nu se preteaza la curse (performante reduse, centru de greutate sus de tot) dar e fun si asa stoc. unii il folosesc ca platforma pentru conversie la crawler.

pun diseara niste poze "reale". pana atunci:

Wheely%20King%20RTR.jpg

edit: fara "tablarie" (mai usor de schimbat bateria)

http://picasaweb.google.com/airsoftluc/WheelyKing?authkey=Gv1sRgCPDQ44Cd68rqJA#

Edited by Guest

Ce autonomie au cele cu motor electric? E-revo de exemplu sau E-maxx?

Depinde rau de motorizare si de tipul de baterii.

Exemplu: E-maxx stoc cu 2 x Titan 550 si 2 x 8.4V / 3000mA merge cam 20min in conditii de iarna. Poate sa mearga si doar 15 min daca i dai forja in nestire. Cu 2 X lipo 2S/5000mA poate sa mearga 50-60 min.

Pe E-maxx am motoarele stock 2x Titan 550 bateriile care vine cu masina 8.4 3000 x2, daca nu ii dau acceleratia pana in gat ma tin cam 45de minute intr-o zi cu soare afara, la frig max 15-20min cu acceleratii usoare. Ultima iesire am facut mai multe liniute inclusiv cu un Audi A4 1.9tdi (e-maxx wins) m-au tinut 12min.

Pe E-revo sunt 2x 7.4v 6000 30c tin in conditii de accelratii maxime in jur de 1ora si 15-20min max.

Si inca o poza:

_DSC7317.jpg

Nu cred ca Unimog se apropie de clasa alor voastre. Este doar o utilitara de Bradulet 'namolita

5389873239_cb9f82bff9_b.jpg

5389868919_a290c88659_b.jpg

5389865237_a846428c38_b.jpg

Ce are fain - cabestanul

5390473674_55d6e5fe2b_b.jpg

5389865745_f9b4b4315c_b.jpg

Si totusi ... cine stie ce inseamna Unimog pentru lumea 4x4 nu are cum sa o treaca cu vederea. Sa o stapanesti sanatos

Merci, au stricat-o copii.

Voi ce faceti cu ele? Curse ilegale?

Este f tare Unimog-ul, si mai tare e ca se poate adapta cu sasiu de la Tamya Pajero pt teren accidentat

Ce facem cu ele? se pot face multe mai jos cateva exemple:

E-Max E-revo, sau Stempede ori HPI Savage Flux sunt mai de trantit viteza si alte cele

Summitul e mai mult de catarat dar se poate adapta si la trantit si sarit sau drumuri lungi ,cum e mai jos:

Distractia e mare orice ai face cu ele. + ca au statie modelele noi pe 2.4ghz unde raza e enorm de mare ca si distanta de receptie.

Tot Summitul

Si pt ca Rc-urile Traxxas pot (cele cu motoare non brushless "fara perii"):

Este f tare Unimog-ul, si mai tare e ca se poate adapta cu sasiu de la Tamya Pajero pt teren accidentat

Merci, mai ales pentru pont.

Tari filmuletele.

In varianta cu camera de filmat poate folosi pentru spionaj la G2.

Am mai batut saua si inainte. Mi-am comandat chiar o carcasa pe care sa o vopsesc camo si sa o umplu de frunze...Prind si glockul electric de ea sau claymore daca e voie, tre' sa iti imaginezi ce fata va face ala care se apleaca sa vada ce e aia.

tre' sa iti imaginezi ce fata va face ala care se apleaca sa vada ce e aia.

Sau ce fata vei face tu cand vei vedea un mare SAW indreptat spre camera ...then...end of transmission !

Super adevarate jucariile voastre...RESPECT !

Colegu, camera de pe masina e mai ieftina decat carcasa lejer, asa ca ma doare fix in cur ca iau o bila in camera. Si are lentila 2mm, asa ca spor la nimerit. Cand iti duci jucariile pe teren le duci cu toate riscurile ce vin cu ele. Daca la event eu iti bag o bila in eotech/luneta/dot/whatever si ti-l plesnesc/sparg/stric, tu ai timp sa speri ca ti-l platesc? Inseamna ca esti optimist din fire.

Si mai faci o confuzie. O sa il vad pe ala cu SAW cu foarte mult timp inainte sa vada el masinuta. Think at the proportion size. Si daca nu il vad, BRAVO LUI. Este logic sa aiba inamicul voie sa inactiveze "drona", asa ca punem un dispozitiv sa poata fi dezactivata, mi se pare corect asa. BTW, ai vazut tu la G1 asa multi cu SAW plimbandu-se de colo colo? Da' unu cu un aeg infect sau un pistol de 2 lei ce are? Ala nu poate sa o dezactiveze ca sughita fara SAW?

Si ca o incheiere despre subiectul Gathering: o sa imi duc masina la cateva jocuri inainte, si mai vedem noi acolo ce si pe cine vede mai intai...