Sign in to follow this  
The Fucker

War Story: BLITZKRIEG 2014

Recommended Posts

In primul rand multumim participantilor care au dat dovada de extraordinara abnegatie si tarie de caracter, infruntand terenul si conditiile meteo! Respect domnilor!

Am incercat sa dam tot ce e mai bun pentru ca voi sa va simtiti bine..., de fapt daca imi aduc aminte bine facem asta de cel putin 5 ani!

Pozele oficiale cat si filmuletele noastre or sa apara in scurt timp, trebuiesc doar prelucrate si editate. In acest timp va rog postati tot ce ati adunat dela eveniment, aici ma refer de la poze, filmulete si pana la pareri, critici sau aprecieri.

Multumim inca o data si sa ne vedem cu bine la BLITZKRIEG 2015!

ce sa zic, multe de spus, prea multe pentru insirat in scris.

ce am vrut eu de la blitzkrieg a fost la superlativ, noi in ACT stim de ce ne place airsoftul cu sibienii

lasand la o parte organizarea pre-event si tactul de care ati dat dovada in timpul eventului (n-o sa va felicit pentru ele deoarece de la voi nici nu ma asteptam la mai putin, in schimb va multumesc ca nu m-ati dezamagit) ce m-a surprins placut au fost restul participantilor: cu toate blestemele, nu i-au trimis ploile la corturi/acasa; cu toate mormaielile/basicile/transpiratia, nu s-au tras pe cur de la batut terenu; in plus, n-am prea vazut apasaci - de fapt, singurii pe care i-am vazut au fost cei care carau SAW'uri si la care exact asta era treaba.

eventul a meritat din toate punctele de vedere. cine a stat acasa poa' sa muste din replica de ciuda

de mentionat:

- Bitza si oltenii lui. cu ei am facut peste jumatate din actiunile din event - au stamina, se misca bine, au fler, ne-au fost sarea si piperul si in teren si la berea de dupa

- Bitza si trupa de ungureni cu care am facut restul actiunilor, adica spart baloane la HQ inamic de la 22:00 la 02:00, faze care mie mi-au facut event'ul (cu tot cu crengi sau friendly luat de la tovarasii ungureni)

- saracu Ninja, care a fost acuzat pe nedrept ca "umbla creanga"

- baloanele anti-AEG (prietenii stiu de ce )

- altele care mi-e prea somn/lene sa-mi vina acum

ce nu mi-a placut:

- faza ca ploaia a fost asa de retardata incat sa vina peste asa event

- faza ca norii au fost atat de bulangii incat sa se retraga pe la 22:30 si sa lase o luna care a luminat toata padurea pe langa HQ'ul aliantei unde misunam noi

- faptul ca padurea are uscaturi. va stiti voi care, aia ce ati venit la event cu dureri in cur vis-a-vis de dress code, medic rules, RoE si altele. putini din fericire, da' totusi parca se putea si mai bine (a se citi fara voi).

- faptul ca unii nu-si stiu masura la bautura. asta te face penibil ca om, n-are legatura cu airsoft'ul sau cu eventul.

- faptul ca apelul la ajutor financiar pentru viitoarea federatie a ramas fara raspuns. o diferenta mare fata de ce am vazut in teren...

- atat.

eu personal vreau sa-mi cer scuze la organizatori ca i-am luat la 3 pazeste la faza cu balonul. era deja si-un sfert si balonul nu era inca sus, iar cand a venit Ciocanu am fost sigur ca a venit pentru a pune balonu, iar cand l-am vazut ca se pune calm sa descarce si sa stivuiasca bidoane cu apa mi-a venit sa-mi bag si sa-mi scot, ca pe aialalti doi care uflasera balonul si legau la el in HQ nu-i vazusem ...

ba, a fost la superlativ; mai vin si maine.

FOR THE HORDE!

work, work.

yes, master.

10+ pentru locatie, organizare si tot ce a tinut de event.

