Light

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ! by MAT

Recommended Posts

Dragi prieteni M.A.T. - MANIACS AIRSOFT TEAM BUCURESTI va invita la primul eveniment din seria MOLON LABE!

http://www.maniacsairsoftteam.ro/index.php/evenimente

test game

ps. Un event free pentru toata comunitatea de airsoft. (cluburi de airsoft si echipe organizate!)

Edited by Guest

teren_molon_labe.jpg

image sharing

Am vazut terenul. Un patrat de 1kmX1km il cuprinde. Este un teren plat cu drumuri bune , santuri de scurgere, boscheti cu zone ce variaza in densitate si pomi mai putini. Permite jocul bazat pe manevre, ambuscade si folosirea vehiculelor. Pentru sniperi este cel mai bun teren pe care l-am vazut. Au fost facute o serie de amenajari pentru jocul ce vine dar nu strica orice aport suplimentar de recuzita.

Terenul suporta jocuri ample si e langa Bucuresti. Cred ca nu ar fi rau sa se ia considerare ca minieventul anuntat sa fie comunity event-ul pe care il asteptam in ultima vreme.

Fara bascalie si suparare dar chiar asa tare targhetam activitatea spre americani si vorbitori de limba engleza?

Adik stiu , sunt cativa , maxim 20 din 2000 care vorbesc engleza ca nu vorbeste nimeni cu ei in chineza , belgiana sau alta limba dar parca prea multa engleza pt un scenariu adresat Romanilor in Romania.

A ,ps : stiu engleza (asta pt hateri)

Ps2 : foarte putinul text in romana contine o greseala de scriere.

M.A.T. - MANIACS AIRSOFT TEAM va invita in dara de 11 octombrie 2014 la primul eveniment din seria MOLON LABE.

Spor la treaba .Salut.

Goggles/Eye Protection

Full sealing impact rated goggles MUST be worn at all times on the field.

Full seal goggles cannot have any gaps exceeding 4mm

All goggles must meet ANSI Z87.1 rating.

Mesh goggles are not permitted on the field.

Gas masks must have impact rated lenses.

All other eyewear may be subject to approval by event staff.

doar goggles? fara ochelari normali de protectie?

In pusca mea, eu sunt turc nu stiu rusa. Daca eventul se adreseaza comunitatii din Romania, atunci scrieti si voi in limba materna. Daca nu va e rusine cu ea, bineinteles...

Mai romanilor stati calmi ! Din cate stiu eu organizatorii au stat mai mult la cazma si motocoasa in ultima vreme. Mai trebuiau sa stea si de paza ca asa e la noi . Asa ca haideti sa ne jucam cu sau fara subtitrare !

Au anuntat ca vor scrie scenariul in engleze !! In cazul in care nu a-ti fost sambata la vizionarea terenului cu TL echipelor, nu aveati de unde sa stiti !! @ZDREANTA lasati caterinca ca ma supar pe voi, stiu ca sunteti buni la asta ! In loc sa faceti caterinca cautati si voi un teren si mergeti si-l amenajati, dupa care puteti sa faceti caterinca !!! Ca sa nu mai spun ca MAT au facut asta pt comunitate ! Trebuie sa ne aducem toti aportul acolo, fiecare cu ce putem !! Am ramas placut surprins de jocul de duminica !! Bravo baieti parca incepem sa ne revenim !!

salut Adi,

Nu era caterica , eu ziceam ca idee ca nu-s eu miezul din airsoft sa si conteze parerea mea,era asa ca o sugestie plm.

Nu mai zic nimik ca vad ca dau iar curs la 1000 de discutii,rog un admin/moderator sa mute la junk sau la bere postarea mea si cele venite in urma ei.

Apreciem cu totii eforturile ce aduc un aport pozitiv comunitatii salut pe aceasta cale toti membrii comunitatii ce isi dedica timp acestei minunate comunitati.

Va salut si va urez spor la treaba,stiu cum e cu motocoasa si etc ca si noi la Izvorani am intreprins astfel de activitati,tocmai deaia am scris scenariul in romana ca e mai simpla romana decat engleza:)

Va pup ne vedem la joc.

Ne jucam si fara subtitrare, dar cand mor, 90% din oameni se duc la "respond". Corect, un scenariu in romana e exagerat, mai ales ca lumea e foarte atenta la "brifing".

Foarte mult comentariu si dispute pe subiectul lingvistica si gramatica (de caligrafie nu zice nimeni nimic?)

Foarte putina discutie despre cum sa profitam la maxim de noul loc de joaca pentru airsoft.

Poate ca raportul ar trebui sa fie invers...

Am fost la "scouting" pe acel teren si este de apreciat efortul si sinceritatea cu care echipa MAT pur si simplu vrea sa aduca ceva bun in "community". Este regretabil ca acesta a fost respunsul unora.

Ia zice-ti, ce am gresit in postarea mea?

P.S.: Toate greseala si limbile straine au fost folosite intentionat.

Dintre cei care au fost la joc mai spuneti cum a mers joaca ca sunt curios. Se poate si fara copaci ? :P

Eu vorbeam ca multi nu stiu engleza si tu vorbesti de caligrafie. Deja despicam batul de chibrit sa-i analizam fibra.

Tu ai scris cuvintele in engleza corect. Multi le scriu cum le-am pus eu " " crezand ca asa sunt corecte.

Pot sa intreb daca s-a vorbit cu cineva de teren? Sau jucatorii vor aparea din neant full gear langa Carrefour?

Accesul se face pe strada de langa Carrefour (v. sageti imagine).

Nu am vazut unde se fac inscrierile dar banuiesc ca un pm catre Light este suficient.

Important este sa putem veni la joc.

