Sign in to follow this  
mugur

U.M. Ploiesti - 3 si 4 Iulie (Strejnic)

Recommended Posts

Pentru cei ce doresc sa vina la jocurile ASTB si a baietilor din Ploiesti (Tommy si Adi) va rog sa va anuntati prezenta/intentia la unul din numerele de telefon:

Tommy: 0721.272120

Adi: 0766.427.964

Nu de alta, dar mi se cere mie pe privat permisiunea de a se veni acolo la joc, si nu e corect.

Locatia nu e a mea, si nu eu am vreun merit ca sa se poata juca acolo, ci baietii din Ploiesti.

Vineri (2 iulie) noi incercam sa ajungem de seara cu corturile, si ramanem la joc si sambata si duminica. Daca sunt echipe/persoane care vor sa vina sa joace, va rog sunati la unul din numerele de mai sus.

Totusi ideea de baza este: sunati la unul din nr de tel.

Gabi, asta nu e pt tine, tu deja ai nr lui tommy si poti suna.

As dorii sa stiu si eu ce regulament folositi daca se poate, daca se joaca doar cu MEduri sau nu restrictii de imbracaminte etc ...

Salut Grasulas, se joaca in uniforma, regulamentul este SB, dar nu toata lumea are MID (inca) la noi, pentru evenimentul de la Braila or sa aiba toti insa.

Noi (ASTB) suntem obisnuiti sa tragem putin (nu prea facem uz de rafale) dar facem intensiv uz de statii si incercam sa ne coordonam eforturile ca suntem echipa mica si n-avem de ales. Jucam cu "psst mort" sau "bang" cum i se mai zice, nu jucam cu respawn si in general ne ferim sa tragem la cap/fata daca se poate si altfel. Murim foarte usor (a se citi daca suntem atinsi de bile chiar si numai in echipament) asa ca nu a fost nevoie nici sa fim umpluti de bile pana acuma. S-a mai intamplat, dar rar.

Regulile jocului s-au adaptat insa si in functie de cei care au venit acolo, de exemplu TMT nu joaca cu regula "mort/bang", sau dintre independentii veniti nu aveau toti uniforme. Pana acum nu s-a plans nimeni ca nu s-a gasit o cale prin sa fie toata lumea multumita, dar recunosc ca se poate intampla si asta

Edited by Guest

Domnu' Mugur ... eu cred ca ti-e cam frica de bile tura asta nu pot ajunge am planificat ceva in alta parte ... daca stiam mai din timp, incercati daca puteti sa faceti anuntul cu daua saptamani inainte daca se poate

P.S mana sa refacut si e gata pentru o noua accidentare ) Doamne fereste

Spor la joaca !!!!

Crocker, tu poti sa crezi ce vrei

Cata vreme nu sunt bile de sticla, nu ma plang. Te asteptam data viitoare.

Mentionez ca pentru data de SAMBATA, se vine numai pe baza de invitatie nominala, cei invitati o vor primi pe PM sau vor fi sunati la telefon.

Salut Grasulas, se joaca in uniforma, regulamentul este SB, dar nu toata lumea are MED (inca) la noi, pentru evenimentul de la Braila or sa aiba toti insa.

Noi (ASTB) suntem obisnuiti sa tragem putin (nu prea facem uz de rafale) dar facem intensiv uz de statii si incercam sa ne coordonam eforturile ca suntem echipa mica si n-avem de ales. Jucam cu "psst mort" sau "bang" cum i se mai zice, nu jucam cu respawn si in general ne ferim sa tragem la cap/fata daca se poate si altfel. Murim foarte usor (a se citi daca suntem atinsi de bile chiar si numai in echipament) asa ca nu a fost nevoie nici sa fim umpluti de bile pana acuma. S-a mai intamplat, dar rar.

Regulile jocului s-au adaptat insa si in functie de cei care au venit acolo, de exemplu TMT nu joaca cu regula "mort/bang", sau dintre independentii veniti nu aveau toti uniforme. Pana acum nu s-a plans nimeni ca nu s-a gasit o cale prin sa fie toata lumea multumita, dar recunosc ca se poate intampla si asta

man te rog frumos sa nu interpretezi gresit intrebarile mele dar pur si simplu nu inteleg, se respecta MEDul OBLIGATORIU impus de SB sau nu, se foloseste regula de bang obligatoriu sau se recomanda folosirea ei, la fel si pentru trasul la fata e interzis a se trage "la cap" sau doar recomandabil si daca nu se joaca cu respawn sa inteleg ca se joaca scenarii cu limita de timp si obiectiv ?

Ok Grasulas, incerc sa explic fara sa interpretez in nici un fel. Orice intrebare ai pune tu in plus, nu face decat sa ne arate unde sunt lipsuri de exprimare, sau mai rau: de organizare. BA MAI MULT, asteptam orice fel de sfat ati avea. Pana acum unicul nostru obiectiv a fost sa ne coordonam eforturile si sa ne folosim eficient resursele (putine)

MED-urile (distante minime de angajament) sunt cele din SB nealterate. Confuzia a plecat din faptul ca eu am crezut ca tu te referi la incarcatoare MIDCAP: "daca se joaca doar cu MEduri"

Regula de "bang" nu am impus-o nimanui pana acum, dar de acum incolo se joaca numai cu "bang/mort" pentru ca un coleg si-a cules bila din carne trasa de muuuult prea aproape.

Scenariile nu au fost cu limita de timp decat cand a trebuit sa plantam "bombe", indeplinirea obiectivului ducea la terminarea jocului. Acum tu prin scenarii sper sa nu intelegi cine stie ce elaborat... Noi suntem o echipa mica, fara pretentii ca am sti sa facem cine stie ce scenarii. Cand a venit DAT, a fost foarte bine, ei aveau si bombe si idei de scenarii.

Trasul la cap (mai bine zis evitarea lui) NU este regula, este o chestie de bun simt, fiecare o foloseste cum vrea, si noi am tras la cap la randul nostru daca aia a fost situatia in teren.

Repet, nu luati iesirile noastre de acolo ca ceva prea bine pus la punct.

Din fiecare iesire acolo am mai invatat ce sa nu facem...

Ok Grasulas

Sunati pe Tommy daca doriti sa veniti; nu este 100% ca ASTB reuseste sa vina in weekend, desi eu o sa ma straduiesc sa fac sa vina.

ASTB nu vine de data asta la Ploiesti.

Uram distractie placuta celor ce vor merge si vreme buna.