La anul sa fiti mult mai stricti in ceea ce inseamna dress code, cine nu se incadreaza, nu ar fi trebuit sa fie lasat pe teren, iar jocul sa fie lasat pana la sfarsit ( unii au stat sus pe coclauri 2-3 ore pentru a asigura un obiectiv, iar la sfarsit s-a dat death match )

Felicitari lui bitza si ai lui pentru ce au facut pe teren, un mare bravo pentru Sectia 9 pentru dress code si nu numai,ei au fost sarea si piperul din event

Sper ca la anul sa joc in aceeasi locatie, fara cei care au calcat pe bec la joc cu siguranta va fi mult mai frumos !

Jos palaria Meerkats !

Plusuri cat de multe pentru organizatori. Ceaiu bun, clatitele beton.

Terenul - ati zis voi ca e dificil, dar am fost prin zone unde caprele negre se uitau si ziceau ca nu-s nebune sa mearga pe acolo.

Dress-code - degeaba ai uniforma alba ca varul daca ai poncho inchis la culoare - au fost confuzii pe tema asta

Nu am vazut nemuritori (au fost cazuri izolate dar oricum ploaia e inamicul numarul 1 al sniperilor, e greu sa faci distinctia intre lovitura si stropi de ploaie - la a doua bila s-a simtit, deci nu a fost intentionat)

Nu am vazut nimeritori

Nu am minat terenul pentru ca au fost buzi ecologice

Colectivul foarte fain

Felicitari domnilor pentru un eveniment de nota 10!

-organizatori/organizare ca de obicei foarte bine

- teren fain cu portiuni grele care ne-a pus la incercare muschii de razboinici de weekend

- scenariul bine pliat pe teren , orientat spre actiune

Cel mai mult mi-a placut jocul de noapte. A fost actiune permanent. Pacat ca nu am fost suficienti oameni la apararea bazei. As fi preferat un proiector in loc de becul din baza. Ceasurile de la respawn au fost geniale.

Bravo ma oameni, ne-am distrat de minune si in joc si in afara lui. Noi am fost o echipa mai interracial dar ne-am inteles de minune si ne-am facut jocul. Terenul e destul de dificil dar daca il inveti gasesti trasee mai lungi si lejere . As zice ca ploaia ne-a ajutat atunci cand a fost, numai bine te mai racorea dupa ce urcai pantele alea. Mi-a placut si faza cu balonul la baze si bunkerele si si transportul de valori ... desi am pierdut bunkerul cu doar 5 minute inainte de contorizare ... si in acelasi timp si transportul de valori tot a fost bine . Io-s fericit de cum a iesit Blitzkrieg. Va multumesc voua ca ati investit timp si bani ca sa faceti un event asa frumos si un weekend plin de distractie si actiune. Multumesc si baietlor cu care am jucat si am format o echipa de turbati.

PS: Eu eram ala ce chema cerbii sambata seara (beat mort), nu am planuit asta si nici nu sunt mandru de asta. Dar daca s-a intamplat ... ce sa mai zic si eu.

It's okay to be thirsty.

Felicitari tuturor ! Organizatorii pentru ce au facut, jucatorilor pentru determinarea ce au avut-o sa joace in conditii mizere uneori.Totul a avut un farmec, sunt chiar mandru ca am stat cocotat pe dealul ala imposibil de uracat pana la za end(Buba stie ) .Tin sa multumesc special Hoardei , sunt mandru de ei!Ca si sugestie personala , o harta cu cote era beton(si asta a fost buna, dar na, daca e sa fiu carcotas am gasit cu ce sa fiu .Ne vedem la anul !

Multumesc oamenilor minunati din Meerkats pentru acest event deosebit! Au muncit mult si au depus toate eforturile pentru ca noi sa ne simtim bine, sa avem misiuni faine (jocul de noapte a fost bestial) si sa putem juca chiar si in conditii vitrege (ca de obicei ploaia a fost o incercare). Terenul din locatie, deosebit, greu in unele puncte, dar perfect pentru un event de tip mil-sim. Ar fi interesant cum ar iesi cu mai multi participanti?!

