ciocanu

BLITZKRIEG 2016 / Operation Labyrinth

Recommended Posts

Pentru a transfera biletul către un alt jucător trebuie ca persoana înregistrată să trimită un e-mail în care să ceară transferul înregistrării/biletului pe o altă persoană alături de datele de înregistrare conform formularului de înscriere (Nume /Prenume / Data nasterii / Localitate / Tara / Mobil / Email / Club / Callsign / Factiune / Misiune specială / Vehicul in joc / Emblemă brodată / Fanion / Tricou / Medalioan / Cazare)

Pentru confirmarea transferului se va trimite un email asemenea celui din imaginea alăturată pe ambele adrese de e-mail.

qyu93p.jpg

BLITZKRIEG - Knife Fight 2016

În cadrul evenimentului BLITZKRIEG / Operation Labyrinth va fi organizat un concurs de lupte cu cuțitul între jucători.

Premii:

- locul 1, cel care câștigă finala, va primi un cuțit marca EXTREMA RATIO model FULCRUM C în valoare de 1100 lei;

- locul 2, cel care pierde finala, va primi un cuțit marca FOX KNIVES model KARAMBIT în valoare de 600 lei;

- 12 cuțite de antrenament de cauciuc, fiecare rundă câștigată până în finală va fi premiată.

Detalii concurs:

- luptele vor avea loc în sat în vineri și sâmbătă iar finala va fi imediat după terminarea evenimentului;

- la concurs pot participa maxim 16 jucători: 7 armată+1 contractor, 7 rebeli+1 contractor;

- concursul va avea trei runde plus finala;

- jucătorii vor fi împărțiți pe două ramuri, fiecare cu 7 jucători de la o facțiune și un contractor, astfel în finală se vor întâlni reprezentanții fiecărei facțiuni (sau contractorul din ramura respectivă);

- joi se va organiza o sesiune de calificări la care pot participa maxim 32 de jucători din care vor fi selectați cei 16 care vor intra in concurs;

- înscrierea la concurs se va face joi(vineri) la check-in;

- se pot înscrie doar jucătorii care aparțin unui club de airsoft și doar câte un jucător/club;

- concursul va fi arbitrat de 3 organizatori.

2jcslnd.jpg

Super lupte cu cutite ... marfa, piranda si copilu minune mai lipseste. Sefu da o harta cu zona de joc, un OPORD

si daca nu sunt prea rau un forum cu access restrictionat pentru fiecare factiune in parte se poate ?

29c1jll.jpg

AUTO IN-GAME

Nu exista restricții legate de modul în care arată sau este echipat vehiculul. Recomandăm a se folosi vehicule pregătite pentru jocul de airsoft.

Denumire

La BLITZKRIEG 2016 vehiculele vor fi denumite AUTO IN-GAME.

Destinație

AUTO IN-GAME vor fi folosite ca și transportoare blindate de trupe. Îndiferent de configurație (acoperită/descoperită) sau echipare (cu/fără mitralieră) din interiorul mașinii nu se poate trage cu replica. Jucătorii transportați pot des- chide focul, și se poate deschide focul asupra lor, doar dacă sunt ieșiți din vehicul.

Restricții și Mențiuni

- AUTO IN-GAME nu pot fi distruse

- este interzis a se trage asupra AUTO IN-GAME

în timp ce transportă trupe (aflate în mișcare);

- este interzis a se construi orice fel de baricadă

pentru a opri înaintarea vehiculului;

- viteza maximă de deplasare pentru AUTO

IN-GAME este 10 km/h;

- AUTO IN-GAME respectiv ușile acestora

pot fi folosite ca și scut de către jucători

doar dacă se afla în afara vehiculului.

- AUTO IN-GAME se vor deplasa doar pe drumul portocaliu marcat pe harta provizorie

- AUTO IN-GAME se parchează în zona H904 când sunt off game

Am jucat la SDF (contractori) si mi s-a parut minunat. 10 din 10!

