andrey

Vandute - M14 EBR Mod0; Scar-L GBBR

Recommended Posts

44102195864_c0ddb9b082_b.jpgIMG_20180921_150138

Salutare!

Deoarece sta degeaba in colectia mea si nu o folosesc pentru scopul cu care o luasem, vand aceast sexy M14 EBR.

Este vorba despre o replica de calitate fabricata de Classic Army.

Spun ca este de calitate deoarce am avut mai multe modele M14: AGM, CYMA, KART sunt pe alta platforma mult mai slaba calitativ si ca proiectare a partilor interne din gearbox.

Classic Army si G&G sunt constuite pe alta platforma mult mai solida si simpla. Replica prezinta niste marcaje reale pe ici colo unde s-a putut scrie de fabricant. Mai multe poze la cerere pe Whatsapp la nr din anunt.

Am luat-o cu gandul sa imi fac un sniper mai ...cu motz dar ... pe drum mi-am pierdut interesul.

Replica toata din metal, aluminiu si alte nemetale a fost demontata la zero si apoi cladita, toate suruburile stranse, toate jocurile din corp si teava eliminate. Nu lipseste nici un surub (are foarte multe si la M14 e boala sa se piarda). Gearboxul a fost gresat, verificat shimingul, etc. A fost vopsita cu vopsea speciala de arme Krylon, culoarea Battle navy grey. Am pus mai multe poze deoarece se vede altfel in diferite lumini. Culoarea este un gri spre albastru.

Replica de vinde pachet si are urmatoarele modificari:

- teava de precizie madbull 6.03

- guma noua

- piston cu toti dintii de metal AOE corectat.

- motor high torque

- cablaj nou

- mufe deans

- arc de 120 m/s

- manerele si handguard-ul au stippling pe ele pentru o priza mai buna

- sub handguard am facut o modificare pentru a accepta lejer baterii mari

- luneta tactica de calitate si cu scope mount. Luneta are urmatoarele specificatii: 2.5-7x28, eye relief 7-9 cm (foarte mare si bun) Luneta are un sun shield home made.

- 4 incarcatoare ( 2 midcap de 180rds si 2 hicap de 350)

- 2 port incarcatoare fast mags din plastic, prindere molle si curea

Toate replicile M14 au o boala sa li se rupa rapid catarea fata si trigger guard-ul. Nu ascund nimic, la fel a patit si a mea si am reparat-o cum se cuvine si acum continua sa traga la fel ca la origini.

Pretul de 1200 lei este mai mult decat perfect pentru ce are pe ea. Cautati replica si piesele/accesoriile pe net si apoi o sa vedeti pretul meu rezonabil.

Multe POZE: M14 EBR Mod0

-----------------------------------------------------------------------------------------------

SCAR L GBBR WE

Scar- L camo GBBR

Replica e stoc la interne, vopsita in camo si se vinde cu tot ce are pe ea:

- catari flip-up Magpul

- Red/green dot

- rail covers

PRET 790 lei

*

Am un handguard cu rail pentru carabine adevarate M4 sau AR-15, marca Fab defense, model NFR Aluminum Quad Rail Drop In.

Este pentru arme reale dar merge montata si pe replici de airsoft pe gaz sau Systema ( poate si alte AEG-uri mai noi milspec.

Se vinde cu tot ce are in cutie, 3 rail covers din cauciuc siliconat, rezistent la caldura (nu sunt replici din plastic de 2 lei)

Pret 295 lei

Edited by Guest

Guest
This topic is now closed to further replies.