Venin

S.O.S.A echipa de smardoiala :)

Recommended Posts

.o sa ma interesez la un avocat daca in aceste cazuri terenul nu cumva apartine statului pana se termina procesul?

Ummm.. in legea Romaniei ? sau in State ? Legea romanesca nu are nici o astfel de prevedere.. Cand este in litigiu.. Fostul proprietar este cel care este tras la raspundere pentru toate "incidentele" care se intampla in spatiul / terenul / imobilul mai sus precizat. (Asta pana la rezolvarea litigiului, dupa care raspunderea se muta pe propietarul determinat legal.)

si daca fostul proprietar a murit si litigiul este intre urmasi......of of cu dreptul asta.

litigiul dureaza ca sunt fapte penale; penalul tine in loc civilul

de cand dureaza procesul lui Voiculescu...penal fiind....ca sa va faceti o idee.

Din pacate pentru noi o sa dureze din ce in ce mai putin de acum incolo si.....

...respectivul a zis ca nu o sa mai jucam acolo pt ca saptamana viitoare o sa gasim pe teren oameni care fac gratare...

Ce tare e fraza asta Poate respectivul nu stie legea privind organizarea jocurilor de airsoft. Cum ati spus si voi, esti club sportiv... pui banderola de jur imprejur si or sa faca gratare la poarta.

Referitor la cadrul legal: Institutul Pasteur nu este proprietarul terenului din Ghencea, de la Biobaza Boja - este o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila din 13.04.2010 prin care titlu de proprietate asupra terenului din Prelungirea Ghencea, este ANULAT:

"... PENTRU ACESTE MOTIVE ÎN NUMELE LEGII HOTĂRĂŞTE:

Admite cererea reclamantului Primarul com. Chiajna cu sediul în Com. Chiajna str. Păcii. nr.75, jud. Ilfov formulată împotriva pârâtei SC Institutul Pasteur SA cu sediul în Bucureşti, Calea Giuleşti nr. 333 sector 6 şi Comisia judeţeană pentru stabilirea dreptului de proprietate asupra terenurilor Ilfov.

Constată nul absolut Titlul de Proprietate nr 68.401 emis de Comisia Judeţeană pentru stabilirea dreptului de proprietate asupra terenurilor la data de 05.02.2004.

Obligă pârâta Institutul Pasteur SA şi pârâta Comisia judeţeană pentru stabilirea dreptului de proprietate asupra terenurilor Ilfov către reclamant la plata sumei de câte 5950 lei cu titlu de cheltuieli de judecată.

Pronunţată în şedinţă publică, azi, 13.04.2010."

http://www.ziarulatac.ro/investigatii-servicii-secrete/falimentul-institutului-pasteur-atentat-la-siguranta-nationala-ii-40131

exact ce a zis si tipa de la institut..ca nu mai au nici o treaba cu terenul...

asa ca: printati acel articol sa il aveti la voi cand mai vin asa zisii administratori

Plina e Romania de impresii si smardoi... intr-o zi ne va vomita si tara afara cand i se face greata de acelasi meniu in fiecare zi.

Daca e al primăriei Chiajna este proprietate publica, ceea ce nu inseamna ca avem noi toti dreptul sa o folosim DAR inseamna ca e direct aplicabila legea gratarelor!

Azi, 26.07.2014, Fermele Ghencea sunt închise și au paznic.

"Multumesc" celui/celor care au luat legatura cu institutul Pasteur.

O sa-i rog frumos pe ceilalti "smardoi" care n-au avut ce face, sa alerge si sa rezolve saptamana asta.

Nu a intrat nimeni pe proprietatea pazita. Cine a incercat, a fost indreptat spre iesire.

astazi nu a intrat nimeni in fermele Boja. Au pus lacat pe toate portile, iar la intrarea principala esti intampinat de Administrator. Astazi am stat toti la drumul principal (membrii din cluburile de airsoft bucurestene, inclusiv cei din SOSA, chiar daca sunt banati la eventurile din Bucuresti) asteptand sa ne hotaram spre ce locatie sa ne indreptam (si fac referire numai la membrii cluburilor acceptate in cadrul comunitatii din Bucuresti, ca sa nu se inteleaga altele). In urma discutiilor purtate cu administratorul, nu mai avem voie sa intram pe proprietatea lor privata fiind deranjati de discutiile purtate pe asr legate de teren, proprietar si intelegerea scrisa/verbala de a folosi terenul, dar sub nici o forma legate de american (astea sunt vorbele spuse de administrator si doar il citez). Administratorul a fost cat se poate de intelegator si pacificator explicandu-ne calm ca nu avem voie pe proprietatea lor si pentru a nu creea probleme atat noua, cat si comunitatii de airsoft, am parasit locatia cautandu-ne alt loc pentru jocul de sambata.

