alex.b

Novritsch Ssg24

Recommended Posts

Novritsch e motivul pentru care mi am luat prima replica TM M9A1, si acum vreau sa o iau pe urma lui sa joc sniper desi am inteles ca e greu. As vrea sa incep cu arma lui pare foarte misto si mai ieftina decat Daca m as apuca eu sa iau un TM Vsr 10 si sa ma apuc sa l modific. A comandat o careva sau e cineva ce a tras cu ea?

Ai grija sa nu confunzi arma lui cu o arma facuta de un chinez (din Hong Kong e adevarat) urmand "in mod exact si neabatut" indicatiile lui pretioase. Cu siguranta e mai ieftina decat un TM cu upgrade-uri...dar Marui cu upgrade-uri o sa gasesti zeci de variante si reviewuri la prima mana ... pt varianta aia Novritsch gepruft mai cauta....

A nu se uita de asemenea ca si daca folosesti chiar arma lui, mai sunt vreo 4 pana la 20 de variabile care fac diferenta sau asemanare, dupa caz....

Pai da, Hong Kong e in Asia!

Si in principiu, o pusca cu upgrade urile alea ar trebui sa fie bunicica spre buna, dar in lipsa unor reviewuri relevante....

El a fost si in Taiwan si in Hong Kong, probabil ca a gasit o firma care face replici si a putut sa faca o marca a lui cu ceva caracteristici mai bune. Nu zice unde o face insa a imbunatatit probabil o platforma. Eu am gasit reviewuri pe youtube de la alti airsoft sniperi insa preferam sa stiu un roman ca a folosit o, pe youtube pot fi sponsorizati de el si atunci nu stii daca sunt obiectivi sau nu.

Normal ca nu, doar ca au lucrat la un prototip si acum ochii intorsi fac pustile.

Stii care-i faza interesanta cu replicile (nu armele) sniper? Nu e suficient sa iei o sacosa de piese de upgrade si sa le pui acolo, de multe ori ca sa o aduci la performante bune trebuie sa stai sa bibilesti, mai o pila, mai un shim, mai strangi un surub mai mult sau mai putin etc. Am o oaresh-care indoiala ca o replica de-aia Novritsch, asa cum e ea din cutie, o sa poata sta langa un Marui/JG facut cu cap. In plus, nu mi-e foarte clar ce fel de piese se potrivesc / se gasesc aftermarket.

Novritsch face endorsements pentru bani. Parerea mea...

Sincer am urmarit cu interes noua replica, dar mi-a trecut repede. Replica este un modify mod24 cu putine modificari. Lucru bun este camera de hop, care nu mai apasa pe brat dintr-o parte, in rest cam trebuie schimbata guma/teava si teoretic se poate juca cu ea. Alte piese nu prea se gasesc momentan. Trebuie schimbate magurile cu altele pe un rand, cele pe 2 randuri se blocheaza. Dar ca si o replica din cutie si gata de joc nu are rival.

Am tras cu vsr-ul lui si totusi prefer bar10 le meu , nu cred sa-mi schimb parerea nici dupa ssg24 lui cel nou.

La ceva joc in ungaria in 2015 parca. Imi place mai mult bar10le meu, se arma o idee mai usor al lui cu trigger pe 45 grade, dar nu am simtit diferente notabile de precizie la 50m cat aveam pana la ceva bidon, ca si range mergea mai departe sniperul meu, faceam ceva comparatii de bile.

Asta e jocul in care a omorat 3 frendly si atat ..are film, are!

what a load of bull.... 94m my ass.

Aia e o camera Mobius cu lentila de 25mm. Am si eu, atat cu lentila de 25mm cat si cu 50mm. Cu lentila de 25mm, ca sa fie oamenii cam cat de mari sunt in film, distanta e undeva intre 40 si 60m, fapt care reiese si din cat de repede ajunge bila la tinta.. Omul nu are pic de overhop, nici macar pe capat, trage doar un pic balistic, inca un lucru care demonstreaza ca distanta nu e nici pe departe impresionanta.

Asta am remarcat mai de mult in filmele lui N, distantele la care trage nu sunt deloc impresionante. Omul se misca bine, nimic de zis, dar de pusca lui... not really impressed.

P.S. Fast_Bullet, cand vrei sa aduni rapid posturi, fii si tu un pic mai discret

Acu' ce-am mai gresit? Am vazut ca nu posteaza nimeni filmuletul acela de pe youtube legat de noua arma faimoasa a lui Novritsch, in fine, daca e un numar limita de posturi pe zi as dori sa-l aflu si eu! Nu am de gand sa devin ceva pe forum ...

Vad ca am si un warning ... e ciudat dar daca supar atat lume pe forum nici o problema ... va astept cu un pm daca e cazul sa nu mai postez si va promit ca nu mai intru pe forum!

in general trendul asta al unui utilizator relativ nou de a incepe sa posteze (cu rost sau fara) in toate topicurile in care apuca, are ca scop obtinerea celor 75 de posturi necesare pentru a pune un anunt de vanzare. Acum na, stiu ca tu esti altfel si ca nici prin gand nu ti-a trecut asa ceva, dar in istoria de multi ani a forumului cam asa s-a intamplat mai tot timpul. De aia si warningul pe care l-ai primit, de aia si moderatorii care ti-au zis ca sunt cu ochii pe tine, de aia si problema de a fi luat in serios de alti utilizatori.

Quality over quantity

Ei ... acu nu o sa stau sa pierd timpul culegand sumedenia de posturi cu esclamatii sau alte ... "mici aprecieri" de genul "super! Tine-o tot asa" etc. pe care le-am vazut la alti useri chiar vechi (adica cu sute sau mii de postari) ca sa le dau ca exemplu si care ar merita cateva tone de warning-uri ... . Nu va urez decat sa aveti jocuri frumoase in cat mai multe locatii, cine stie, poate ne-om vedea chiar pe teren (eu o sa fiu anonim ...).

Eu urmaresc cu mega interes pusca asta. Daca am ocazia la vreun joc sa pun mana pe una si sa vad cum trage ar fo super cool. Pana acum sniperul care m a impresionat in almost 10 ani de airsoft a fost al lui rhino, dar cred ca mai bine spus este ca rhino m a impresionat, pt ca are un joc diferit decat alt sniper intalnit.

Anyway. . . Daca are vreunu novritsch chiar as da o cola sa o pun langa pusca mea, asa imi dau seama eu de distante si valori.

...insa daca vine din CHaustria...ai 24% tva plus cateva mici taxe de luat banii de catre posta + cateva eventuale explicatii de dat ca e de ersoft la nenea vamesu'

(daca nu vine cu EMS/Posta Romana, scapi fara ultima parte dar costa mai mult transportu...)

Eu am comandat-o la inceputul lui martie, vine cu DHL din Asia(direct de la producator),o sa plece la jumatatea lunii iunie, nu stiu ce o sa ma astepte la vama, voi vedea.

Avantajul ca imi vine asa tarziu e ca a schimbat arcul(primul model facea un zgomot naspa) si magazia (la primul model se blocau bilele in magazie)

daca vine cu DHL o sa mai ai taxe asa...

19% din valoare

4% vama pentru jucarii

115 ron pentru DHL ca sa te reprezinte ei in vama (asta daca nu ai cont ca sa iti platesti singur taxele in trezorerie catre Vama)

Ce-am mai vorbit cu niste baietii care au facut comanda la SSG24 (sau alte produse) si care vin cu DHL in jur de 600 lei mai platesti pentru ea in Ro