mugur

U.M. Boranesti - 25 si 26 Septembrie

Recommended Posts

Participantii la jocul de sambata si duminica de la Boranesti sunt rugati sa imparta pareri opinii, impresii etc.

Vin si pozele pe masura ce reusim sa le centralizam.

Va multumesc tuturor pentru un weekend frumos.

Poze:

(o sa fac si o galerie completa pe ASTB in 2-3 zile)

Kriss - D.A.T. http://astb.ro/tmp/kriss-day1.zip

Calin - D.A.T. http://picasaweb.google.ro/codenameweb/20100927?feat=directlink#

GrimReaper - Dragon Academy

http://picasaweb.google.com/DragonAcademyAirsoft/2526SeptembrieUMBORANESTI#

Gabi - Unistore.ro

http://picasaweb.google.com/114905348013889622673/UMBoranesti#

Jokere - Wolf Brigade

http://picasaweb.google.com/116033959594639145980/UMBoranesti26Septembrie#

Edited by Guest

Impresii ? Ce impresii mai e ceva de zis ? Super joc , super oameni nu am intalnit unu care sa nu zica mort cand la atins chiar si o bila plouata , deci nu am ce sa zic .

LE: Super locatia

Locatie foarte interesanta, cam de toate(cladiri, teren liber, padure, buncare ), participanti pe masura, fair-play 100% , ce as putea spune, scenariul a fost putin complex dar in schimb jocul a fost dinamic

Pe data viitoare.

Scenariul cam complicat, da l-am inteles in final. Exceptand drumul prin camp care a fost nasol, lacatia a fost misto, mie mi-a placut cum era amplasata baza 2 la ambele echipe era o adevarata provocare sa o cuceresti si oamenii corecti, senzatia cand cuceresti colina dupa juma de ora de chinuiala nu se compara cu nimic

Au inceput deja sa se stranga pozele la mine, doar putina rabdare va rog.

Ma bucur ca v-ati simtit bine si ma ofitc rau ca azi unii au jucat mai putin din cauza de vreme.. Ieri am jucat pana tarziu...

Crazy, stapana bazei adverse, a ciulinilor si nu in ultimul rand a serpilor din padure ne-a dat un plus de distractie prin statii:

-Bai, sa-mi bag (cuvinte ce nu pot fi expuse in acest cadru deosebit de elevat ) ce sarpe mare am vazut! Bai, sa vina unu cu mine ca mi-e frica de mor!!

-Pai trage-i si tu o rafala si gata!

-Nu pot, ca ma desconspir!!

A fost o sambata plina de satisfactii. M-am bucurat ca am fost bun in unele situatii si m-am bucurat ca spatele meu a luat bile in momente in care ma credeam in siguranta. Mi-a placut ca am jucat cu oameni de onoare. Mi-a placut ca Mugur a avut sansa sa ma ocheasca in timp ce urcam in fuga spre baza lor. Asta i-a dat satisfactie. Si m-am bucurat pentru el!

Ma bucur ca nu am tras pe full auto cand l-am lovit pe Gabi in ochelari si am avut parte de satisfactii inzecite cand un adversar a trecut prin padure la distanta foarte mica de mine si nu m-a vazut.

Asta e airsoft-ul pe care-l visam eu cand am auzit prima date de acest joc.

Multumesc pentru ca m-ati invitat si pe mine, un independent ce nu eram recomandat de nimeni

Mersi Vali. Te-am "recomandat" eu

P.S. Ma bucur ca te-am scos ca mai aveai exact 1 metru de mers!

edit: Pozele se vor actualiza in primul post pe masura ce le primesc si le urc pe server

nu pot decat sa aplaud! un joc frumos, si sambata si duminica si niste oameni de maaare calitate! that was AIRSOFT! respect si multumim gazdelor pentru tot!

Pe scurt, super joc, super atmosfera, numai daca nu m-ar fi chinuit spatele...

Tin sa-mi cer scuze pentru incidentul din adincime de la baza noastra cind am fost lovit in arma si nu am anuntat "arma" ci "contact" si am scos jucatorul cu sidearm.

In rest, asteptam urmatoarea intilnire!

La mai multe!

Edited by Guest

Kriss mersi, dar iti ceri scuze degeaba. Greseala a fost a mea nu a ta. Eu trebuia sa anunt CLAR ca arma lovita este inactivata, nu jucatorul. Eu am fost lovit in arma nitel mai devreme si din cauza ca lasasem pistolul la masina, am iesit din joc pentru ca nu aveam secundara.

Shadow Brigade - Purple Team, Wolf Brigade, "mercenari" NOI şi nu numai, au fost invitaţi prin amabilitatea lui Mugur de la A.S.T.B., în locaţia U.M. Borăneşti, unde s-au dat lupte grele.

Sintetizând informaţiile vă pot spune că a fost o zi de duminică EXCELENTĂ. Din toate punctele de vedere.