Acestea sunt pur si simplu informatiile legate de la fata locului, iar persoanele prezente acolo, pot confirma sau infirma aceste detalii enuntate mai sus.

Administratorul a cui proprietate administreaza ? Hai bre ca ma cac pe mine deja ... Mai ca imi pare rau ca nu l-am lasat pe Veninosu sa-l muste pe frantuz de beregata

Edited by Guest

Buna ziua!Ma numesc Agent-Ranger-navy-operator-seal-greenberets-vuluri-BAT Ionut Clisma de la S.R.I si de astazi va interzic sa mai postati ceva pe forum......aaaa imi cer scuze n-am legitimatie ceva sau vreun act....dar ma cheama Clisma si asa vreau eu...!!! cam asa este treaba cu Pasteurizatii aia...!

o intrebarea am si eu!

de unde stia administratorul de American?

pentru ca nu toti care vorbesc engleza sunt doar americani!

deci administratorul stie de americanul de la SOSA!

si mie imi miroase istorioara asta.

Bai din tot circul de acum 2 saptamani... imi aduc aminte ca ala care atarna pe langa american la un moment dat i-a cerut telefonul prietenei americanului sa sune pe "baiatul propietarului".... iar in scurt timp ~10 min...dupa ce a terminat de vb a aparut un logan .... dupa mici discuti s-a urcat in masina si a plecat , americanul bolborosea pe limba lui in timp ce isi strangea cortul , dupa care s-a dat start joc ..... plm ceva ceva este la mijloc...

cum vad eu :

""baiatul administratorului "" nu are nici un temei legal sa se bage in seama , adica daca eu sunt bolnav nu vine fi-mea sa munceasca in locul meu , in cel mai bun caz sarcinile si atributiile de serviciu sunt preluate de un coleg . Din start treaba pute .

Administratorul trebuie sa aiba asupra lui o legitimatie de servici sau o hartie semnata stampilata de cei care detin proprietatea , care sa ateste faptul ca respectivul este indreptatit sa faca ce face pentru a evita ca orice angajat sa isi exercite dreptul de proprietate pe orice pamant care le apartine , de altfel daca sosea politia aceasta ar fi cerut acea hartie . Respectivul NU este obligat sa se legitimeze/identifice in fata voastra dat fiind ca voi nu aveti competenta necesara .

Atita timp cat o proprietate privata este marcata si ingradita ca atare , trecerea hotarului este infractiune si e cam nasol ....doar daca cumva hartiile alea de acolo dispar si sarma aia nu mai e gasita .... moment in care nu mai este incalcarea proprietatii iar daca el va gaseste pe proprietate trebuie sa cheme politia care cere identificarea proprietarului s.a.m.d., si nu puteti fi acuzati de nimic !( sper ca ati inteles ideea )

Caz in care ingradirea proprietatii continua trebuie sa depuneti o plangere penala la sectia 25 care in baza reclamatie sub forma de petitie ( adica semnata de multe persoane ) trebuie sa vina cu un raspuns in termen de 30 de zile si sa decida daca ceea ce se intimpla acolo este legal sau este un abuz .

Un club sportiv cu acte(gen HAT) poate depune la institutul Pasteour o hartie cu numar de intrare , prin care sa solicite apartenenta acelui teren , nu cred ca respectivii vor mintii in raspunsul oficial doar ca sa se simta cineva miez acolo ( e penal )

Chiar daca au pierdut procesul si nu mai sunt proprietari de drept , pana la semnarea procesului verbal de predare primire catre cel ce a fost numit proprietar de drept al terenului , tot cei de la Pasteur raspund de administrarea lui .

Guest

sa inteleg...ordinarul ala tocmai va scuipat pe pleoapa la voi acasa...si voi vorbiti de administrator si legi si alte cacaturi..venin intra un pic in taran si administreaza o doza puternica de...stii tu. stati strans in fata animalului si trimiteti-l dracului de unde pizda mamii lui a venit. ce tot vorbiti atat?.100 de oameni ati stat si ati fost injurati si tarati prin cacat de animal si nu ati facut nimic. ca sunteti civilizati am inteles si aplaud..cumva..dar nu era mai bine de jucat hora cu ordinarul?infasurat in cort si trimis la alt loc de gratar si campat. hai va pup..textul e scris la nervi,nu ma bagati in seama..

Am si eu o intrebare: daca e "echipa de smardoiala" de ce mai are sectiune pe forum? E vreun joc de culise si nu se vede decat la nivel de teren? Si cu terenul cum a ramas, a picat asa dintr-o data?

Rusteeze, formularea e nefericita, problema a fost cu un singur membru al echipei. Sectiunea lor pe forum este pur si simplu un pas pe care incercam sa il facem intr-a ajuta echipele din tara sa aiba o curte virtuala, in cazul in care nu au una proprie deja, sau nu si-o permit.