hayabusa

Systema PTW - Non MAX

Recommended Posts

Ma intereseaza de la cei care detin sau stiu diferentele intre modelul PTW 2008 non MAX, si MAX. Isi merita investitia modelul MAX mai mult? Si de ce?

Ma intereseaza mai mult partea de performante si piese,daca sunt cu ceva mai bune, ori de calitate superioara la MAX decat la modelul anterior.

MAX normal stiu ca poate accepta cilindrul rosu de150mps, iar non-MAX accepta doar 130mps albastru

Systema PTW non max accepta si cilindrul M130 (gold), functioneaza cu baterie de 9.6 de asemenea.

Intre MAX si non max sunt multe diferente, incepand de la electronice si motor pana la finisajele exterioare: like front Grip :/ daca va vine sa credeti difera calitatea materialului.. asta pt 200 $

Se pare ca varianta max mananca mai mult curent decat o varianta non max, de exemplu: ieri mi-a inghetat bateria nimh in pusca si pur si simplu nu misca motorul, am incercat-o la frate-miu care are varianta cqbr non max, aveam acelasi cilindru (negru) si tragea fara probleme...

Singurul motiv pentru care ar merita banii PTW MAX sau SUPERMAX, pentru platforma, gearuri mai puternice, motor mai puternic.. rosu sau argintiu oricum sunt forbidden peste tot...

Daca ar fi sa dau timpul inapoi sa-mi cumpar sau sa sfatuiesc pe cineva:

PTW NON MAX, cilindru auriu, baterie 9.6, bile 0.30.. si daca nu zice mort la 70 m, poate fi urecheat

Guest

nu este atat de evidenta...

padurile de la front grip se diferentiaza insa nu foarte evident.

la non max stocktubue e negru

si mai departe artistu^ poate sa dea detalii are ambele variante prin casa

Guest

Eu inclin sa cred ca nu

Din pacate parerile sunt impartite, iar prin casa nu reusesc sa gasesc un M4 Colt, decat un M16 PTW si un TW5 PTW.

Insa dupa BSDA de anul trecut am convingerea ca, anumite PTW-uri, sunt mult mai goodlooking whores decat realsteel guns.

Pana la urma tine de perceptia fiecaruia.

SI DA - PTWurile sunt compatibile cu piesele de la Armele reale, aici vorbind de Periferice, BODY elements and shit, intr adevar (cu mici sau mai putin mici modificari).

LE: sa nu crezi ca M4 sunt niste pusti foarte rezistente sau sa fie apropiate de robustetea altor arme. ele sunt cunoscute pentru incidentele dese si pt faptul ca necesita o intretinere atenta, daca doresti sa ai o pusca care sa traga atunci cand ai nevoie sa iti salveze viata.

Asta se presupune si de la PTW-uri pana la urma. Incidente nu ai daca mergi pe niste chestii deja testate, si daca nu abuzezi.

Am vazut si ptwuri sparte, rupte, descentrate, care trageau la 10m, care nu trageau, arse etc.

un exemplu:

SYSTEMA M4/M16 PTW

Hand guard (M4-MAX model) set of 2

Systema price: 38.64 EUR

SYSTEMA M4/M16 PTW

Hand guard (M4 model) set of 2

Systema price: 29.55 EUR

Din ce m-au sfatuit altii, mi-au spus ca la MAX motorul e cu cele mai multe probleme, in sensul ca asta iti poate ceda mai usor. Si daca gasesc un non MAX la un pret bun, si sa ii schimb cu timpul eu rotile sa poata accepta si cilindrul rosu doar daca am nevoie.

