Lushan

Pareri magazin Lion Camo

Recommended Posts

Salutare,

A cumparat cineva uniforme de la baietii astia https://www.lioncamo.ro/? Le-am dat un mail si au spus ca majoritatea produselor lor sunt facute "in-house". Mi-au sarit in ochi niste replici de uniforme combat Crye Precision gen 3 la preturi mai ok decat China stuff si as vrea sa stiu cat de rezistente sunt la uzura.

Merci.

Le-am facut o vizita in weekend, concluzia generala e: sunt underwhelmed. Majoritatea produselor lor sunt 65% - 35% poly cotton ripstop. Materialul asta e destul de greu si transpiri in el ca naiba (am avut o astfel de uniforma acum cativa ani). Pantalonii cel putin se simteau ca si cand ai fi atins o punga de plastic.

Ca sa nu mai vb ca multicamul lor nu are nicio treaba cu cel original, not by a longshot.

Calitatea over all e probabil on par cu ACM-urile, deci nu prea merita IMO.

eu i-am intrebat la un post daca sunt facute de ei, sau sunt comandate in china cu eticheta "lion camo"? ca raspuns, au sters postarea respectiva cu tot cu poze si cu intrebarea mea.

Mai nou, am vazut ca incep sa cloneze in draci produse Helikon, de la pantalonii UTP pana la jachetele fleece gunfighter si patriot. Si mie mi-au sters postarea cand i-am intrebat daca cei de la Helikon stiu ce fac.

Avand in vedere ca avem destui distribuitori autorizati de Helikon prin Romania, cred ca cineva ar cam trebui sa-i intrebe de sanatate.

Salve... tot ce e acolo... se vinde si pe Aliexpress. nu ma refer la cele originale Helicon.

Copii dupa Helicon le fac chinezii nu cei ce le vind in speta LC.

https://www.aliexpress.com/item/2017-new-IX7-Waterproof-War-Game-Cargo-pants-silm-Casual-tactical-Pants-men-mens-trousers-Combat/32806785226.html

sau

https://www.aliexpress.com/item/TAD-IX9-Militar-Tactical-Cargo-Outdoor-Pants-Men-s-Combat-SWAT-Army-Training-Military-Pants-Hiking/32422165882.html

Ideea e vrei sa cumperi repede fara perioade de asteptari ... iar in caz ca marimea nu se potriveste sa poti face un schimb ... baga de la LC

Daca ai timp ... cumpara de pe AliExpress.

Cam asta e tot ....

am avut o experienta foarte neplacuta cu ei. am vazut un anunt pentru o geaca sh multicam cica SAS si cica impermiabila. am sunat la ei de cel putin 3-4 ori sa-mi confirme ca e impermiabila, doar eu stiam modelul si stiam ca nu e. fatuca de acolo mi-a zis ca sefii ei garanteaza ca e. merg la ei. o vad. din nou ii zic asta nu e impermiabila, nu imi garanta fatuca... merg acasa si o probez la apa, stiam rezultatul, dar eram curios... evident nu este impermiabila... ii sun inapoi si intreb din nou... si le zic ca am verificat si nu e... la care ei... n-a vem ce face. deci garantia lor e o besina. restul produselor ce am vazut in magazin erau china made dupa calitate si chiar miros. alegerea va apartine. din principiu n-as mai cumpara de la ei nimic. nici daca ar vinde crye la 2 lei bucata.

baietii vand "cry", nu crye.... Baga cate o uniforma gen aliexpress, si ataseaza la ea poze cu CAG, NSW, sau (dupa cum au fost cazuri) cu jucatori de airsoft mai bine intoliti din romanica (si care orice numai uniforma lor nu o au pe ei).

I-am vizitat si eu insa am ezitat sa iau mare lucru de la ei. Din cate am inteles de la ei, parte din produse cel putin sunt manufacturate in Ucraina - shefii sunt ucrainieni. Or fi aduse si din China, nu zic nu... Vand si chestii aparent "military surplus" dinspre UK insa par uzate bine. La ei ma tenta o uniforma speciala de iarna pe multicam (un material aparent mai buretos asa, nu stiu cum sa-l descriu altfel...). Bineinteles, nu imi veneau pantalonii . Poate o fi fost un lucru bun

Neseriosi.

Pun pret intreg pe un costum si dupa ce il comanzi aflii ca te mai costa 150 lei aparatorile de la maini/=picioare , 30 transport etc