Catalin03

S.O.S.A is not banned

Recommended Posts

Am sa postez cuvintele lui Match!

Bună ziua, tocmai a intrat in atentia noastra ca SOSA a fost interzisa de la următoarea întâlnire pe data de 17. Din păcate, această decizie a fost luată de către o echipă din Consiliul dar nu este VALIDA. Este dreptul nostru sa explicam ce s-a intamplat! Nu mi se pare corect ca un grup de oameni sa ne baneze si sa nu avem voie sa ne spunem si noi partea de poveste si adevarul celor petrecute! Soția mea, prietenii și cu mine am fost tratati nepoliticos și vulgar dar nu am sa las adevarul nespus! Pe data de 17, puteți conta pe prezența mea acolo, printre alte persoane care au fost implicate! Mizez pe toate echipele din București să îmbrățișeze acest mesaj ca o poziție împotriva Biasses datorită lucrurilor ce se petrec in interior. Suntem una dintre echipele care este prietena cu toată lumea și jucam pe toate terenurile disponibile, dar nu suntem u, oameni care vorbesc din spatele computerele lor și nu spun adevărul în persoană, față în față. Indiferent, o sa ne intalnim cu totii pe data de 17 si sper sa rezolvam aceasta “disputa”

PS: momentan am vorbit pe acesta tema, dar am sa scriu si in engleza tot ceea ce s-a intamplat pentru a ma putea exprima 100%

Salut baieti! In momentul asta, ideea generala e ca da, sunteti banati peste tot, din cauze evenimentelor de duminica. Aveti dreptul la replica pe topicul respectiv. Il gasiti la new topics.

Acum o sa scriu ceva in englwza, ca sa intelegeti toti:

Match, your attitude towards the airsoft game itself got you banned from all fields and events in Bucharest. You have the right to explain everything in a public post.

Other than that, i would love to read your version of events on PM.

Merci baieti!

Salut baieti! In momentul asta, ideea generala e ca da, sunteti banati peste tot, din cauze evenimentelor de duminica. Aveti dreptul la replica pe topicul respectiv. Il gasiti la new topics.

Acum o sa scriu ceva in englwza, ca sa intelegeti toti:

Match, your attitude towards the airsoft game itself got you banned from all fields and events in Bucharest. You have the right to explain everything in a public post.

Other than that, i would love to read your version of events on PM.

Merci baieti!

Buna ziua,

Sunt Andreea, sotia lui Match...raspund in numele lui ca sa pot scrie in romana.

Iti multumim pentru faptul ca esti unul din putinii care ne acorda dreptul la replica.

Am dori sa explicam cele intamplate atat tie cat si comunitatii (maine daca vom fi ascultati).

Daca doresti sa porti conversatia in limba engleza ne poti lasa nr de telefon in PM ca sa te contacteze el direct in caz contrar te rugam sa ne spui si voi traduce pt Match.

In orice caz iti multumim ca ne-ai contactat deoarece surprinzator au fost putini cei ce au dorit sa ne afle punctul de vedere si sentimentul general este ca suntem blocati din a face ceea ce este normal si anume a explica partea noastra / punctul nostru de vedere asa cum cealalta parte a facut-o deja

Salut,

Inteleg si vorbesc engleza bine, ma pot descurca. Am sustinut ideea de a va da posibilitatea sa expuneti si punctul vostru de vedere, pe forum. Despre sedinta nu am zis nimic, pentru ca nu pot decide in numele unei intregi comunitati si nici nu sunt un leader de opinie. Totusi, Match poate scrie aici versiunea lui . Sau poti scrie tu, ca sa fie in romana.

Nu stiu cat va ajuta, pentru ca sunt prea multi oameni care spun acelasi lucru si tind sa le dau dreptate. Nu e prima data cand campati pe terenul din Ghencea im timpul jocurilor. Eu am prins faza asta la un joc de noapte. Si nu e ca si cum jocurile ar fi secrete, sunt anuntate si pe facebook si pe asr.

Am dori sa explicam cele intamplate atat tie cat si comunitatii (maine daca vom fi ascultati).

(..)suntem blocati din a face ceea ce este normal si anume a explica partea noastra / punctul nostru de vedere asa cum cealalta parte a facut-o deja

Dar va rog, explicati. De ce nu postati aici, concret, sa vada toata lumea, inclusiv persoanele implicate - care pot confirma, infirma, sustine?

E ceva secret?

Scuze Andreea, dar nimeni, absolut nimeni nu a interzis dreptul la replica pe forumul Airsoft Romania. E dreptul vostru sa vi-l exprimati, dar nu si obligatia voastra sa o faceti, in ce mod si maniera in schimb.. tine de voi. Topicul respectiv a ramas deschis tocmai din motivul respectiv. viewtopic.php?f=6&t=23284

O zi faina.

Vom explica in persoana

Aceasta insistenta de a explica numai in persoana nu am cum sa o privesc cu ochi buni. Your call, fiecare pasare pe limba ei piere ... si nu cred ca va plange multa lume.

