hayabusa

AGM GBB M4 clona WA

Recommended Posts

are cineva idee daca incarcatoarele de AGM sunt compatibile cu M4A1 gbb de la JG?

depinde de magazinul de unde il iei si de modalitatea de transport care o alegi.

cel mai ieftin...520 ron fara taxe vamale.

fratilor,la ora asta cat costa un AGM M4 RIS GBB,adus in Bucuresti sa spunem ?

Vezi pe www.rsov.com, dai checkout la cos si alegi modalitatile de livrare, iti afiseaza toate costurile.

pfff...am verificat,AGM-ul de care vorbesc este un 062,cumparat de o luna,cu care s-au tras cca 500 de...era sa zic focuri,BB-uri.

vanzatorul da 3 variante :

1. arma asa cum se prezinta la cumparare ( in cutie,cu un incarc,curea,bla bla ) 200 usd

2. cele mentionate mai sus plus 6 incarcatoare 320 usd

3. varianta 1 plus varianta 2 plus LXGD tactical red laser sight plus EA 2-6x28 tri

rail 11/L blue mil-dot rifle scope 400 usd

livrabila in Bucuresti fara alte taxe...vreau parerea cunoscatorilor pls !

dupa parerea mea:

1. - poti s-o iei mai ieftin de la un magazin din afara (exemplu: www.khmountain.com) (dar astepti)

2. - e foarte buna deoarece daca e sa iei separat 6 incarcatoare te rup la shipping

3. - nu cunosc red dot-ul

da haya...dar cat astepti sa-ti ajunga in tara?

+ ca niciodata nu stii sigur ce-ti trimite Paul de la ebb

eu mi-am comandat m4a1 de la jg. are lower body de plastic, dar se spunea prin niste review-uri ca-i un plastic foarte solid. oricum, replicile electrice de la jg ma servesc cu succes de 1 an, pe cand cei care si-au luat agm au avut numai lamai. imi ajunge vineri si poate sambata fac un mic review

Eu zic sa nu sariti la GBB ieftine, cel putin nu la AGM.

Cu cateva zile in urma era sa-mi cumpar un AGM M4A1 RAS (062). Dupa ce m-am documentat mai bine, am aflat ca hop-upul ori nu functioneaza, ori sare des, incarcatorul de 700g stock in 80% din cazuri pierde gaz, iar precizia lasa de dorit. Asa ca am mai pus in cosuletul de cumparaturi un hop-up de aluminiu, niste incarcatoare 5KU care cica ar fi mai bune (si mai usoare) plus alte chestii mai mult sau mai putin de estetica, iar cand eram gata sa finalizez comanda am dat peste asta:

http://www.gasguns.info/forum/viewtopic.php?f=2&t=1362&start=10

Cred ca totusi o sa raman la un MP5 Cyma cu EBB.

ar trebui sa deschid un topic separat cu "atentie la tepari" dar sper sa cititi si asa : deoarece trebuia sa particip la un Milsim in Suedia si nu am mai gasit locuri decat in tabara US Army,am fost nevoit sa comand echipament complet in ACU ( pantalon,bluza,vesta,hidration,rucsac,casca,pistol holster,intr-un cuvant tot ce e necesar),si in plus am comandat si un AGM 062 de la EHOBBY ASIA (cititi bine asta).

toata distractia ,cu shipping cu tot a costat asa: 605 usd cumparaturile si 275 usd shippingul pt intreaga cantitate (17 kg).

buun,deci intru pe net la Ehobby,umplu ditamai shopping cartul (toate produsele figureaza ca fiind pe stoc) si platesc 880 usd,k te pun sa platesti in avans si shippingul.trec 5 zile si vine coletul si....surpriza ! am toate toalele da nu am arma si incarcatoarele !si de aici incepe distractia: sun in Hong Kong la Ehobby...raspunde o panarama care abia vorbeste intr-o engleza imposibila si-mi spune sa sun maine,maine iar panarama imi spune sa sun "maine" asa k renunt si ma pun pe mailuri.

trimis mail si intreb unde e arma si incarc si mi se raspunde dupa inca o zi : dear customer,itemurile comandate (si platite),nu sant momentan pe stoc,ai urmatoarele variante : sa consideri banii ca "credite" la noi pt o viitoare comanda,sau sa alegi altceva ! ( deci "credite",intelegi k parca am platit cu bani din aia dela Monopoly) ))

e,cum varianta "credite" nu ma interesa,am ales alt produs mai scump si am trimis mail,in care le-am explicat ca nu voi mai plati iar taxa de shipping pt k am platit odata pt toata cantitatea si e vina lor ca produsul figura in stoc si de fapt nu era.acum o ora vine raspunsul :nu putem trimite nimic,deoarece vama suedeza ne trimite armele de airsoft retur,vrem un cont sa-ti trimitem banii inapoi.si uite asa am cumparat haine de 176 usd cu shipping de 270 usd si adio Milsim ...

si u

P.S.- Atat AGM-ul 062 cat si incarcatoarele figureaza si in acest moment ca fiind pe stoc lasand deci si altor gaste "oportunitatea" de a transforma niste dolari americani in credite Ehobby.

