Sign in to follow this  
AirsoftHQ

Bug Report

Recommended Posts

Ceva merge defectuos sau nu merge deloc ? Semnalati problema si vom incerca sa o rezolvam.

1. e un pic aberant sa nu-mi pot inregistra o replica fara poza ei :)

2. in loc de experienta in ani, valoare care se schimba in fiecare an, intrebati de anul de inceput(la profil). ala e fix :)

e1. primesc page_not_found cand incerc sa validez nr de telefon (404). acum butonul nu mai face nimic (respect formatul numarului)

e2. primesc Please enter a valid location cand incerc sa scriu Bucuresti (fara diacritice) la locatie si sa salvez

nota: sunt logat cu profilul de fb

Salutare,

E1 - Am testat acum validarea unui nou numar de telefon si pare sa functioneze. Pasi pe care trebuie sa ii urmezi sunt urmatorii: Click pe buton rosu si accept la faptul ca doresti ca numarul tau de telefon sa fie validat. In urmatorul pas vei primi pe acel numarul de telefon un cod unic pe care trebuie sa il introduci in formularul de validare. Am sa te rog sa imi spui unde mai exact unde in acest proces aplicatia se blocheaza.

E2 - Pentru ca locatia ta sa fie una valida nu este indeajuns sa scrii doar adresa, ci sa o si selectezi din acel dropdown ce apare in momentul in care completezi ceva in campul de Location.

Multumim frumos pentru feedback, vom tine cont de el si vom incerca sa simplificam / imbunatatim functionalitatile cat de repede posibil. 

O zi faina.

E1. Primesc in continuare eroarea dupa ce dau ok in pagina de confirmare

E2. Nu apare niciun dropdown

Sunt pe chrome, via android

Ps: muta discutia asla la buguri, continuam acolo 😀

12 hours ago, cvlad said:

update

e2: pe PC merge dropdown cu locatia

e1: aceeasi eroare (404) la validare telefon. incearca sa deschida - https://app.airsofthq.ro/profile/2470259123210645/verify-sms

Salutare,

E2: Incercam inca sa identificam problema pe android. Voi reveni cu update.

E1: Primesti inca acea eroare pentru ca profilul tau nu are inca un numar de telefon valid setat. Am rezolvat problema si acum va aparea un mesaj de eroare in caz ca nu exista numarul de telefon, in loc de pagina 404.

Multumim frumos pentru feedback.

O seara faina.