AlexNSL

Propunere ROF maxim SAD BUNNEH 1.3

Recommended Posts

@cryo era un exemplu cu replica "mea" sa ajute explicatia.

Nimeni nu zice ca altcineva sa umble la replica ta. Modificarile setarilor le face proprietarul.

Nu trebuie masurat ROF cu bateria maxima sau 11.1 volti ci cu bateria cu care vei juca, asta inseamna ca vei pune o baterie cu voltaj mai mare pe teren, identic cu arcul , faci crono la 110 atunci nu pui pe teren arc de 130.

Cum se foloseste Crono sa masori ROF e clar.

Eu vreau sa stiu ce fac cand vine x cu o replica sa ii fac crono si el are o baterie de 9,6v sau de 7,4v ?? Daca omu refuza sa puna bateria de 11.1V, plecand de la ideea ca am adaptor sau ca se potriveste mufa, pe motiv ca nu are mosfet si nu vrea sa isi arda tragaciul, sau poate nu ii tine wiring-ul ...

Ce fac cu ala care pe full auto replica trage doar burst?

Am scris si in primul post dar nu stiu de ce nu sa inteles. Se face crono la rof cu bateria cu care joci atunci.

Ca si in cazul arcului. faci crono cu arcul cu care joci atunci.

Am si yo o intrebare: de ce au nevoie unii sa isi faca ROF mai mare de 25? Stiu ,unele replici vin cu ROF mare din stock. Dar majoritatea replicilor cu ROF mare sint cele modificate.Baterie,motor,roti,mosfet,etc. Totusi , de ce? Ce neputinta au aia de fac asta?

Sincer singura explicatie ar fi raspunsul in tragaci dar pana mea ... fiecare cu pasarelele lui important e sa gasim un mod practic in care sa implementam regula cu limitarea de rof.

Si pentru ca s-au calmat prea tare spiritele, tot legat de subiectul RoF, e o chestiune de timp pana vom vedea asa ceva si pe teren

Atat timp cat nu e limitat ROF totul va fi ok.

Daca e normal sa joci cu un asa ROF mare ? Ce e normal de fapt ?

Strike Team Omega sustine limitarea ROF.