andrey

DIY: AK AEG magwell spacer

Recommended Posts

Salutare camarazi!

Iar am un AK LCT, cu toate ca nu imi plac si le urasc modul de prindere in 2 puncte al magaziilor.

Asa ca am gandit si vazut ca, cu un magwell spacer e mult mai facila incarcarea.

Nu am unul la indemana, am vazut motat si am vazut si pe net cum arata si vreau sa imi fac unul.

Se face usor, din orice material, nu sunt pretentios!

Va rog, care aveti deja (LCT si E&L) sa faceti un pustiu de bine si sa scrieti aici dimensiunile complete ale aceste mici piese.

Dupa ce il fac postez aici, poate sunt si altii care au deja, va rog sa postati!

Va multumesc anticipat!

Eu mi-am facut unul foarte rudimentar to say the least, am luat niste banda adeziva, am mototolit-o suficient incat sa acopere tot interiorul magwell-ului de jur imprejurul feed channel-ului, apoi am lipit-o cu niste loctite de margini.

Nu e foarte high tech dar pana acum isi face treaba admirabil. Pentru ca e moale, buza magului nu se poate rupe pentru ca nu se loveste de ceva solid si este mereu impins inapoi incat sa intre unde trebuie.

Merci de info. Eu vreau sa fac unul din plastic, de forma celui de la LCT, sa cada bine, dar nu am masurile.

http://www.wgcshop.com/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=LCT-PK-170&search=searchItem&rs=LCT-PK-170

Pot sa il comand si apoi sa fac o copie, dar, care mai e placerea si farmecul?

Si vreau sa postez aici, sa faca si colegii, ca e foarte practica piesa asta mica!

Deci, inca astept dimensiunile necesare, va rog!

Multumesc!