maximsergiu

Sfat achizitie

Recommended Posts

Va rog frumos sa ma ajutati in luarea deciziei privind achizitia intre: Colt cybergun si Cyma mp5.

Daca aveti un sfat, multumesc anticipat!

Oaaahahahaaa )) nici ca puteai sa fii mai vag. Ce Colt? m4/m16/1911 etc? Daca vrei m4/m16 mai pui ceva banuti (nu multi) si iti iei Specna Arms, e mai ok.

In rest ia-ti ce iti place. Daca vrei sa joci mai mult cqb/cladiri mp5 merge mai bine, pentru woodland ambele. Dar cel mai mult conteaza sa iti iei ce iti place.

daca n-ai ajuns pe un teren de airsoft pan acum, da o tura pe acolo si cere in stanga si in dreapta sa vezi/pipai/tragi. daca nu ai atat de multe posibilitati materiale probabil o sa descoperi ca sfatul tuturor e: "ia-ti ak de la cyma ca-i cel mai ieftin si trage cel mai bine".

Salutare!

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. Vreau sa cumpar un pistol pentru a ma antrena in casa (priza pe arma , luat linie ochire rapid si tras la tinta ). Am mai avut o replica (glock17 bb green gas) dar vreau altceva si anume un USP. Ideea este ca am gasit doua modele : unul pe gaz cu bb produs de KJW si unul electric de la CYMA.... si nu stiu ce sa aleg . Vroiam sa stiu daca pentru ceea ce vreau eu merita sa dau 500 lei (gaz) sau as putea foarte bine sa ma multumesc cu aeg-ul (300 lei).

-Care ar fi mai fiabil si la care se gasesc piese de schimb?

-Tinand cont ca o sa l folosesc in casa....care ar fi mai putin zgomotos?

Multumesc.

sunt 2 chestii care nu au nici o legatura unu cu altul.

Diferenta de greutate, de dimensiune

Diferenta de realism(unul e cu blow-back, unul fara)

gaz gasesti piese, electric destul de saraca oferta

gaz- galagie, electric nu prea

si lista poate continua

Fiind replica 1:1 diferenta intre ele este doar de greutate si bineinteles senzatia de arma reala.

Acum...eu il vreau mai mult pentru a ma antrena in vederea luarii cat mai rapid a liniei de ochire pe o tinta , daca intelegeti.

Vreau sa cumpar un pistol pentru a ma antrena in casa (priza pe arma , luat linie ochire rapid si tras la tinta )
Pentru asta e foarte bun si un pistol de plastic, de la rusi, ma rog, chinezi!

Daca tot ai unul, doar pentru antrenament, cum zici, la ce-ti trebuie altul, de ce nu-l folosesti pe ala in continuare? Te poti antrena foarte bine si cu ala! Eu am vreo patru tipuri, si nu vad diferenta la priza sau luarea liniei de ochire.

Zic si io....

Este o diferenta la ...maner . Glock ul , de exemplu , are un maner mai mic decat un USP ...cel putin pentru mine (am mana mica) si simt diferenta.

Sebanule, am mai zi asta, am un Colt 1911 cu arc, cu o precizie remarcabila. Am mai avut un Sig Sauer 226, tot pe arc, pe care l-am dat. Omul nu inceteaza sa se minuneze cit e de precis, mai ales ca mai are o Bereta pe gaz. Normal, nu la 20 de metri, dar pina in 10 m e comparabil cu unul pe gaz!

Salutare tuturor.

Sunt nou pe forum si biban in lupta (stagiul militar, banuiesc eu, nu se pune ), deci am nevoie de ajutor... (nu stiu daca intreb pe topicul potrivit si daca nu e imi cer scuze)

Am nevoie de o guma hop-up noua pentru un M4 CM515. Nu stiu ce ar trebui sa aleg si unde sa comand, asa ca baza e la voi .

Nici o reactie, fiindca ai pus o intrebare generala. Hmm, vreau sa imi iau o masina. Ce imi recomandati? Sunt mii de modele pe piata.

Ce vrei de la guma? Sa fie pentru sezonul cald sau rece? Ce arc ai ca sa stii ce duritate sa iti iei? Vrei de AEG, pistol pe gaz sau sniper manual? Cati bani ai de dat?

Nu mai puneti intrebari generale. Documentati-va inainte si puneti intrebari specifice.

La ce ai tu acolo, un pariu sigur ar fi traditionala G&G verde. Daca vrei calitate, Prometheus sau Maple Leaf. CYMA-urile trag tare, asa ca iti recomand un 60-70 grade.

Daca scrii pe google "airsoft romania" o sa primesti zeci de rezultate cu site-uri care vand: airsoft.ro, airsoft-cluj, airsoft6 etc.