Ma mir si nu cred ca e vina celor de la ehobby. Da un telefon la directia vamala unde ti-a venit pachetul sau unde vin pachetele internationale, (ex in ro vin prima data pe otopeni, si de acolo vin la oficiul postal din Oradea, cazul meu)

Le cere o explicatie unde e replica ta, si de ce a fost scoasa din pachet, ii iei direct si vezi ce iti spune, cred ca va trebui sa faci o cerere scrisa.

Poate iti imprumuta careva de acolo un M4/M16 pt event daca nu rezolvi nimic. (au multe Systeme )

dragul meu,intelege k nu au fost trimise de Ehobby,nu k au fost refuzate de vama.chinezoii au incasat banii si se dau raniti.am sunat la vama suedeza si nu au restrictii pt asa ceva,nici macar k la americani,unde e obligatoriu sa fie armele nemarcate si cu "nasul" rosu.

Deschide-le o disputa cu paypal daca ai trimis banii cu paypal. Sau macar ameninta-i ca asta le faci. Spune-le ca e inacceptabil ca ei sa primeasca banii pentru un produs si sa nu-l livreze. Ameninta-i eventual ca o sa iei toate masurile legale care-ti stau in putere sa-ti recuperezi banii. Spune-le ca store credit nu e acceptabil si ca tu nu ai cumparat store credit de la ei ci anumite produse. Asa ca ori iti returneaza banii pe produsele neprimite si partea de shipping aferenta conform shipping calculator-ului, ori le deschizi disputa paypal si le ceri toti banii inapoi si eventual ii dai si-n judecata pentru neonorarea comenzii.

Oricum ai nevoie de o confirmare scrisa, de la vama suedeza, ca pachetul respectiv nu a intrat in Suedia, cu hartia aia si cu reclamatia la paypal iti poti recupera banii.

Eu zic sa nu sariti la GBB ieftine, cel putin nu la AGM.

.... m-am documentat mai bine, am aflat ca hop-upul ori nu functioneaza, ori sare des, incarcatorul de 700g stock in 80% din cazuri pierde gaz, iar precizia lasa de dorit...

Ai impresia cumva ca WA e mai buna ? E clona si a copiat inclusiv minusurile de la WA. Dar pt astea ai RaTech

Doar despre AGM m-am documentat. Nu am nici o impresie in legatura cu WA. Incercam sa aduc informatii utile on-topic.

Am vazut piesele Ra-Tech in actiune si sunt foarte bune, dar si pret pe masura.

Asta e avantajul platformei AGM, pt ca un WA e pe la 600$, si la fel trebuie sa le schimbi cam toate in ea ,sa o faci jucabila. Inclusiv body care vine din plastic. Si asa mai departe..

Deschide-le o disputa cu paypal daca ai trimis banii cu paypal. Sau macar ameninta-i ca asta le faci. Spune-le ca e inacceptabil ca ei sa primeasca banii pentru un produs si sa nu-l livreze. Ameninta-i eventual ca o sa iei toate masurile legale care-ti stau in putere sa-ti recuperezi banii. Spune-le ca store credit nu e acceptabil si ca tu nu ai cumparat store credit de la ei ci anumite produse. Asa ca ori iti returneaza banii pe produsele neprimite si partea de shipping aferenta conform shipping calculator-ului, ori le deschizi disputa paypal si le ceri toti banii inapoi si eventual ii dai si-n judecata pentru neonorarea comenzii.

hehe! dupa vreo 24 de emailuri inclusiv la divizia frauda electronica din Hong Kong,care spre deosebire de Militia romana a actionat extrem de promt am fost rugat sa aleg un alt produs sau sa mi se trimita banii inapoi,asa k in loc de AGM-ul care lipseste m-am pricopsit cu o Top Tech M4 Carbine,cu un pic de blow back si desi mai trebuia sa platesc in plus 150 usd,au trecut de la iei,cu scuzele de rigoare ! Buna treaba !

Deci intr-un final ne-ai facut la toti un bine pentru ca vor fi mai atenti data viitare sa nu piarda iar 150 de dolari din buzunar!

mie mi-a ajuns azi JG-ul me, very happy!! si sta perfect incarcatorul de agm in el.

Mda, mi-ati cam dat emotii, astept un AGM de la ehobby, sper din tot sufletul sa nu ajung in aceeasi situatie

sper sa fie totul "smooth",inclusiv functionarea AGM-ului.Apropos,in opinia voastra,cine face in Romania cele mai tari eventuri de airsoft la ora actuala?