Lalu

desene animale

Recommended Posts

Acest topic e deschis pentru toti cei carora le plac desenele animate de orice fel. numiti-le, discutati-le si recomandati-le

Seriile mele favorite din cele "populare" - Simpsons (cam pana pe la sezonul....12) Futurama (sezonul nou scartaie putin, dar still going strong) Family guy (enough said) si Daria, si din astea mai vag obscure, Robot Chicken, MTV`s Downtown, Mission Hill, Oblongs, Clerks the animated series, Clone High si ultima mea descoperire- Ugly Americans (un desen asa de bun ca sunt surprins ca au capatat contract pe inca un sezon spre deosebire de altele). Deasemenea, sunt fan Don Hertzfeld ("I am a banana" ). Daca e sa vorbesc si de anime, mi-au placut 3 serii mari si late (si atat) : FLCL, Serial experiments Lain si Cowboy Bebop.

Enjoy.

Futurama e un fel de Simpsons varianta SciFi insa este la fel de savuroasa, imi place si mie foarte mult. O sa caut sa vad ce-i cu celelalte .

In lista mea am niste anime-uri japoneze, eram (si inca mai sunt) intr-o faza in care am alergie la chestii violente de dragul violentei si prefer comediile, parodiile si chestiile usoare, dar nu lipsite de mesaj . Deci sa-i dam drumu':

1. Honey and Clover I si II (chestia care m-a facut fan anime)

2. Super tare este seria XXXHolic.

3. Pentru cei care au copii le recomand sa caute pe torente Studio Ghibli Complete Works (ceva de genul, dar in orice caz sa scrie Studio Ghibli), e cea mai frumoasa modalitate de a petrece un weekend in familie in caz ca stai in casa.

4. O chestie care, recunosc, este cam siropoasa, dar nush de ce ma atrage si as mai urmari-o si a 3-a oara este Toradora.

Oo daa ... ce vremuri dom'le ... desene animate in fiecare seara la 19 ... dupa ce pana atunci stateai pe vremea lu ceasca o saptamana ca sa prinzi 15 minute in fiecare duminica (desigur, de cele mai multe ori date-n reluare) si mai erau si Cascadorii rasului ... am imbatranit ... valeu ce-a trecut timpul

@mil - family guy e bun, american dad mai are momentele lui, dar clevland show e mediocru din punctul meu de vedere.

@kiryll - studio ghibli e studioul de film a lui Hayao Myiazaky, unul din cei mai mari regizori de anime. Adica exista Studio Ghibli Museum in Japonia, e that big. Imi place la Myiazaky ca a mentinut influenta initiala Disney, neajungand la stilizarile absurde din animeul de azi. In acelasi stil e desenat si Steam Boy al lui Katsuhiro Otomo (regizorul Akira) care s-ar putea sa-ti placa.

Edited by Guest

Bai, ce sa zic. M-am uitat si io la Sandy Belle, ca alceva nu era la televizor pe vremea mea. Da... am renuntat cand am observat ca toata lumea din viata ei face atac de cord.

Like fucking really. Nu mai tin minte ce, dar stiu ca murise bunica-su si inca o armata de oameni, atat de multi ca primul oras unde locuia ea ramasese fara pupulatie. Si se muta la nu stiu ce matusha sau pielea mea, si cand a facut si aia atac de cord am renuntat sa ma mai uit.

Si gata bah, nu mai mentionati Sandy Bell, ca uziel e pe faza. Daca vede ca zece oameni au aceleasi preferinte, PAC! le face sub-sectiune pe forum!

Ca tot zicea el ca ii vine sa faca sub-sectiune de modelism.

Poate ne trezim dreacului cu Arme de Airsoft->Made in China->Sandy Belle

Si gata bah, nu mai mentionati Sandy Bell, ca uziel e pe faza

cred ca e deja prea tarziu...sandy bell...hmm...

Si gata bah, nu mai mentionati Sandy Bell, ca uziel e pe faza

cred ca e deja prea tarziu...sandy bell...hmm...

Sustin propunerea lui Nikky! Va rugam sa luati act si sa actionati in consecinta

Respect

@qweqweasd - mie mi se pare ca e cu vreo cateva clase mai sus decat Disney (fara sa fiu connaisseur in aceasta privinta, recunosc). Steamboy l-am vazut si este frumos. Faci un thread si pe animatii 3D?

In primul rand clasicele:Tom si Jerry,Popeye,Yogi bear,Droopy,The Flintstones,The Jetsons,The Simpsons etc.In ultima vreme m-am uitat la animeuri:Dragon Ball Z,Ghost in the shell,Full metal alchemist,Gundam.Le recomand pe toate.

Shrek, Toy story, Kaena, Final Fantasy (!!!), Halo legends si altele (mai sunt da nu mi le amintesc pe moment) ca asta nu-ti spun nimic??

Happy Tree Friends!!!!

LE: Samurai Jack, Dexter's Laboratory.

Edited by Guest

app de cartoon network lasand sentimentalismul la o parte (clasicele) una din cele mai bune serii din momentul asta mi se pare The Marvelous Misadventures of Flapjack. effin briliant!!!

Eu subscriu la : Simpsons, Futurama, Family guy, American dad, The Cleveland show, Samurai Jack, Dexter...cam in acesta ordine. Includ si "Daria" undeva dupa "American dad".

Si gata bah, nu mai mentionati Sandy Bell, ca uziel e pe faza. Daca vede ca zece oameni au aceleasi preferinte, PAC! le face sub-sectiune pe forum!

Gipsy catcher. Da' Arme de Airsoft -> Made in USA -> Les Zombies nu te-ar deranja.

South Park

Seria Ghost in the Shell

Finding Nemo

Cars

Up

Monsters vs Aliens

Seria Batman (cele clasice)

Seria Superman (cele clasice)

X-men (cele clasice)

Shrek (pana la 2)

The real adventures of Johny Quest

Daca are cineva curiozitate sa vada si alte chestii mai putin comerciale, cautati pe youtube russian animation. Povestiri cu talc rusesti.

nu zaiet, nu pagadi..

Nu radea ma , e un clasic .

Edit: sa nu-l uitam nici pe Leopold (martanul cu aia 2 soricei - baieti, haideti sa fim prieteni)

Edited by Guest

Gipsy catcher. Da' Arme de Airsoft -> Made in USA -> Les Zombies nu te-ar deranja.

43088a3f_6cab_daa4.jpg&t=1