Sign in to follow this  
cherechesh

Parere ICS

Recommended Posts

eu am avut si am fost foarte multumit de ICS split. chiar misto. era noua si am avut o de noua deci ... experientele cu cele second nu as putea sa ti dau un feedback

ics, vine direct split gearbox, nu are optiunea de upgrade uri uau, insa asa out of the box merge bine,o teava de precizie daca nu are si iti faci treaba. recent am upgradat si katana din nou, si din nou m a surpins placut. i am pus un ascu si un motor si face frumos, acum nu stiu de restul componentelor cat de fiabile sunt pentru ca nu am detinut. cei carora le am facut katanele nu s au intors cu ea in punga deci suspectez ca au fost multumiti

da, daca nu ai grija ce upgrade faci si daca o arzi pe full o sa rupi tapet plateul, tapet plate care este destul de greu de inlocuit, pentru ca este deosebit.

Este un GB reusit, recomand. Dar sa ai grija cand inchizi upperul ca eu am rupt un tapet plate. Schimbi rapid in el ce si cum vrei.

Btw, daca te intereseaza sa cumperi, am eu unul la vanzare

Am de 2 luni un CXP APE si e dela un km cea mai reusita "Masada"

Desi nu m-a interesat deloc atunci cand ICS a scos replica,mi-a cazut in mana involuntar si am ramas super impresionat: nici un wobble,super solida,upper/lower aluminiu,doar stocul e plastic,gboxul e o gluma sa-l mesteresti ...

Tinand cont ca replica este ambi la selectorul de foc,am crezut ca dau iarasi de un kkt gen Classic Army sau SCAR VFC,dar este de departe cel mai bine conceput sistem de ambi pe care l-am intalnit.

Singurul minus ,unitatea de hop trebuie putin bibilita,in forma initiala e foarte usor de invartit rotita de reglaj s nu poti seta cu precizie hopul.

Plus,nozzle unic ( cel putin in cazul CXP APE ),e ok,vine cu o-ring dar nu gasesti aftermarket

Una peste alta,replica e 9,5 din 10 , n-am avut treaba cu ICS pana acum dar asta cel putin ,cu un upgrade la interne si un ascu ,e aproape replica de aur

man,nu intram in polemici legate de systema personal ,anno 2017 consider Systema un proiect depasit si prea putin fiabil pentru banii pe care ii dai.

ICS-ul in discutie il consider genul de replica pe care in orice moment te poti baza,pui bateria si sti ca isi face treaba cu brio.

desigur,este o opinie personala,bazata pe experientele mele in ale airsoftului,pana la urma de aia e hobby,fiecare iubim sau uram cate ceva la un aeg,gbb,spring,etc

cu ics suntem de acord, daca nu iti bagi ghearele in ea fara sa stii ce faci, si nu dupa un film pe youtube cred ca nu prea are moarte