Sign in to follow this  
Hawkins

Instalare Barrel Spacer

Recommended Posts

Buna, vreau sa scot teava interna ca sa o curat si sa ii pun barrel spacers pe un well mb03 si nu pot desuruba teava internal de pe upper receiver. Am desurubat cele doua suruburi ca si in video de dezasamblare dar nu vrea nicicum sa iasa. L-am comandat de pe un site care l-a adus de pe Taiwangun si mi s-a zis ca a fost dezasamblat si aplicat vaselina teflonata inainte de a fi livrata mie. Oare au aplicat lipici sau ceva sa nu se poata desuruba?

https://scontent.fotp3-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/13866722_1102613506472551_1442381874_n.jpg?oh=e3812e21d427f69c8152e88b3977a7de&oe=579C3805

Vezi daca nu prinde si al 2-lea surub de la rail, e filet normal acolo nu ar trebui sa ai probleme.

Acela e un inel din teflon pe care se plimba cilindrul, ar trebui sa ai si in celalat capat (de la receiver) unul. Sa nu il lasi pe afara cand montezi replica la loc.

Acela e un inel din teflon pe care se plimba cilindrul, ar trebui sa ai si in celalat capat (de la receiver) unul. Sa nu il lasi pe afara cand montezi replica la loc.

Dar nu pot sa desurubez sa separ teava de receiver

Nu stiu ce nu e ok la tine, ai un surub jos intre receiver si outer si un surub de la rail care poate sa ajunga la filet, in rest e filet normal. incearca in ambele sensuri, poate ti-au facut cu dedicatie filet invers

Nu stiu ce nu e ok la tine, ai un surub jos intre receiver si outer si un surub de la rail care poate sa ajunga la filet, in rest e filet normal. incearca in ambele sensuri, poate ti-au facut cu dedicatie filet invers

Am rezolvat, a trebuit doar da o lovesc putin pe margini cu ciocanul, se pare ca gaura surubului de sus a afectat filetul. am pus 2 barrel spacer-uri + folosind bile spalate precizia este vizibil mai buna.