Sign in to follow this  
alecu

PES - personal tracking, asset tracking military navigation

Recommended Posts

Ieri discutand cu Rusty (Comitetul Central) m a intrebat daca avem vreo aplicatie care sa permita interactiunea cu coechipierii la toate jocurile la care participam sau le organizam coechipierii. Raspunsul este DA, si este disponibila de la inceputul anului. Se numeste PES (Personal Eye System). Mai multe detalii si manual de instructiuni aici: http://pes.milsistemika.com/Manual.aspx

Aplicatia este gratuita si avem disponibile in jurul a 40 licente pentru fiecare joc.

Exemplu implementat in cadrul eventurilor noastre: http://www.moonlightevents.ro/ghencea-pes-map/

Astfel va invit sa va downloadati aplicatia si sa cititi manualul de instructiuni pentru a o putea folosi la jocurile de duminica cat si la eventuri.

Aplicatia este folosita si a marit dinamica eventurilor, participantii Border Wars si Berget Events pot spune mai multe.

Subscriu.

Aplicatia instalata pe telefon Samsung, am probat-o la capitolul acuratete a coordonatelor, diferenta dintre samsung si dagr fiind undeva la 3 m.

Eu personal o folosesc f des, aproape de fiecare data in teren.

Singura problema pe care am observat-o (nu este vina softului) este atunci cand ploua si se aduna picatori de apa pe ecranul telefonului, am folie pe el dar dupa ce s-au adunat 3-4 picaturi, nu mai raspunde ecranul la comenzi.