HUHA

DAC DEVA la parada zilei nationale a Romaniei

Recommended Posts

Buna ziua.

DAC DEVA este primul club sportiv de airsoft din tara care a participat la parada zilei nationale a Romaniei.

Onoarea e de partea mea. Stie EL la ce ma refer.

Va provoc ca la anul sa participati si VOI.

Adevărul e că nu ne împiedică / oprește nimeni s-o facem și noi toți la anu'. Chiar organizat bine.

Bravo vouă!!!

ma bag si eu ca musca-n lapte... nu arunc cu pietre ci doar intreb ca sa pricep: care este scopul acestei defilari si ce se doreste a se realiza/comunica prin aceasta asociere?

ma bag si eu ca musca-n lapte... nu arunc cu pietre ci doar intreb ca sa pricep: care este scopul acestei defilari si ce se doreste a se realiza/comunica prin aceasta asociere?

Probabil cunoasterea de catre public a airsoftului!? Zic si eu, si faptul ca suntem romani? ASR?

Eu ma asteptam sa vad un club de airsoft defiland la o parada sportiva ca mesajul catre public sa fie mai clar, nu la una militara unde interpretarile pot fi mai diverse, but that's just me.

Penibili! Ce are a face "sportul" cu o parada militara?! Aveti impresia ca sunteti trupe regulate, sunteti paramilitari, sau cum?!

Nu e de ajuns ca sunt o groaza de imbecili care se plimba cu replicile la vedere?! Era nevoie sa va dati si voi in stamba?!

Cat creier sa ai?

daca si sportivii defileaza vreau sa ii vad pe baietii de la kaiac canoe, sau dansatorii de salsa...

daca vreti in armata pot sa va ajut: http://lmgtfy.com/?q=cum+sa+ma+fac+militar

LE: vrem sa fim protejati de lege dar facem tot posibilul ca sa ne futa legea, ne afisam cu replicile in public, luam copii de 7 ani ii echipam si ii trimitem pe strada, ne prezentam ca fiind altceva decat ce ar trebui sa fim. nu ii vad pe vanatori, sportivii din tir, tir cu arcu sa defileze, fix pt ca nu vor sa trimita mesaje de astea, in afara de asta toate cele bune

Salut

1. Le multumesc celor care au apreciat efortul nostru DAC Deva de a face cunoscuta DISCIPLINA SPORTIVA Airsoft (2010)

2. CEILALTI MOR DE CIUDA CA NU AU AVUT SI EI IDEEA

3. Chiar atat de ingusti sinteti incat credeti ca nu am cerut aprobari de la oficialitati ? Personal m-am ocupat de aprobari de la Preseditnele CJ Hd , Primarie , Comandantul Garnizoanei , Jandarmerie , Politie locala , Politie Nationala.

I-am asigurat pe toti ca replicile sint FARA SISTEM DE PROPULSIE (baterie , gaz , co2) si FARA BILE IN INCARCATOARE.

4. NU A FOST DEFILARE ! A FOST PARADA ZILEI NATIONALE A ROMANIEI ! la asta pot participa TOTI romanii. In 2013 la Parada din Deva au participat , pe langa militari , si cluburile de karate(IN KIMONO-URI), aeroclub(CU UN PLANOR) si de handbal(IN TRENING). au mai fost si ansamblurile folclorice(IN HAINE POPULARE).

5. Prin bannerul urias pe care l-am avut , prin vocea prezentatorului , prin emisiunea de la Antena 1 Deva , prin faptul ca am avut copii si doamne in formatie, am vrut sa scoatem in evidenta PRACTICAREA SPORTULUI.

De ce sa ascundem acest sport ? Pentru ca asa vreti voi , marii maestrii ai airsoftului ? Da, dl Alecu, tu vinzi replici doar celor care au legitimatie de la un club sportiv? Esti sigur ca cei care cumpara de la tine le folosesc doar pt airsoft? Tocmai tu te-ai trezit ! Si de ce nu respecti regulamentul forumului ? Pentru ca e al tau ?

6. Cei care "fura mirese" , cei care fac prezentari de Club ce fac ? Cei care joaca pe unde apuca Ei nu expun replicile in public ?

Mai vreti ?

P.S. Chiar daca ma "bannati" , o sa imi fac alt cont , si tot o sa scriu.

NU uitati ca DAC Deva este un club important in zona.