Sincere îmbrăţişări tuturor celor care au participat. Băieţi & fete !

Mulţumim încă o dată organizatorilor !

p.s data viitoare NU o să-i mai vânez aşa des pe Gabi şi pe Bronson.

urat din partea ta Mugur sa nu fii pregatit, ca sniper de elita ce vrei talica sa zici ca esti!!! auzi, sa nu aiba side arm....mah, dar paru' ce are, a disparut din arsenal??? e de moda veche, dar loveste bine!!!

vezi ca sunt acuma versiunile high tech, super budget - au RIS - uri, pt accesorii ( snop de urzici, range-finder, eventual laser aim pt cei mai slabutzi cu ocularul) , hand grip restilizat pt priza maxima, exista varianta pt single handed si double handed; se distribuie intr-o larga varietate de culori la magazinele de profil, varianta stock vine insa deja cu camo "natural"

ca sa nu zici nimika Mugur, (ca te stiu fan luneta) , exista si varianta DMR (Designated Marin Romanu') - aka paru' cu luneta! pt cei ce nu nimeresc tinta cu 100 BB la juma' de metru, sau se intalnesc cu specia aflata in expansiune demografica - Sons of MacLoud (o fi bine??) - efect de neutralizare garantat numai cu functia noise supresion = strike the mouth!!

Efecte adverse benefice si neasteptate:

- pt MacLouzi - de preferinta one hit only= nu mai asteptati sa strige "Mort!", este inutil, a se citi "reclama de mai sus", puteti sa va indreptati spre tinta urmatoare!

- uzul prelungit duce la momente de excitatzie "la blana "

- indreptat asupra cui trebuie face "minuni" ( a fost activata functia pt credinciosi, dupa prima lovitura pe o parte, exista alarma sonora si avertizare verbala asupra necesitatii pt a doua lovitura, pe partea opusa!!! - optiune extra!! - low cost)

- in caz de prindere asupra faptului ( si cu zambetul pe buze!!!!), puteti sustine oricand ca sunteti un mare sustinator al "Green Life" sau ca este startul spre o viata matura, acesta fiind mladitza pentru copacul de plantat in viata dvs.

(copilul, mai tarziu si casa eventual pe credit)

Ceea ce e scris mai sus e o gluma! a se trata ca atare! rog seriozitate!! pe bune!!!!:):):)

Sincere salutari!

Claus

Dap, reusit jocul, si fara sa fiu carcotas zic ca se puta si mai bine..poate data viitoare o sa fie mai cursiv jocul. In rest numai de bine si felicitari tuturor celor care au participat. Cum ajung home pun si eu tentativele de poze pe care le-am facut.

Mersi Claus e o placere sa te aud. As always

Jokere mersi,

stiu ca se putea mai bine si promitem ca ne straduim mai mult pentru viitoarea.

Nu stiu cand e urmatoarea acolo dar sigur dupa Bradulet.

Nu a fost asa de "privat" cum credeau unii. E adevarat ca oamenii au fost intr-adevar chemati dar doar cei pe care-i cunosteam direct. Daca un teamleader raspunde de oamenii lui nu vad problema (s-a dovedit ca nici n-a fost), deci nu am facut invitatie chiar nominala. Dar a fost planuit in 3 zile si de asta am pierdut mult, mai ales ca foarte multi erau deja "promisi" pentru jocuri anuntate anterior. Data viitoare o sa ma straduiesc mai tare, promit...

Edited by Guest

ce as putea sa mai zic si eu!! totul a fost asa cum a trebuit sa fie!! oameni de calitate, jucatori de nota 10,o atmosfera de nota 100,astept si eu pozele sau filmul cu levitatia mea!! ))

ps: aceste cuvinte au fost si de la cei 3 coechipieri D.A.T

- BALOO

- 88HELL

si nu in ultimul rand de la CRAZYGIRL (acea fata care daca nu gaseste usa la baza intra pe geam:))))))) ).

a trebuit sa mentionez acest fapt uitat de colegul )

ps2:MUGUR, la urmatoare partida rog eu sa o iei pe CRAZY de manuta si sa ii atati exact unde este baza adversa )) sa nu mai confunde!! ca poate aveam sansa sa castigam daca intra unde trebuie ))!!

DECI IN CONCLUZIE O IESIRE FOARTE REUSITA

FELICITARI MUGUR SI LA TOTI CEI CARE AU FOST PREZENTI

Cred ca toata lumea asteapta pozele , si se pare ca si ele se lasa asteptate .

LE: Din primu set de poze cel de pe A.S.T.B imi place omu cu manusile rosii nici sa vrei si nu puteai sa nu il vezi.

Nene mitch, te rog eu, schimba-ti manusile alea rosii. Te vezi de la 3km! Promit ca si eu o sa scap de fesul ala negru

Guest
This topic is now closed to further replies.