mark0

Recomandare replica gbbr

Recommended Posts

Vreau o replica pe gaz (dupa cum spune si sectiunea...) care sa-mi completeze sideul luat deja (cu care fac tir momentan), un m1911a1 de la KWC. M-am gandit la ceva american, chiar daca nu din aceeasi perioada ca nu imi prea plac replicile americane inafara de colt 1911. Nu pot spune ca sideul e ceva super-mega calitativ pentru ca nu imi permit, la main e cam la fel...avand in vedere ca am prins bursa semestrul asta (in total vreo 200 eur, cam asta este bugetul, maxim +100 pe care ii strang pe parcurs)

M-am gandit la un VFC m4a1 (fara trademarkurile colt...alea mai costa vreo 50 de $$).

Topicul l-am facut pentru recomandarea unor marci, anumite modele...etc, banii nu ii am inca desi ii planific deja

Ma intereseaza in principal sa pot juca cu ea fara prea multe batai de cap, full metal, hard kick si sa se auda desigur si bum bum cand apas pe tragaci, sunetul ala de aeg ma irita chiar daca stiu ca e infinit mai economic unul...

M-am gandit si la varianta sa iau ceva second hand insa am anumite retineri in privinta asta.

Da, m-am uitat inainte sa postez insa oamenii probabil au locuri de munca serioase, modele care imi plac mie imi cam depasesc bugetul...

Am mai gasit cateva variante dar poate vine cineva cu o sugestie. Merci de raspuns!!!

Gbbr ieftin si bun nu ai sa gasesti

Stiu ca nu gasesc ieftin dar cand deja trece treaba de 300 eur prefer sa stau sa ma uit la altii cum se distreaza

Jocurile se organizeaza duminica si privult e mok. Ce cauti tu nu exista.

and again that old thing; cheap airsoft ain't good, good airsoft ain't cheap.

p.s. nu e a mea replica, am gasit-o pe undeva, si dipa atatia ani e foarte foarte adevarata

ia de-aici http://www.taiwangun.com/en/machinerifles-gbb

WE sunt rezonabile, ai si kit-uri specializate de upgrade de la RA-TECH

Eu am avut un G39K si era foarte misto. Oricum, daca o iei pe calea GBBR va trebui cu sigranta sa bugetezi niste upgrades, mai devreme sau mai tarziu, iar mag-urile sunt scumpe.

o parere

Ma intereseaza in principal sa pot juca cu ea fara prea multe batai de cap, full metal, hard kick si sa se auda desigur si bum bum cand apas pe tragaci, sunetul ala de aeg ma irita chiar daca stiu ca e infinit mai economic unul...

Te invidiem, ori inseamna ca-ti permiti ori ca nu ai nici cea mai mica idee cu ce se mananca. 300 eur e bugetul de gaz pentru un sezon, replica si restul fac cat o masina studenteasca.

O sa zici ca sunt jegos, dar daca vrei senzatie adevarata - go go poligon si trage cu d-alea reale. Degeaba zic unii ca au cea mai mare satisfactie cand ies pe teren cu replica pe care o iubesc, ca altceva nu conteaza. Labareli. Astia care zic asta si chiar asa simt - 1 la 1000. Cand vei iesi la un meci si replica iti va face o mie de probleme si in loc sa te bucuri ca faci treaba, te enervezi ca te-a impuscat unu cu un ak de 300 de lei... nu stiu cat de mult te mai bucura replica aia care iti da "super senzatie".

Nu te gandi ca sunt vreun bogatan, ca nu sunt, dar pe vremea cand m-am apucat, eram la fel ca tine, pana si un mag mi se parea scump. Daca vrei sa joci airsoft si sa te distrezi, iti trebuie o replica decenta, care sa functioneze bine. Daca ar fi sa vorbim in termeni automobilistici, ai nevoie de un Logan SH cu piese ieftine, care se repara usor si care sa fie workhorse, sa cari cu el faianta in portbagaj. Replicile pe gaz ar fi niste Mercedesuri in care ti-e mila sa te sui cu pantofii murdari.

Cei care ma stiu de ceva vreme o sa ma considere ipocrit ca iti dau sfatul asta, dar bine e sa iti cumperi replica de care ai nevoie. Nu-ti irosi banii.

Si de la mine un sfat: lasa-te pagubas de GBBR!

Daca nu sunt bani, te legi la cap ... rau!

Ramai pe AEG, poate ceva cu EBB daca vrei zgaltzaiala!

O sa zici ca sunt jegos, dar daca vrei senzatie adevarata - go go poligon si trage cu d-alea reale. Degeaba zic unii ca au cea mai mare satisfactie cand ies pe teren cu replica pe care o iubesc, ca altceva nu conteaza. Labareli. Astia care zic asta si chiar asa simt - 1 la 1000. Cand vei iesi la un meci si replica iti va face o mie de probleme si in loc sa te bucuri ca faci treaba, te enervezi ca te-a impuscat unu cu un ak de 300 de lei... nu stiu cat de mult te mai bucura replica aia care iti da "super senzatie".

Nu te gandi ca sunt vreun bogatan, ca nu sunt, dar pe vremea cand m-am apucat, eram la fel ca tine, pana si un mag mi se parea scump. Daca vrei sa joci airsoft si sa te distrezi, iti trebuie o replica decenta, care sa functioneze bine. Daca ar fi sa vorbim in termeni automobilistici, ai nevoie de un Logan SH cu piese ieftine, care se repara usor si care sa fie workhorse, sa cari cu el faianta in portbagaj. Replicile pe gaz ar fi niste Mercedesuri in care ti-e mila sa te sui cu pantofii murdari.

Cei care ma stiu de ceva vreme o sa ma considere ipocrit ca iti dau sfatul asta, dar bine e sa iti cumperi replica de care ai nevoie. Nu-ti irosi banii.

Nu o sa zic ca esti jegos deloc, chiar raspunsuri dinastea asteptam, care sa-mi aduca argumente adevarate. M-am gandit sa merg la poligon, am gasit unul la Timisoara insa tarifele-s mari si munitie putina (doar 9mm si fara automate). M-am gandit oricum destul de bine inainte sa iau decizia sa scriu postul...avand in vedere ca modelele ieftine incep de pe la 200eur...merci foarte mult de raspuns, mi-a placut comparatia in termeni automobilistici

Merci de sfat!!

Sunt putin off-topic acum, am citit ca unele ebb-uri sunt exact nimic, adica mai mult dauneaza replicii si consuma bateria aiurea. (cred ca era totusi un model in particular, am sa fac putina cercetare pe tema asta)

Salve!

Parerea mea cu khw m4 de 3 ani aprox. - poti sa ai noroc si sa iti iei una (iar - problema e ca acum nu gasesti decat bcg v2) si sa te tina fara probleme, fara bani etc.

Fata de o systema sau un aeg super modat e mult mai ieftina. adica sa continui pararela cu masini, daca caonsideri ca un gbbr e un mercedez, un aeg de top e cel putin un bugatii.

As incuraja mai multi sa isi ia gbbr pt feeling si realism decat jucarele pe electric cu care sa facem fragi... si mure... la padure.. cat mai multe

Vezi ca Secu nu stie sa tasteze corect, nu le area cu calculatoarele. El nu vroia sa scrie KHW, ci KJW M4 (design Tanio Koba, un gigel care practic a inventat GBB-urile) dar fabricant de Tier 1.5 (KJW).