The Beard - penibil esti tu, asa cum te prezinti

Alecu - ti-am scris

Stress - nu a fost parada militara(salvamont -nu sint militari , nici ansamblurile folclorice)

OAMEN BUNI - DESCHIDETI-VA MINTEA NU MAI STATI ASA INGUSTI !

deci primul tau post este de a iti baga pula in userii ASR ului si in adminii lui? ce pot sa spun cred ca tu ai o problema

a avea un alt punct de vedere decat al tau, nu il face invalid

asa zici tu dl Alecu ?

departe de mine gandul de a jigni , cum o faceti voi.

Imi bag p... altundeva.

userii ASR , in majoritatea lor sint foarte ok.

problema e la unii (va stiti foarte bine)... si e veche ... si e grava... si mai vor si Federatie... si mai....

pai si daca tot nu iti place de noi de ce ne bagi in seama si iti pierzi timpul cu noi?

nu am zis ca nu imi place. tu nu reprezinti cei 7000 de useri . tu esti doar 1...

am fost nevoit sa dau cateva explicatii ,unora care ne-au facut "penibili" . bine , stiu ca era de ciuda , dar...

dar de ce crezi tu ca de ciuda (putem folosi termenul invidie?) cineva iti spune ca esti penibil? poate asa te vede el, si este punctul lui de vedere

singurul tau argument este - invidia?

Doar pentru ca lumea nu bate din palme la parada voastra nu inseamna ca e de ciuda. Si eu v-am vazut si tot o reactie intre "penibil" si "what the fuck was that" am avut.

Acum inteleg din ce zici ca de fapt la voi e un pic diferit cu defilarea asta, stiu ca in general aveti o activitate de PR / interactiune cu publicul destul de consistenta, cred ca se inscrie in line cu asta. Personal n-as participa la asa ceva ever, la fel cum nu as participa la rapiri de mirese, dar lumea e mare si nu detin adevarul absolut.

La fel trebuie sa intelegi ca nu il detii nici tu, asta e, unora nu o sa le placa ce faci, daca esti convins ca faci bine, mergi mai departe. Daca nu, asculta critica si cresti din asta.

ciuda se zice la noi in Ardeal , de aceea zic asa. ok , spune-i invidie.

eu nu fac comentarii cu : prostii , penibilii , tembelii , s.a decat daca sint provocat.

un comentariu la obiect il vedeam cam asa:

nu mi s-a parut ok sa participati la "defilare" (vezi parada) pt ca....

nu sint de acord cu participarea cluburilor de airsoft la "defilare" pt ca....

sau altceva de genul.

cica penibili !

da , ce sa zic ? ati avut reactia omului care a vazut prima data focul . ce e asta ?

pentru unii e normal sa reactioneze asa , cand vad prima data ceva.

ceva nou.

mai tineti minte ( cei mai in varsta) cum era cu Karate-ul pe vremea cealalta ? toti spuneau ca e violenta ! de fapt era SPORT

haideti sa promovam DISCIPLINA SPORTIVA AIRSOFT.

noi, DAC Deva, asa am crezut ca putem promova sportul , ca asa ne cunoaste lumea mai bine . Sa stie ADEVARUL despre airsoft , nu legendele si basmele cu trupe paramilitare si alte chestii. Pe bannerul nostru scrie clar: ASOCIATIE SPORTIVA

Edited by Guest

da , ce sa zic ? ati avut reactia omului care a vazut prima data focul . ce e asta ?

pentru unii e normal sa reactioneze asa , cand vad prima data ceva.

Pana la urma, recitind topicul, vad reactii pozitive si reactii negative. Asta se intampla la orice, acum nu stiu ce asteptari ai tu.

Cele negative sunt in mare bazate pe intelegerea gresita a ce se vede acolo ... dar daca dau click pe film, descrierea lui este:

Parada militara de Ziua Nationala a Romaniei

Bun. Oficial, discutia devine penibila. Repet: discutia.

Legat de subiectul topicului: felicitari. Nici eu nu prea pricep de ce e bine asa, dar am convingerea ca ati facut-o cu intentii bune deci... sincere felicitari.

Catre finalul postarii, subliniez ceva din postarile lui tomcat: nimeni nu detine adevarul universal.

In afara de mine, desigur, de aia ma si abtin sa iau partea cuiva in aceasta cearta.

Guest
This topic is now closed to further replies.