Swarm

World of Tanks

Recommended Posts

tocmai de aia T-62A e considerat un stat padder mai bun.

Vad ca de cand n-am mai jucat astia au binevoit sa strice acele tancuri la care visam eu sa ajung, recte hellcat (mai e si kv-1s cu tunu ala bengos da ala-i pt alt post). Visam umed sa am un scout foarte bun dpdv al ariei de observare, rapid si cu capacitate de palire de ne-neglijat.

Amu intrebarea-i care tancuri indeplinesc aceste criterii mai nou? Multam frumos.

Awa traieste!!??!

ssshhhhh ..... m-am refugiat intre trolli aici

Vad ca de cand n-am mai jucat astia au binevoit sa strice acele tancuri la care visam eu sa ajung, recte hellcat (mai e si kv-1s cu tunu ala bengos da ala-i pt alt post). Visam umed sa am un scout foarte bun dpdv al ariei de observare, rapid si cu capacitate de palire de ne-neglijat.

Amu intrebarea-i care tancuri indeplinesc aceste criterii mai nou? Multam frumos.

scout fain de tot incercati personal si mi`au placut tare mult , in ordinea preferintelor RU 251 la nemti , T54 lightweight la sovietici , M41 BullDog la americani

Dap, e artagos tare insa nu e un scout prin definitie. Cand oi avea skiluri pt linia asta o sa-l iau la intrebari.

Dupa lupte seculare (peste 200 batalii) am reusit sa aduc T54 la 49% winrate. Deocamdata am folosit doar tunul mai precis si cu penetrare mai mica, dar ma bate gandul sa il chimb. Fac cele 18 puncte de penetrare diferenta in detrimentul preciziei si reloading-ului? Voi ce tun folositi pe el?

Ala cu 200 pen. When in doubt HEAT - acelas pen+gun handling mai bun sa nu le ratezi.

De aia e mai bun celalalt , care e in drum spre obj.140 bloom mai mic , aim mai scurt , e tun de bataie , nu de stat in spate

Ceea ce e nostim e ca T62A are..teoretic, precizie mai buna desi te duci prin tunul mai imprecis la el )

Asa deci. Mersi. Candva o sa il incerc totusi si pe ala ca poate ma impac mai bine cu el desi imi plac tunurile mai precise decat cele cu alfa mare.

Eu le am pe amandoua (obj 140 si T62A)

Cat despre precizia superioara a lui T62A e adevarat dar diferenta e marginala: 0.33 vs 0.34 la Obj. 140. Asta din urma are bloom mai mic...teoretic dar am impresia ca data fiind precizia standard a lui T62A - s-ar putea ca diferenta sa nu existe de fapt.

Adevarul e ca e piesa Hellcat-ul [cel putin pe tableta]. Daca vii putin la vale, te invarti in jurul inamicului ca un light si i-o dai in tartitza de-i sar capacele )