1. Cel mai si cel mai mult mi-a placut faptul ca au fost ATAT DE MULTE lucruri de facut! Varietatea e cuvantul cu care as caracteriza evenimentul. N-a fost o bileala continua. Am avut si misiuni de orientare in teren, knife fight, ruleta ruseasca, aruncat la tinta plus multe altele. Nici nu mai zic de Medjay-Kebab-Team™ care au fost super tari! Nu am apucat sa ma ating de toate, iar faptul ca organizatorul a oferit mai multe decat am putut sa duc mi s-a parut SUPER-TARE! Acuma, ca idee, eu am fost up and running vreo 20 de ore din cele 30. Atata am putut eu sa duc, in conditiile date, poate altii au reusit mai mult - cinste lor.

2. Eu sunt o persoana care iubeste confortul. Ne-a plouat grav si cand respirai iti ieseau aburi din gura, terenul nici el n-a fost usor. Acuma, pt cei care nu au participat - va rog sa va imaginati ce inseamna pt o papusa barbie ca mine, sa stea de la 9 la 12 noaptea in tzoale ude leoarca fara sa se schimbe doar pt ca e echipa atat de misto si totul se petrece foarte ok si vrei sa iti pastrezi al doilea schimb pt a doua zi. Asta ca sa iti faci plinu de airsoft, ca sa joci in continuu. Da, eventul a fost atat de tare! Cu ocazia asta vreau sa le multumesc baietilor din SDF care au fost niste camarazi minunati!

3. Eu nu am avut incidente pe teren, cel mult a fost o situatie discutabila la un moment dat, dar s-a rezolvat cu trasul a inca niste bile. In atatea ore, cu atatia oameni, doar atat? Blana!

4. Mancarea. Chiar a fost mancare foarte buna, fresh, bine facuta, tot ce vrei! Kudos!

5. Claritatea. Adesea mi se intampla sa ma duc la un event si sa fie treburi neclare la nivel de misiuni, sa nu se cunoasca situatia in teren sau alte lucruri. Acuma a fost totul simplu & clar, am stiut mereu ce avem de facut, s-a comunicat foarte bine.

6. Au fost multe situatii de adrenalina sau de caterinca, am avut si intensitate sportiva, dar am avut si momente in care am ras.

7. O faza tare: Am ajuns la un moment dat intr-un obiectiv al hoardei, pazit de polaci, si le-a zis unu de la noi sa plece de acolo ca suntem 40 si sunt incercuiti. Eram vreo 20 si ceva. Mai aveau baietii de stat 4 min sa isi faca misiunea, dar i-am dat afara, fara sa tragem o bila. Ce-nseamna sa ai un diplomat cu tine

Ii las si pe altii sa povesteasca fazele lor favorite

---

2 chestii mai putin bune:

1. La o misiune personala am ajuns in locatie si acolo nu era niciun obiect pus. Am aflat a doua zi ca au uitat baietii sa il puna. Overall, pt mine a fost ok ca m-am bucurat ca am reusit sa ma orientez in teren si am facut o plimbarica cu glume de autobaza. Inteleg ca e greu sa coordonezi atatea lucruri si mai scapa unele, better luck next time

2. Baieti de la celelalte factiuni au avut sepci pe cap. Unii cu baseball cap, altii cu patrol cap. Dragii mosului, credeti ca la distanta mai mare de 20 de metri se mai distinge lungimea cozorocului, ca sa ziceti ca sapca voastra difera de a mea? Caracterizati-va singuri.

---

O treaba meschina, de rautate personala:

Imi pare bine ca a fost cu ploaie si cu temperaturi joase - in felu asta, toti aia lame, obisnuiti cu jocul de tip "stau dupa copac si trag, ca-s prea lenes sa alerg" nu si-au facut simtita prezenta, sa strice treaba. Si ce bine ca a fost ceata - in felu asta toti wallet warriors cu NVG-uri n-au avut niciun avantaj asupra restului. Ah, vremea nasoala, acest mare egalizator