kuminte

Ebola pam-pam..

Recommended Posts

Approx 700 de morti, estimat 30k persoane infectate, medicii din zona considera ca "situatia a scapat de sub control".

Asta bineinteles daca citesti si alte agentii de stiri, nu numai Flox Niuz si alte bashenii.

De asemenea Dumbfuckistanul a decis sa aduca inapoi in tzara cetatenii sai infectati. Traiasca deemuckracia.

Psh.

Am mai vazut filmu' asta.

Doar o confirmare: e genul ala de praf in oki sa te sperie si sa ma bagi niste medicamente, ca sa justifice aia de la Sanatatea Mondiala niste salarii. Da sau nu?

Nu mai uit la asemenea stiri de mult, si vreau o simpla confirmare...

Nush fratelo, da' nu vreau sa ma gandesc ce ar fi sa apara doua cazuri pe langa noi...remember AH1N1?

Din ce stiu nu exista tratament pentru ebola...ca atare nu prea ai ce sa bagi in tine.

Tocmai a aparut un serial, este la episodul 5 , si este pe aceeasi tema ....se numeste the last ship

Edited by Guest

Uh. Sigur ca e o mizerie mediatica si aici, ca nah, oameni suntem. Dar de data asta nu cred ca are legatura cu bagatul de medicamente. La NHM1B2 V2.0 beta erau parca niste vaccine - sau nu -

Anyways, era denumita "Gripa" si fiindca majoritatea populatiei detine un intelect de o valoare dubioasa, te poti astepta ca mare parte din ei sa mearga la farmacie si sa isi ia vaccin antigripal, in speranta ca ii scapa de Gripa Aviara.

Dar in conditiile actuale, nu de parca te poti duce la farmacie sar'na, dati-mi si mie niste imodium pentru aia mica, aspirina pentru nevasta-mea, artrostop pentru soacra, si parca mai era ceva? Ah, da, dati-mi si mie ceva de Ebola! Sh'un tampax.

lol aia crapa in africa de boala asta si tu zici ca e o conspiratie mediatica si ca e vrajeala, asta inteleg eu din ce zici tu cu rusty... poate ca nu m am trezit eu inca din nesomn

din 2000 de cand a inceput isteria cu bolile, a fost asa:

H1N1, ebola, SARS, gripa porcina, gripa aviara, boala vacii nebune, boala lime etc etc. S-au cheltuit chiar bani buni cu stropitul curtilor, vaccinuri si alte chestii mai mult sau mai putin inutile.

Aia in africa mor de la sine, de foame, subnutritie, sida si alte milioane de boli. Hai sa ne mai si calmam, e o isterie probabil generata de companii farmaceutice din interes si intretinuta de media, din prostie si fuga dupa senzational.

Tare bine ar fi sa fie numai asta, insa daca auziti si de cazuri in Europa, poate e mai bine sa aveti un pic mai multa grija!

LE: Asta in conditiile in care rata de mortalitate este peste 50 % in Africa (acolo unde zici ca-s aia slabi si nemancati) in timp ce in Rusia au fost in trecut 2 cazuri de infectare accidentala (in laborator) si ambii au murit... adica rasa europida s-ar putea sa reactioneze altfel...

Edited by Guest

nu inteleg cum e viata asta, eu traiesc intr o lume de vis cred, nu sunt inconjurat de conspiratii si conspiratori, este zen asa ma intelegi? acum m am speriat.

chiar credeam ca ebola si sida sunt boli pe bune, nu doar niste titluri in ziare

Sunt ma pe bune, dar cum o dau astia in ziare zici ca suntem in evul mediu si a venit ciuma.

Ugh... Prefer în Europa cazuri de Yersinia Pestis în locul oricărei tulpini de Ebola. Vorbim de momentul de față când avem tratamente. Pentru Yersinia, that is... care apropo mai sunt doar în 2 locuri din lume, în laboratoare BSL-4: la sediul CDC din Virginia la americani și undeva în Novosibirsk (parcă) la ruși.

Sper să nu ajungă vreun purtător (infectat dar în perioada de incubație) prin Europa, c-am belit belengheru'. La o perioadă de incubație de 14-21 de zile (timp în care indvidul ESTE contagios) la cum se circulă la noi rezultatul poate fi foarte... distractiv. NOT.

eu am fost in 2009 in mexic(monterey, saltilio si ramos arizpe) in perioada fatidica cu swine flu. si mexicanii n-aveau nici o treaba. pe aerportu' din mexico city am vazut ceva oameni cu masca pe fata; da' atat. acum daca ma uit pe rapoartele oms/who pot vedea ca world wide in 2009 au fost aprox atatea decese cauzate de gripa porcina cat in us de gripa normala... adevarul o fi undeva pe la mijloc si bine ascuns; sigur sunt si cateva cazuri pe bune, dar sigur exista si interese politice si mai ales economice.

Guest

ZOMBIEEEE...IN SFARSIT !!!!:))))

bagati usturoi cu roaba...e singurul medicament.

Tre' să dai cu mujdei pe țeapa pe care i-o înfigi în cur. Moare sigur.

Gresit,mananci usturoi, numeri pan' la 5 si expiri adanc. in functie de rasa usturoiului ai o zona de protectie pe raza de 5-10 metri timp de 90-120 minute.

exceptie fac zombie rusi, la care functioneaza insa cu Chanel no. 5

Șanelu' cinci tre' să fie original sau merge și cu d-ăla luat din Doraly/Europa?

Voi confundati filmele.

Treaba cu usturoiul e buna pentru protectia virginitatii... parca.

Voi confundati filmele.

Treaba cu usturoiul e buna pentru protectia virginitatii... parca.

Te inseli....pe mine nu m-a protejat usturoiul cand am fost "deflorat" in anus.

Pentru d'astea nu e bun, intr-adevar.

Dar pentru controlul natalitatii e foarte bun, atata timp cat se foloseste stiintific.

Pentru d'astea nu e bun, intr-adevar.

Dar pentru controlul natalitatii e foarte bun, atata timp cat se foloseste stiintific.

da, e bun, cu tamaine si mult pamant peste...vreo 2 m