Swarm

World of Tanks

Recommended Posts

Au zis ca nu vor pedepsi team damage ce rezulta in urma ricoseurilor. I.e. daca tu si un...sa zicem Batchat alergati dupa un maus si un obuz de-al tau ajunge in coechipier, nu vei fi pedepsit ca pt team damage.

Eu vad aditia asta la modul cel mai bun. Slabe sanse acum sa mai stai in jurul unui colt si sa fii inconjurat de retarzi in parti si spate ce te blocheaza sa te mai retragi - sau depinde cat de mult vor sa isi incaseze gratis obuze.

S-a dat mana libera la tanks trickshot! Sa vina O'Sullivan sa ne invete meserie .

Ah si T80ul nu arata rau deloc .

T-80 arata mai bine decat in pozele din linkul producatorului de mai sus. Saptamana viitoare nu am inteles apare T-72 sau T-28. Sper sa nu faca partea cu "sau" si sa apara doar un tanc din colectie. Tare as vrea ambele Kv-1 si KV-2 si IS-3....

Ma lamureste si pe mine cineva cum pe cate un tank am 40-45% winrate (este pe care am si 30%) desi am mastery pe el si linii vopsite pe teava? Si nu pot castiga cu ele nici daca stau in cap, nu au ajuns nici 8-9 kill-uri si o caruta de damage. Si nu vorbesc de prastii de tancuri ci unele chiar bunicele.

bad luck. Win rate il faci numai in pluton...si asa exista sansa ca doar voi 3(sau doi) sa fiti cerebrali si sa se duca draq meciu

Nu ai cum sa joci singur in WoT, de asta sunteti 15 in echipa, si daca duci tu echipa tot ai nevoie de 2-3 care sa faca treaba. Ori joci in pluton de 3 sa iti asiguri avantajul asta din start ori mergi pe mana randomului.

Si un documentar despre T-80, are sub in engleza daca le activati.

http://www.youtube.com/watch?v=gG2zb9iVvt8

https://www.youtube.com/watch?v=gG2zb9iVvt8

http://www.youtube.com/watch?v=1SO4R2j93nQ

https://www.youtube.com/watch?v=1SO4R2j93nQ

Pai bad luck, dar tot pe aceleasi tancuri? Am mai avut tancuri pe care am inceput cu 40 winrate si dupa ce l-am pus la punct am crescut la 50-60%. Sa fiu clar vorbesc aici de winrate pe tanc nu per total.

Oricum si la winrate-ul total nu am avut unul asa de prost de cand ma stiu/joc online si aici clar e cum spuneti voi, echipa te ridica sau te trage in jos.

dupa un nr suficient de meciuri nu mai e chestie de noroc, tine cat de up/op e tancul si cat de bine il joci.

ex. concret:

- Pz.Sfl. V, 235 batalii, 41.70% wr

- T29, 324 batalii, 59.26% wr

mai e si chestie de balanta in joc, de ex. cu Tiger 1 am nimerit multe meciuri Tiger vs IS si le castigam in proportie de 80%, de unde rezulta la 133 batalii u wr de 63.91% (plus module etc din start samd)

Conteaza ce rol are tancul, echipajul si in primul rand jucatorul. Uite din noobmeter din contul meu:

Pz.Kpfw. IV Ausf. H batalii 409 winrate 51.59%

Tier 8

IS-3 batalii 382 winrate 55.24%

vs

PzKpfw VIB Tiger II batalii 273 winrate 53.85% (cu kingul nu am mai jucat de la nu stiu, patchul cu motoarele schimbate parca, cand i-au dat MM de tier 10 si au dat tancul peste cap)

Tier7

IS batalii 254 winrate 58.27%

vs

PzKpfw VI Tiger batalii 312 winrate 53.21%

vs

T29 batalii 74 winrate 59.46%

Toate tancurile sunt full cercetate si cu echipaj minim 1 sau 2 depinde la skills. Am jucat singur foarte putin in plutoane, si cum depaseam winrate 53% MM se strica si ma tragea in jos, eram singurul cu verde din echipa, iar restul erau rosii. Nicio sansa, fiecare cu teava lui era... nimic coordonare.