De venit vin, da' io nu am inteles scenariul, sper sa mi-l povesteasca cineva. Nu-I pe limba mea si guugal transleit mai mult ma incurca...

Dragi prieteni va multumesc si va comunic ca apreciez critica constructiva! toate observatiile voastre sunt pertinente.

Nimeni nu este perfect si totul este perfectibil.

Pe de alta parte sunt:

- placut surprins ca exista oameni care chiar citesc scenariul&regulamentul. - unele din cele semnalate le-am recreionat altele se mentin. Multumesc de imput

- elemente care va nemultumesc, va comunic cu respect ca cine munceste mai si greseste. Va astept sa gresiti si voi alaturi de noi ;:

Acum pe scurt:

- Locatia este cea indicata de OLFs - vom reveni cu o harta mai clara privind delimitarile/interdictiile spatiului de joc! Locul de parcare va fi si el indicat pe harta!

Este la nivelul bunului simt si prin evidenta de contrast ca nu ai ce cauta in Carrefour cu jucariile la vedere. Legea se aplica la fel pentru toti chiar daca am informat noi responsabilii/proprietarii,

Mai mult in ziua eventului la fata locului vor veni echipaje de politie de la Sectia 5.

Comandatul unitatii militare din zona a prelucrat deja ofiterul de serviciu cu privire la prezenta noastra in zona. Se va realiza o zona de 40m tampon delimitata cu banda si afise tip (minefield) interzisa accesului pe toata distanta gardului unitatii!

Rugam participantii sa se conformeze cerintelor legale pentru a evita complicatiile. Multumesc anticipat.

- Data: 11 octombrie 2014 la primul eveniment din seria MOLON LABE.

- Durata jocului 1 ZI / start joc la 12.00 - 18.00. Nu va fi joc de noapte desi noi initial ne-am propus asta!

- Este un joc free dar numai pentru echipe si cluburi!

- Puteti veni cu aport de recuzita care sa va asigure un plus avantaj pentru factiunea in care jucati. (corturi, plase camo etc..) pentru un plus de complexitate, realism si imersiune.

-Alaturi de noi si pentru comunitatea de airsoft va fi Monster Energy cu un cort, frigider si doze energizante dar si KAKI.RO.

Vom avea cel putin 3 vehicule de offroad in game, materiale de constructie pentru satul civil, elemente de recuzita pentru fiecare echipa 50 de mine (particularizate pe culorile factiunii) pentru organizarea perimetrului defensiv WP_20140820_001.jpg, moloni (bani), fotograf, valiza si pachetele ambalate de ”droguri”, ”satelit” prabusit etc...!

- Inscrierile sunt practic in functie de DRESSCODE-ul specific factiunii! Rugamintea la team liderii sa precizeze aici:

ECHIPA:

FACTIUNEA dresscode:

NUMAR PARTICIPANTI:

RECUZITA (daca aveti):

FOTO DE LA JOCUL TEST: http://www.maniacsairsoftteam.ro/index.php/foto?id=52

VA RUGAM cu mare respect sa mentineti curatenia pe teren!

vor fi in baze si la spitale saci menajeri pentru gunoi!

Din motive de siguranta

FUMATUL ESTE INTERZIS PE TEREN! daca sunt fumatori care nu rezista sevrajului va rog sa fumati NUMAI in baze acolo unde chistoacele pot fi stinse in conditii de siguranta!

Va multumesc si va stam la dispozitie pentru alte clarificari!

ps. Multumesc Gras. ..Cvlad ce scrie in ultima propozitie..

Datorita vegetatiei terenului rog TL echipelor - informati oamenii sa poarte parazapezi!

Edited by Guest

pls, sa aveti in vedere ca in aceeasi zi, de la 19:00, e romania - ungaria.

si poate mentionati carpa mortului/death rag in scenariu, pe undeva

"Este un joc free dar numai pentru echipe si cluburi! "

Sa intelegem ca independentii nu au acces ?

"Airsoft sporting clubs & organized teams ONLY! Independent player MUST join a team. Team leaders are responsible for their men."

Eu inteleg ca daca vin cei de la IST, de exemplu si intrii intr-un pluton de-al lor este rezolvata problema .

"Airsoft sporting clubs & organized teams ONLY! Independent player MUST join a team. Team leaders are responsible for their men."

Eu inteleg ca daca vin cei de la IST, de exemplu si intrii intr-un pluton de-al lor este rezolvata problema .

Atata timp cat team leaderul de la IST isi asuma responsabilitate pentru modul cum se comporta pe teren, sau cel putin asa inteleg eu ideea de responsabilitate, ca daca iar ne ascundem dupa deget si fiecare e responsabil pentru el, vorba lui Cracker care mai e treaba cu joc free dar numai pentru echipe si cluburi.

Dragi prieteni in opinia M.A.T.ului Molon Labe este un event al echipelor si al cluburilor legal constituite. NU este doar o miuta de sambata/duminica...

Cu riscul de a fi antipatici noi consideram ca airsoftul de un anumit nivel de complexitate si imersiune este un joc de echipa prin excelenta motiv pentru care MAT-ul sustine aceasta minima forma de responabilizare si organizare a jucatorilor. Ne dorim o ”relatie” MLCrew - TL echipa/club

Cvald multumim:

”” Safety Briefing:

....

All participants MUST wear their "Dead" vest during the briefieng.”” (asta ca sa se stie cine are si cine sa isi faca rost instant si sa nu avem discutii )

Despre meciul de fotbal pot sa iti spun ca suntem maniaci cu airsoft-ul si offroad-ul mai putin cu restul..Noi ne gandeam ca daca vrea cineva sa continuam si peste seara sa ramanem

ps. Avem nevoie de un banner de informare pe care sa scrie prevederea legala ca se desfasoara un event de airsoft in zona. Cine are asa ceva facut deja?!?