Faza e ca am gasit un ptw non Max din 2008 cu modurile lui Tac si d emotor si de hop-up si li-po conversion, si oscilam in a lua una noua ori SH.

daca a trecut pe la Tac, aia SH face mai multi bani in opinia mea, decat una noua din magazin... pentru ca circuitul unui PTW in natura ar fi cam asa:

1. Il iei din magazin

2. Il trimiti la Tack (in maxim 10000 de bile, cu siguranta ajunge la Tack)

3. , dupa modul de motor.

deci... circuitul mult mai rentabil al unui PTW SH, deja trecut pe la Tack ar fi:

1. Il iei de la posta

2. Joci cu el timp nelimitat.

Guest

de data aceasta nu pot sa fiu de acord cu mr. Spaz

Pentru ca se poate f bine ca acel ptw trimis la tack sa iti parvina stramb sau cu bube

eu unu prefer sa imi iau ceva al meu sa stiu ce i am facut cap coada si sa platesc diferenta aia.

calcul facut cu ajutorul lui tack 1000 roni:

inspectie generala a ptwului

motor mode

hop mode

moisture mode

burst activation

curier dus intors

regadinv diferente inte max si non max dpmdv sunt nefondate atat timp cat nu imi va fi permis nicaieri sa joc cu cilindru rosu nu am de ce sa imi iau, iar diferenta de 300$ reprezinta maguri, baterie and shit like that

despre lipo conv, la varianta 2008 si + , la ele nu se face altceva decat sa se schimbe mufa intr una care sa faciliteze flowul de curent mai rapid si nimic altceva. in ceea ce priveste 2007 dont know

Vorbiti numai prosti.Uita de Max sau non Max.Alege varianta Super max sau asteapta pana la anu ca sigur apare ceva mai puternic.Daca nu si un Super MAX cu 170-180mps e bun,merge foarte bine in combinatie cu bile de 0.36-0.4g trase direct pe muia nemuritorilor(de la 3-4m).Crede-ma ca stiu ce vorbesc,am incercat remediul asta cu cilindrul rosu (cca 165mps) si merge ca uns.

Swat tin sa-ti reamintesc faptul ca ai o trompeta de replica cu care nu nimeresti oamenii la 30 metri. Adu-ti aminte de Carbac

Guest
Vorbiti numai prosti.Uita de Max sau non Max.Alege varianta Super max sau asteapta pana la anu ca sigur apare ceva mai puternic.Daca nu si un Super MAX cu 170-180mps e bun,merge foarte bine in combinatie cu bile de 0.36-0.4g trase direct pe muia nemuritorilor(de la 3-4m).Crede-ma ca stiu ce vorbesc,am incercat remediul asta cu cilindrul rosu (cca 165mps) si merge ca uns.

ESTI UN LORD SWAT

si zice lumea ca alecu e nebun

nu-l cunosc

Guest

OFICIAL = se infiinteaza FAN CLUB SWAT de la BACaU

ma votez presedinte

Din cate am citit eu, si din spusele altor oameni mai priceputi, Versiunea MAX 2008 este cea mai rezistenta din punct de vedere de motor/gearbox si cateva componete estetice(nu ma intereseaza faptul ca poti folosi m150, ca tot m130 voi folosi), iar ca bonus daca iei si Challenge kit Max 2008 este cea mai buna varianta, poate ajunge la aceiasi suma de bani ca si una gata facuta dar..prefer sa o fac eu(not me ofc) cu dalta si ciocanu, decat un chinezi speriat si sa iasa prost.

Pana la urma, daca stai bine cu suma de 1160usd minus vama, parerea mea este un Challenge Kit Max 2008, apoi luat arcul din cilindru rosu si bagat unu de m130(auriu) si un LiPo de 11.1v si esti Bastos!

cheers

Nu chiar tot ce spui acolo e 100% asa, dar ok eu m-am hotarat pt Non Max.Din punctul meu de vedere subiectul este inchis.

off topic : de celsius ce se mai aude?are cineva ,cum merge,etc?

ps : stiu ca nu e made in japan,dar....

Guest

mezei stie si el ca trebuie sa dai un mail la ei si sa vezi ce zic

am incercat sa cumpar eu 10 buc de la ei. am trimis vre-o 8 mailuri in 2 luni

nu am primit nici un raspuns.

Guest

Din cate am inteles HAYA, este momentul sa te felicitam pt proaspata achizitie?

Poate ne dai si noua detalii