Sign in to follow this  
rellikt

Montare Set Modular Modify

Recommended Posts

Salut, dupa cum spune si titlul, as vrea sa-mi pun pe replica un set modular de la modify. Momentan, am gears stock cu bucse de metal de 8 mm si motor high torque. Intrebarea e : set-ul primit e pe bucse de 6mm. pot sa-l pun pe bucsele de 8 mm? sau au alta dimensiune la axele cadrului pe care sunt prinse pinioanele?

Ce alte pinioane as putea folosi?

Replica e dotata cu ascu si momentan scoate pe chrono 110. Replica un o sa treaca de viteza de 125.

Mersi.

eu me refer la faptul ca ala vine cu rulmenti de 6mm, dar eu vreau sa pastrez ce am acum si sa pun doar sistemul modular. asta e nedumerirea mea.

Nu poti. Seturile Modify sunt doar pentru gb uri de 6mm.

Dar poti sa scoti rotile din bracketuri si sa le pui normal, pe 8mm cu shimming clasic. Pierzi sistemul lor de instalare.

Mersi. Nu cred ca renunt la 8mm in favoarea a 6mm. Spre ce pinioane m-ati indrepta, sa zic asa. Configuratia o sa fie 108-110 mps/motor hightorque + ascu. As vrea sa scot un rate of fire cat mai bun.

As vrea sa scot un rate of fire cat mai bun.

Depinde ce inseamna 'cat mai bun' ,fii mai explicit. Poate nu ajunge sa schimbi doar rotile, lipo, mosfet , cablaj, si sa-ti feeduiasca mag-ul .. treaba pe interior de asemenea tre' sa ramana sigura chiar daca rps-ul iti creste de 3 ori sa zicem.

Gearboxul e ranforsat, arcul o sa-l las de 90,100. sa zicem unde peste 30 rof. ce configuratie ai adapta pt un asemenea rof?

Gearboxul e ranforsat, arcul o sa-l las de 90,100. sa zicem unde peste 30 rof. ce configuratie ai adapta pt un asemenea rof?

Ce am zis mai sus, + 'airsmith' sa 'simta' ce si cum ai prin gearbox, sa le puna la punct. Asta daca vrei sa fie si durabil, of course.

LE. Iar cand mai pui intrebari, asigura-te ca expui si 'datele problemei' - linkuri, poze, explicatii, asta daca vrei raspunsuri in cunostinta de cauza, ceva mai mult de 'datu cu parerea'