Vlad Cj

Adresele cluburilor de airsoft din Romania

Recommended Posts

Hmm..era deja linkul in primul post..poate ca s-a mai anuntat mai demult adresa...

informatiile date aici au fost reactualizate pe http://www.6mm.ro/6mm/arhiva/cluburi_si_echipe_airsoft.html

rugamintea mea este sa verificati daca apareti in lista (daca vreti sa apereti in lista) si daca link-ul e corect. Unele din link-uri stiu ca nu mai sunt valabile.

Gabi te rog sa modifici si la noi cu CSA Acvila si cu noul link http://csaacvila.forumgratuit.ro/forum.htm

Merci!

Buna!

Un club nou e pe cale sa se nasca in Satu Mare , avem adresa de web la:

www.airsoftSM.blogspot.com

si as dori sa fie inclus in lista cluburilor, in special ca SATMARENII sa ne poata gasi.

Din pacate lista cluburilor EXISTENTE ar trebui sa fie CAP DE AFIS la acest forum, nu pitita pe nu stiu unde. (la federatie/club cu acte...)

Nu suntem nici club cu acte, nici nu ne e gandul deocamdata la federatie, deocamdata suntem in faza in care CAUTAM SATMARENII CARE DEJA AU REPLICI, dar nu se cunosc intre ei!!!! Sau pasionatii de sport care inca nici nu au replici.

Cand spui CLUB nu trebuie sa te gandesti doar la hartogarie si federatie, ci la OAMENII care practica airsoft-ul, si care trebuie ajutati sa coopereze. Asta e unul din scopurile de baza.... nu doar invartirea de hartii si acte pentru un minister inca multa vreme de acum incolo nefunctional.

Deci astept un topic nou, pe prima pagina:

LISTA CLUBURI DIN ROMANIA (pe judete)

informatiile actualizate aici: http://www.6mm.ro/6mm/arhiva/cluburi_si_echipe_airsoft.html

@ The BEASSST

am primit si pe privat cererea ta, insa cum este un proiect de care pot sa ma ocup atunci cand fur putin timp printre job, familie si prieteni nu am sa pot sa actualizez informatiile intotdeauna imediat.

Si felicitari pentru website, alaturi de cel al ASTB cred ca e unul din cele mai dinamice site-uri de airsoft din Romania.

Multumim de aprecieri si de updatarea site-ului!!!

Incercam si noi sa miscam ceva! Am avea rugamintea daca se poate si pe prima pagina a site-ului 6 mm la rubrica Parteneri sa se faca modificarea la link-ul catre pagina noastra!

Multumim,

Kilo out!

@ The BEASSST

am primit si pe privat cererea ta, insa cum este un proiect de care pot sa ma ocup atunci cand fur putin timp printre job, familie si prieteni nu am sa pot sa actualizez informatiile intotdeauna imediat.

"Insistenta" s-a datorat faptului ca am vazut modificata pagina, in urma cererii lui Dok, si am crezut ca ti-a scapat din vedere.

In conditiile in care rugamintea mea fusese postata anterior acestuia.

Scuze daca am fost sacaitor.

stai linistit, ideea este ca se rezolva, doar ca nu intotdeauna pot imediat.

si de fapt modificarea fusese facuta odata cu cea a lui dok pentru toate brigazile, mai putin cea de la arad care mi-a scapat

Asa de bine sunt actualizate, incat modestul nostru club satmarean nu apare, desi e prezent pe pagina 1 a acestui topic.

As avea rugamintea ca lista actualizata sa fie PE JUDETE, deoarece Satu Mare are 3 cluburi, CAREIUL, Negrestiul si Satu Mare, dar nu apare deloc ca judet pe lista! Un satmarean care cauta un club si vazand lista, nu va gasi nimic!

Carei e un orasel cu 15.000 locuitori din jud Satu Mare. Negrestiul are si el vreo 8.000 locuitori, si e tot in JUDETUL SATU MARE.

Iar noul club, din Mun Satu Mare apare in sfarsit aici pe forum, pe pagina 1 la prima postare, dar nu si in lista "actualizata". de mai sus...

Buna Daniel / airsoftSM,

Careiul are o echipa de airsoft inca din 2007 care a participat la competitii si are cateva evenimente organizate la activ. Negrestiul de asemenea are o echipa destul de numeroasa si joaca frecvent cu clubul din Carei si judetele invecinate.

Am vazut postul cu infiintarea clubului vostru si am citit blogul tau din scoarta in scoarta si imi amintesc foarte clar faptul ca era scris ceva de genul "suntem 4 entuziasti care vor sa isi ia arme" - regret sa iti spun, insa nu pot sa indexez pe http://www.6mm.ro un club/echipa de airsoft pe baza unor intentii.

Acum am citit din nou blogul tau si vad ca intre timp "Suntem pana acum doar 4 entuziasti care avem deja ARME (replici), inca vreo 5-6 "luptatori" hotarati sa achizitioneze cate o replica in viitorul apropiat, si multi, multi admiratori care se multumesc sa traga cateva rafale automate intr-o tinta de polistiren". Acest lucru care nu poate decat sa ma bucure si va urez sa cresteti cat mai mari ca numar si sa aveti jocuri de calitate.

Maine va aparea si Satu Mare in acea lista, acum ca aveti si arme (replici) ca sa puteti fi usor de gasit. Ce nu am gasit pe blog este numele clubului, sau acesta este "airsoft satu-mare"?

Iarasi ce nu imi este clar, sunteti un club sau va ocupati de inchirieri (de pe blog se intelege ca va ocupati cu inchirieri)?

Salutare,am rugamintea de a ne include si pe noi in lista cluburilor.

BlackScorpions din Timisoara,fondat in 2009,club infintat in ianuarie 2011.

www.blackscorpions.ro/forum BlackScorpions