T.N.C.

OFF TOPIC DAR ...

Recommended Posts

Dupa cum spune si titlul mesajul este off topic dar nu am stiut unde sa-l postez mai bine. Ca si idee suntem 2 doritori din B.A.T. http://www.airsoftbrasov.ro/index.php care vrem sa participam la un curs de marksman http://europeanparatroopers.org/events_fr.htm EPA TACTICAL RIFLE COURSE – BASIC Course Number: #202C . Cautam inca 2 oameni dornici in ideea impartirii costurilor aferente transportului (adica sa ne arhivam toti 4 intr-o masina). Cei interesati va rog sa dati un semn aici sau pe forumul B.A.T. la TNC.

Decat un event in Cehia, Berget,etc...parca as merge mai bine la ceva serios...si care sa ramana la dosar...si sa se si vada in instruire ..dar si pe tinuta...

Deci...m-as baga la asa ceva...incepand cu luna iunie...dar sa fim cativa intr-o masina..asa singuri nu facem naveta pana in Cehia..autostopul...ca nu se cade!

In incercarea ca am avea doritori, curiosi, etc...asteptam raspunsuri,etc

VA SALUT !

As fi interesat, dar nu indeplinesc cerintele de "Open to: Active, Reserve and Retired Military and Law Enforcement."

Ma mai interesez.

Pe de alta parte, unde anume vreti sa mergeti? Cehia sau Ucraina?

Nu e nimic batut in cuie dar noi, dupa cum spuneam, preferam un curs de marksman.

suna interesant!! dar dati si voi mai multe detalii la planul vostru de baza!!(data la care v-ati gandit sa mergeti)

Pai pentru asta o sa stam de vorba cu cei interesati. Pentru asta am facut topicul ca sa ne strangem minim 4 si sa hotaram de comun acord data. Dupa cum scrie mai sus noi vrem cursul de marksman.

buna ziua nu cred ca ma adresez unde trebuie dar de 1 an si ceva tot incerc sa intru ca voluntar in armata si de fiecare data mi se spune ca nu sunt locuri desi am auzit persoane care au fost chemate pentru asa ceva.ce sa fac? sincer mie chiar imi place bunicul meu a fost si el militar

Dute la primul CMZ,Centru Militar Zonal,acolo poti sa obtii informatii de tot felul,din cate cunosc eu,s-au dat drumul la angajari,insa trebuie sa depasesti unele probe,medical,fizic si psihologic,daca ai picat la una din astea,nu ai sanse,doar daca ai pile...

daca mai este cineva care sa-mi raspunda si mie la o intrebare .....acest curs este de o singura zi ? si cost 450 de euro ?

dc vrei sa te faci militar dute la cercul militar si inscriete si fate cadru militae nu soldat voluntar eo o foarte mar diferenta,si odata ce ajungi soldat voluntar sigur o sa vrei sa ajungi cadru militar,asa ca dute direct!

dc vrei sa te faci militar dute la cercul militar si inscriete si fate cadru militae nu soldat voluntar eo o foarte mar diferenta,si odata ce ajungi soldat voluntar sigur o sa vrei sa ajungi cadru militar,asa ca dute direct!

Fantastic ... gramatica limbii romane ucisa cu full auto ...

Eu zic sa stergeti repede pana nu vede Uziel postul de deasupra lui CB. Nu cred ca-i face bine nici lui Uziel si nici lui Cherechesh.

Cat de tare am ras de replica asta.

Nu se mai poate accede direct la o cariera ca subofiter, doar cei care sunt angajati ca militari profesionisti in prima faza, si apoi dupa minim 2 ani poti accede pe filiera indirecta la scolile de subofiteri din cadrul M.Ap.N.

dar stai acasa, sfatul meu

Fraza aia parca e calcata de un T72.. full auto e prea elegant spus.