Swarm

World of Tanks

Recommended Posts

mda... se pare ca o sa ma las iar de jucat o perioada... in ultima vreme nimeresc numai echipe de retardati. Ieri am jucat vreo ora, din 4 jocuri 0 victorii.

Din 10 jocuri, 9 is cu 42-44% chance to win .... si in cel de peste 50% se duc toti pe o parte si raman eu sa apar celalalt flanc ... singur, intr-un paper tank

PS : cand bag codul pt 50 gold imi apare : You have reached the code usage limit.

Si nu l-am mai folosit deloc

Apar din cand in cand pe site-ul worldoftanks.eu si iti trebuie un QR code reader sa descifrezi unu d-ala.

Altfel...io le mai adun de pe FTR .

marfa au mutat busteanul inapoi in spatele t-54-ului sub rezervoare

arata ca dracu pe partea dreapta

Si pus o mitraliera pe el si aplatizat turela parca?

Ah si au eliminat mitralierele de pe hull, nu?

Purday, dar pana nu vad dynamic suspension complet, cu gun recoil et all..

Eu vreau suspensia, cu unda de soc si evacuarea gazelor pe teava impreuna cu praful ridicat dupa fiecare foc tras.

cel mai nashpa tanc cu care am jucat pana acum. nici nu stiu cum am reusit sa fac ace.

shot_033.jpg

shot_034.jpg

shot_035.jpg

atat de urat mi-e acest tanc, incat sunt hotarat ca atunci cand ajung la AMX 50 B sa nu-l cumpar.

eu ma opresc la amx 50-100 (in special pt team battles)

intrebare pt KIT folosesti T34-85 ca si crew trainer?

pai pe ala l-am pastrat si eu pt team battles. nici macar nu am recalificat echioajul pt AMX 50 120, tinand cont ca nu-l voi cumpara pe cel de 10.

T-34-85 este tancul meu preferat. de aceea am si jocuri asa multe cu el. din pacate, nu gasesc multi doritori sa joace la un nivel asa mic. echipajul avea aproape 3 skilluri, dar l-am mutat pe T-62A pt ca m-am gandit sa-mi iau si Obj.140. vad ca imi place sa joc cu mediile.

Configuratie historical battles pt Tiger 2:

- elite turret, stock gun (88mm L/71)

- top engine, stock radio

- stock tracks in Ardennes, elite tracks in Balaton

- 43/1/28 ammo setup

Deci aproape fix asa cum il joc eu.

Sunt curios daca acum in historical battles, HE shells o sa ajunga in atentia publicului...cum era si in realitate

Sunt curios daca acum in historical battles, HE shells o sa ajunga in atentia publicului...cum era si in realitate

pai ar trebui sa aiba si penetrarea necesara , cu asta de cuma sunt fuked up rau , exceptie e 100 si fv 183 ...dastea

Nu neaparat penetrarea e problema HE-ului ci mecanica jocului. In realitate, un shell HE nu este necesar sa penetreze o tinta. Pur si simplu faptul ca explodeaza langa tank produce "traume emotionale" ocupantilor .

Pe scurt, he-urile in realitate, cand bubuiau pe armura cauzau aschiere pe interior si dezastre.

Ai dreptate, ar fi frumos daca ar rezolva-o cu mecanica jocului si le-ar face sa functioneze calumea, ar fi perfect.

au fost odata ca niciodata niste he-uri cu care dadeai damage garantat oriunde nimereai, oricat de mic si prost erai, faceai treaba. de fapt, in unele cazuri, cu cat erai mai mic si mai prost, deci aveai rof mare, faceai si treaba si enervai si inamicu