Sign in to follow this  
bizzz

Cea mai buna platforma DMR

Recommended Posts

As fi curios dupa parerea voastra care este cea mai buna platforma DMR, si de ce.

PSG1 - damn sexy si dupa ce ai terminat cu upgrade-ul o sa ai o jucatie superba

Pfff, damn s3xy? psg1 e ugly like s**t. Damn

Rusoaica dragunoava, e sexy rau...

Astea-s DMR??

O.o

Sefu era vorba de PSG vs Dragunov in termeni de airsoft....alealalte 2 "snipere" s-au nimerit sa fie in poza

Cea mai buna e cea la care gasesti cel mai usor piese si are cele mai multe variante de customizare. Fiind posesor de SR25, pot spune ca la externe gasesti o groaza de variante de paturi, RIS-uri si accesorii, pe cand Dragunov-ul e limitat la aspectul exterior. La interne lucrurile stau cam la fel, poate in avantaj SR-ul prin compatibilitatea cu platforma M4. Cat despre mag-uri, au inceput sa se gaseasca mai usor, pentru varianta de la A&K/PJ sunt cele de la G&P (cele mai bune), respectiv cele de la PJ (cele mai ieftine).

O alta varianta de DMR e M14-EBR, dar e mult mai grea decat cele 2 de mai sus.

O alta varianta de DMR e M14-EBR, dar e mult mai grea decat cele 2 de mai sus.

Sau sa gasesti un corp de m14 JAE.. care sunt din ce in ce mai rare.

acu sa scriu ceva serios, cea mai buna platforma e aia cu care te identifici tu, sa-ti placa atunci cand "o ai in mana". ca apoi, cu bani timp si rabdare poti sa ai niste rezultate extraordinare pe aproape orice platforma.

Majoritatea asta am scoso din numarul de poze cu platforme M si AK puse pe forum

asa si audi este la baza dacie nu? 4 roti, motor etc dar deja alunecam in alte discutii.

p.s. These cosmetic similarities will many times lead to miss-categorization of the Dragunov as an AK variant, however, the Dragunov does not belong to the AK family of rifles as the Dragunov's design is unique and operationally different from the AK.

nare rost sa incepem si noi discuti interminabile ,ai intales ce-am vrut sa zic cu AK si M .

nare rost sa incepem si noi discuti interminabile ,ai intales ce-am vrut sa zic cu AK si M .

Am inteles ce ai vrut sa zici.. incerca sa iti explice ca este AK / M / SR25/ Dragunov / cartofi /rosii / ardei

Get it ?

Sunt eu singurul care are Scar Mk20 ..? Si toti merg pe SR25 si M4 LOL. Probabil de aia nu ma baga nimeni in seama :3

yep, tu esti singurul special. propun sa-ti facem o statuie totusi, asa pt curiozitatea mea, unde sa te bage in seama? ca e primul tau post pe forumul asta.

yep, tu esti singurul special. propun sa-ti facem o statuie totusi, asa pt curiozitatea mea, unde sa te bage in seama? ca e primul tau post pe forumul asta.

Ba nu stiu, eu nu postez aici pt ca sunt din TM, si nu prea am avut nevoie de mare ajutor momentan dar Thanks man

Cred ca am intrat eu unde nu trebuie ca nu am inteles nimic.

Deci intrebarea era care este cea mai buna platforma DMR si de ce? Eu am un M pe care vreau sa il transform dar mai multa lume imi spune ca este o idee proasta si ca ar trebui sa o fac pe o platforma AK, care sa fiu sincer la mine AK-ul merge ca pumnul in ochi.

cea mai buna e aia care-ti place si care se si incadreaza. Pt 80% din airsofterii nostri, dmr-ul e pusca aia de trage cu 140 m/s, restul is mici detalii