uziel

In afara de airsoft,...

Recommended Posts

..., subsemnatul se mai indeletniceste cand nu face nimic productiv cu modelism (aero), colectionat tot felul de chestii vechi cu roti (scutere si masini), yachting, bucatarie.

Dv.?

[un fel de matchmaking pentru timpul liber, un fel.]

Pai pe acolo ma invart si eu doar ca modelismul pe langa aero mai este navo si auto dar mai mult machete statice. E drept ca pe multe se cam pune praful ca cica m-am apucat de machete la 1/1 de arme adica replici de airsoft.

Biciclete, masini, voluntar (sunteti careva prin Rotaract?), dezvoltare personala, LEGO si mai nou ... incerc sa ma apuc de golf

Aeromodelism!!! O pasiune redescoperita dupa aproximativ 20 ani.

Proiectul meu actual, care imi ia cate 30 min. in fiecare sambata sau duminica. Si care merge ataaat de greu

09042010218.jpg

eeeii, asta este o poza mai veche, acum are si aripi si profundor.

Un pic offtopic, este vreun camarad sa ma poata ajuta cu un sfat in legatura cu ce anume trebuie sa-l dotez pentru RC?

Tot ce tine de migala, studiu atent, cautat de indicii .

Ocazional : numismatica, filatelie - desi fondurile si timpul nu mai imi permit.

Sunt mii de hobbyuri pe care le-as practica, insa casa trebuie sa ramana operationala,

bugetul intreg si nevasta multumita.

Un pic offtopic, este vreun camarad sa ma poata ajuta cu un sfat in legatura cu ce anume trebuie sa-l dotez pentru RC?

Daca-mi zici ce vrei sa-ti iasa si cum sa se desfasoare, iti dau niste indicatii pretioase.

eu ma bucur ca am reusit sa ma "linistesc" la airsoft, pentru ca am trecut prin foarte multe hobby-uri, incluzand filatelie, filuminie si alte colectii, chimie (the less said, the better) animatie, editare foto si o gramada de altele. cu unele ma mai indeletnicesc cand si cand.

Fotografie (digital), tehnologii alternative de propulsie (electric, hidrogen), tehnologii „verzi†- solar, fotovoltaic, eolian. Din ultimele am reusit doar incalzire solara a apei, plus o celula de electroliza pentru producerea de HHO (Oxyhydrogen, gaz Brown) pentru masini, restul sunt cam peste buget. Mi-ar placea sa construiesc un vehicul full-electric, genul - http://www.e-volks.com/6.html caut deocamdata masina donatoare (daca aveti vreo rabla ruginita prin curte sub 800 kg...)

Modelism (tocmai am terminat de lipit şenilele la un Panther IV, mi-a luat o săptămânăăăăă). În rest fotografie, baseball şi meşteritul la maşină. A, şi p0rn.

Fotografie (digital), tehnologii alternative de propulsie (electric, hidrogen), tehnologii „verzi†- solar, fotovoltaic, eolian. Din ultimele am reusit doar incalzire solara a apei, plus o celula de electroliza pentru producerea de HHO (Oxyhydrogen, gaz Brown) pentru masini, restul sunt cam peste buget. Mi-ar placea sa construiesc un vehicul full-electric, genul - http://www.e-volks.com/6.html caut deocamdata masina donatoare (daca aveti vreo rabla ruginita prin curte sub 800 kg...)

EV este si pasiunea mea nashu...ar trebuii sa ne unim fortele poate reusim ceva..de cand cu criza am lasat-o mai moale din lipsa de fonduri dar la un momendat facusem si un site ,blog despre Ev cu tot.am deja pusi deoparte bani pentru o Tesla Model S cand se vor lansa pentru europa (banii de avans) .

In afara de airsoft, colectionez magneti de frigider, am un frigider plin, o sa fac si o poza s`o atasez postului.Daca vrea cineva sa faca donatii, le accept cu placere

EV este si pasiunea mea nashu...ar trebuii sa ne unim fortele poate reusim ceva..de cand cu criza am lasat-o mai moale din lipsa de fonduri dar la un momendat facusem si un site ,blog despre Ev cu tot.am deja pusi deoparte bani pentru o Tesla Model S cand se vor lansa pentru europa (banii de avans) .

aualeu.... "rare-earth"...sa iti arat cum iese zeama din nimic.

Inca unul pentru masini electrice. Nasule, cand punem de un GMC electric? Visez de vreo 3 ani la un GMC Jimmy plin de baterii si pe motor care sa pape amperi. Am pus ochii pe o gramada de masini americane care zac la mezat; majoritatea cu motoarele troznite. Partea naspa e ca RAR-ul nu are cum sa le omologheze/inspecteze.

In rest: politica(sa nu imi spuneti ca nu ati anticipat ), filme horror, sport (orice fel de miscare, imi place sa ma simt activ), airsoft, dezvoltare personala si antreprenoriat. Basca aeromodelism (ma gandesc daca as putea sa imi permit un elicopter radio de craciun ), insa de asta nu m-am mai apucat de MULTA vreme. Inca mai am pe casa carcase de 109, 262, Mustang, T34, Semovente care isi asteapta vopseaua/piesele. O mai fi si biciclism, insa mai putin(5 ani de transport pe 2 roti, fara nici un accident, in Bucuresti!).

DownHill si CrossCountry cu bicicleta, munte - drumetii,

Si daca o sa mai am timp/chef o sa ma apuc si de machetele (aero) care asteapta cuminti in cutii de ceva timp

off topic dar nu ma pot abtine...

Chiar toata lumea are treaba cu machete si aeromodelism???(aproape..)Nu c-ar fi un lucru rau dar e chiar neasteptat!

off topic dar nu ma pot abtine...

Chiar toata lumea are treaba cu machete si aeromodelism???(aproape..)Nu c-ar fi un lucru rau dar e chiar neasteptat!

Mesajul e evident: "Nu te f&te cu tocilarii".