LE: Also, daca insistati sa demonstrati ca acest forum precum si accesul ASR nu va servesc... putem sa le suprimam.

pe sistem "La un proces, intra in sala de judecata un betiv, 'afumat' bine. Dupa ce priveste o clipa, ii striga judecatoarei:

- Sa ma pupati in fund!

Surprinsa, judecatoarea striga:

- Afara!

Atunci, omul ii raspunde, zambind:

- Nu, doamna, aici! Sa vada toata lumea!..."

Salut,

Am sustinut ideea de a va da posibilitatea sa expuneti si punctul vostru de vedere, pe forum.

Fara suparare , dar in topicul respectiv nu a postat absolut nimeni din echipa SOSA( din cate stiu eu )si sincer ma bucur . Eu cred ca daca ar fi postat totusi cineva am fi avut parte cu totii de un circ unde moderatorii ar fi avut de munca , iar spamerii ar fi fost ca niste pesti intr-un acvariu...ca deh noua romanilor ne place balciul si cearta.

Lucrurile din pacate , nu au putut fi rezolvate face to face in concluzie pe forum sansele ar fi fost inexistente. O zi buna !

Puteați foarte bine sa postați pe acest topic, deschis de voi/Dvs. Un punct de vedere este un punct de vedere, ulterior puteau sa fie ( sau nu) discuții la obiect (sau nu) la care voi/dvs. sa raspundeti (sau nu) sau puteați cere blocarea topicului dupa publicarea unui punct de vedere...

Asta doar ca sa nu rămâneti cu impresia ca cineva care nu a fost de fata atunci sau la sedinta v-ar putea crede defavorizati in mod subiectiv.

Atata timp cat personal nu am fost de fata , nu pot sa imi exprim parerea, asa sunt eu , daca nu cunosc toate detaliile problemei prefer sa ma abtin de la diverse comentari . Eu raman de parere ca "vorba dulce, mult aduce" , daca dorim sa construim ceva respectiv o comunitate unita trebuie sa mai lasam si de la noi , mandria si orgoliile nu isi au rostul si acum ma refer in general nu doar la cazul de duminica. Venim in weekenduri ,sa tragem o bila sa mai scapam de stresul din cursul saptamanii , sa uitam de probleme si sa ne simtim bine...din pacate ocazional mai apar si astfel de neintelegeri , important este cum abordam problema ,diplomatia este esentiala ca sa nu se ajungem in situatii de genul asta. O zi buna.

Apropos... Asta are cumva vreun amestec la faptul ca astazi a venit un ”nene” ce ne-a pus sa vorbim la telefon cu o ”tanti” din asa zisa conducere a Institutului Pasteur ce ne-a spus ca nu mai avem ce cauta la ferme? Asta fix dupa ...discutiile cu S.O.S.A?

De data asta asteptam un raspuns. Cat se poate de ...oficial.

Puteti juca linistiti la Ghencea egal de ce "nene" va veni sa va intrebe de hartii. Cat timp acel "nene" nu e o persoana oficiala a Institutului restul sunt detalii ce pot fi ignorate cu lejeritate. In 2013 Institutul a cerut insolventa din cauza datoriilor iar capac este un dosar la DNA privind terenul de la Ghencea ce a apartinut MAPN-ului. Deci, liber la joc

Apropos... Asta are cumva vreun amestec la faptul ca astazi a venit un ”nene” ce ne-a pus sa vorbim la telefon cu o ”tanti” din asa zisa conducere a Institutului Pasteur ce ne-a spus ca nu mai avem ce cauta la ferme? Asta fix dupa ...discutiile cu S.O.S.A?

Eu personal nu am cunostinta despre acest lucru.

Acelasi lucru s-a intamplat si la fermele mari. Evident ca este o coincidenta.

Un nene de la institutul cu pricina vazusem ca era mentionat intr-o postare la un alt thread tot despre SOSA , cum ca a venit si sapt trecuta sau ceva de genu.

De la institut nu vine nici dracu ... Manevre copilaresti de 2 bani....

...ca deh noua romanilor ne place balciul si cearta.

Cu cata aroganta poti arunca genul asta de mizerie.. si ar trebui sa mai fiu uimit de lumea din jurul meu... citez "..ca deh noua romanilor..." ca deh ...

Daca eram asa mai de la tara si fara ceva educatie iti replicam, "Ba boule, aparent si americanilor le place balciul si cearta..", dar cum nu sunt mai de la tara iti raspund cu ... aparent si americanilor le place balciul si cearta...

P.S Poate o citesti si printre randuri si iti vei da seama ca nu te-am facut bou... "ca deh"... esti roman.

O zi/seara buna si tie.

Edited by Guest

manipulare americana

Rahat ca e frantuz, americanii au stil Remus, jucati linistiti

Nenea venise pregatit: pantaloni de stofa, cizme de cauciuc impecabile si bicicleta oficiala a institutului...

Guest
This topic is now closed to further replies.