53% win rate (in scadere de la 54%), fara plutoane/companii (nu ma vrea nimeni, vorbesc prea mult)

Dupa parerea mea, unele tancuri se preteaza la carry, altele mai putin. Cu unele nu reusesti sa duci o echipa in spate, poate tine de dpm, de manevrabilitate, de mm, poate de toate, nu stiu.

Cu papertanks de ex, sau autoloadere, daca nu te avantajeaza terenul, sau harta, sau nu ai coechipieri care macar sa incaseze, e greu sa faci winrate, degeaba iei Ace si ai meciul secolului, pierzi. E ceva mai simplu cu mediums care au si ceva armura.

Eu pe IS3 am 45-46% si daca nici ala nu e tanc bun la nivelul lui...

Oricum am impresia ca unii joaca sa conduca un tanc pentru 1-2 minute ca in minutul 3 oricum scorul e 2-7.

Eu acum trag tare cu IS3; cercetat, 2 skilluri, etc... Doua echipaje de heavy le am la 4 skill-uri, unul dintre ele pe Tiger P si nu ma prea incanta acolo. Cred ca o sa il mut pe IS3.

Daca muti om de la natia X la Y parca il penalizeaza foarte mult la retrain. Tancuri bune, daca nu aveti tanc premium sa va faceti skillul la crew, sunt KV-1 sau T-150.. astea 2 sunt lux. Dintre cele premium am preferat sa iau Churchill III are tier mic cu MM preferential si face treaba de minune si la echipaj si la runde.

Daca muti om de la natia X la Y parca il penalizeaza foarte mult la retrain. Tancuri bune, daca nu aveti tanc premium sa va faceti skillul la crew, sunt KV-1 sau T-150.. astea 2 sunt lux. Dintre cele premium am preferat sa iau Churchill III are tier mic cu MM preferential si face treaba de minune si la echipaj si la runde.

Nu poti sa muti intre natii, doar intre clase de tancuri.

Pai nimic deosebit la IS3-ul meu, are ultimul tun, motor,... echipaj cu 2 skill-uri, gun rammer, spall liner, camo net, nevopsit, 6 shell-uri penetrante ca la orice tanc ce il am si intre 2-6 explozive, depinde de la model la model. Penetrantele sunt pentru intalniri cu tancuri cu soric gros, nu prea folosesc ca stau prost cu banii. Nu il joc acum ca ma ocup de IS8 care asa cum spuneati unii dintre voi e un tanc bunicel, nici pe departe slab cum se plange majoritatea.

si eu ca si Cosmo stiam ca nu se pot muta oameni de la o anumita natie pe un tanc de alta nationalitate.

penalizarea foarte mare o iei cand muti un echipaj de pe un HT pe un TD (sa zicem).

cvlad: parerea mea este ca ai gresit in primul rand pentru ca te-ai dus singur pe acea parte. ai avut noroc totusi ca au avut niste artilerii handicapate care nu au tras dupa tine (doar una te-a ratat).

cred ca te-ai precipitat cand ai vrut sa tragi in WZ si ai stat prea mult fata in fata cu E100, care pana la urma te-a nimerit. puteai sa te ascunzi si tu dupa dealul din stanga ta. in felul asta, ai fi obligat WZul sa fuga si sa nu mai stea deasupra ta. in plus, ti-ar fi fost mai usor sa tragi in E100. ai ratat o lovitura in E100 pentru ca i-ai tras in spaced armor.

am urmarit si eu replay-ul. mare parte din drum am fost pe autopilot, ca butonam un sms. cand am realizat ca-s singur, am inceput sa ma retrag. mare parte din joc am incercat doar sa castig timp, sperand ca lemming trainul sa functioneze

cu e100 si spaced armor... plm, am tras cu AP, care trebuia sa treaca de cele 2 layere. dar asta e... mi-a fost friza sa ma duc langa obj (dupa deal), pentru ca ma expuneam focului din oras, plus ca lasam calea deschisa catre arty-urile friendly.