Swarm

World of Tanks

Recommended Posts

Problema: la inmedio la mine sunt 2 tipi...si nu sunt airsofteri .

+1 la campania cu free 300g.

Ai reusit sa iti iei T-72 pana la urma ?

Azi au aparut SU-122 si KV-2 le-am luat ambele, iar saptamana viitoare apar KV-1, T-55, T-34, IS-3 si BA-20.

da...eu la Orizont le-am gasit pe amandoua. e drept, ca la 2 chioscuri diferite, aflate unul langa altul. fiecare a primit alte machete si faceau schimb intre ei.

O cafea proaspata si calda, un ceai sau o shaorma la baietii de la chiosc si se rezolva si saptamana viitoare cu toate din serie sa le ai deoparte Faci miscarea asta maine sau vineri pe la 13-14

De preferat .

Abia astept sa termin colectia, sa termin de vopsit la ele <3

vreau si eu sa vad ce-ti iese...ca si eu intru la modificari

Fac poza maine.

Tancurile au fost mazgalite cu ajutorul lui Cosmo si Tanku.

Edit: maine a venit, uitati pozele(facute cu telu' ca n-am avut alternativa - sunt sigur ca ar arata mai bine cu ceva (semi)profesionist si mai multa lumina). Ah si imi place cum da steaua alba de pe T-28

2014_10_02_16_00_56.jpg

2014_10_02_16_01_13.jpg

2014_10_02_16_01_29.jpg

Astea sunt toate tancurile pe care le-ai cumparat sau sunt doar cele vopsite? Imi place T-80 cu vopsea maro peste albul ala, dar T-72 trebuia sa ramana tanc de parada cu vopseaua proaspat vopsita si colorate doar partile din echipamentul pus pe tanc.

Doar cele vopsite pana acum. KV2ul si SU 122ul isi asteapta randul.

Sunt de acord ca ar fi mers lasat de parada daca era vopsit mai calumea, cu accentele alea albe..dar la modelul meu, erau unele intrepatrunse sau vopsite prost, in plus culoarea lui era cam flat si nu scotea detaliile in evidenta .

Bine...asta a fost ce am vazut eu, fiecare are dreptul la propriile idei.

Cat despre T80...aia nu e vopsea maro e un wash negru peste culoarea lui stoc.

daca ai si poti pune niste poze mai ca lumea, ti-as fi recunoscator.

Sadly nu prea am. Nu am aparat, dupa cum ziceam, pozele sunt facute, din nefericire, cu mobilul.

Fac poza maine.

Tancurile au fost mazgalite cu ajutorul lui Cosmo si Tanku.

Edit: maine a venit, uitati pozele(facute cu telu' ca n-am avut alternativa - sunt sigur ca ar arata mai bine cu ceva (semi)profesionist si mai multa lumina). Ah si imi place cum da steaua alba de pe T-28

place uzura aplicata. Buna treaba!

cand intru in concediu, ma apuc si eu de ele sa le modific putin aspectul.

Normal ca merge greu cu 62ul....cand o sa ai echipaj cu minim 1 perk o sa se schimbe treaba

Intre T-62A si Obj140 pe care tank dintre cele 2 il preferati? As vrea sa stiu si cat costa munitia simpla si premium la ambele, sa-mi fac o idee care iese mai pe profit la sfarsitul zilei.

Un joc bun cu OBJ-ectul de la rusul meu preferat in WoT.

eu personal prefer T-62A. alaturi de E50 cica ar fi cele mai bune tancuri pentru stat padding, din cauza ca DPG luat in calcul la stabilirea WN8 este relativ mic pentru ce poate acest tanc. undeva pe la 1689 dpg.

Pai depinde ce vrei.

T-62A arata cel mai bine, are cea mai buna turela din grup, cel mai bun ground resistance si cel mai bun control al tunului din cele 3 medii de tier 10 - asta inseamna cea mai buna precizie, cel mai bun bloom, cel mai bun aim time si cea mai buna capacitate de a trage din mers.

Obj. 140 are cel mai bun gun depression(-6 grade versus celelalte cu -5), armura mai inclinata deci efectiv mai buna ca T-62A-ul si e cel mai rapid din cele 3.

Obj. 430-ul are cea mai buna armura din cele 3(atat ca grosime cat si ca angulatie) dar tunul se manevreaza cel mai prost(.38 accu comparativ cu .35 la 140 si .34 la T-62A) dar are cel mai bun RoF - 9.38 vs 9.09 la restul.

Toate 3 tancurile folosesc fix acelas tun ceea ce inseamna si aceeasi munitie. Costurile sunt, dupa cum urmeaza:

AP: 1100s

HEAT: 4800s

HE: 1170s

Completely unrelated: dati si voi cu parerea, ce sa imi cumpar. Am de luat Obj. 140, T110E3, T110E4 si FV 4202

de asemenea, un replay si cu explicatii. mi se pare cel mai instructiv streamer de pe wotlabs.

Daca ai deja posibilitate sa iti iei medul englezesc, ala l-as lua. FV4202-ul a fost confirmat de cativa de la WG ca va fi mutat la tier8 ca si premium iar cei care il au deja primesc gratuit Chieftainul sau pe wiki WOT de la WG zice:

will instead be filled by the Action X Centurion

http://wiki.wargaming.net/en/Tank:GB70_FV4202_105

si cateva de pe FTR http://ftr.wot-news.com/?s=FV4202&submit=Search