In unele momente s-a simtit lipsa oamenilor pe teren (alianta a fost nevoita sa faca faza defensiva cu 4-5 oameni la apararea HQ-ului, atat noaptea cat si in cursul zilei). Felicitari tuturor participantilor, respect Hoarda pentru jocul frumos!

Nu in ultimul rand, ma simt mandru ca am "luptat alaturi de baietii din Deva, din Alba si din Arada

Sa fim sanatosi cu totii si sa ne revedem la Blitzkrieg 2015!

Airsoft Craiova s-a simtit foarte bine la acest event, cu acesta ocazie tin sa felicit organizatorii si Hoarda pentru acest joc !

For the Horde !

Ne revedem la BLITZKRIEG 2015 !

Multumim Meerkats pentru evenimentul organizat!

A fost multa munca si pasiune in tot ce ati facut iar asta s-a vazut.

USLA Botosani va fi prezenta si la editiile viitoare.

Felicitari jucatorilor care au dat 100% in conditii dificile de teren si vreme.

O zi buna tuturor!

Super Daddys va multumeste tuturor pentru sfarsitul de saptamana extraordinar petrecut impreuna. Trebuie sa scriem zeci de randuri pentru a face tabloul complet al eventului si toate acestea la superlativ. Ma bucur ca au existat colegi care au rezistat conditiilor meteo si am avut parte de cel mai grozav eveniment de pana acum ca si intensitate fizica. Imi pare rau ca nu am mai putut lua parte la atacul final dar a fost foarte greu dupa doua catarari pe " Crazy climb"(una cu Vali si Calin de la FAST iar una cu ai mei - Luci stie !!!! ) plus o traversare peste noapte a "Hardcore Path". Eu sunt inca sub influenta adrenalinei activate la acest event asa ca inchei prin a va transmite tuturor respectul nostru pentru implicarea de care ati dat dovada.

La mai mare !!!

P.S. Iahim este ok - o saptamana de concediu pentru glezna sugubeata !!!!

TFK, sa nu schimbati locatia, e cea mai frumoasa si mai Hardcore locatie din tara unde se poate juca Airsoft ! Ar fi pacat sa se joace in alta parte .

Locatia se va schimba pentru la anul, va fi cel putin la fel de frumoasa, o sa te convingi la Days of Glory din septembrie, dar o sa discutam in prealabil...

Ideea este de a alterna locatiile conform hartii interactive, locatii faine avem si ne permitem sa le schimbam! Oricum, printre alte chestiuni de noutate, BLITZKRIEG vine si cu locatii alternative, facand ca plictisul unei singure zone de joc sa dispara.

Despre event :

Event ff bine organizat , felicitari organizatorilor , locatia ff buna , teren dificultate medie insa si cu portiuni mai grele dar nu impracticabile

scenariul ca o manusa , conform cu conditiile din teren , s-au dat niste batalii la Shadow Bunker de mi se ridica parul pe brate numai cand auzeam saw-rile tragand

Povesti din teren :

- la 40 ani si cu un membru al team-ului de 57 ani am urcat prin zone pe care unii de 20 si ceva si le considerau impracticabile . Am ajuns in spatele bazei inamice in jurul orei 18.30 daca nu ma insel , unde seniorul echipei a spart balonul .

- Am dat de o echipa de sniperi galagiosi pe langa Thiefs path ,( tot in spatele bazei inamice ) cu care am avut un schimb amical de focuri .

- Uniforma ( multicam ) nu m-a impiedicat sa imi iau friendly fire la bunker-ul 4 sambata dimineata . Cand l-am intrebat pe amic de ce a tras ? ... raspuns : ptr ca mi s-a dat prin radio ca bunker-ul va fi atacat , deci omul era setat sa traga in tot ce misca .

- Partcipantii au fost de 10 x , fair play la maxim , nu am intalnit comentatori , highlanderi sau nimeritori

- Ploaia a adaugat realism eventului si ne-a pus la incercare rabdarea iar terenul a fost super .

per total ... a fost super si sper sa revenim si la anu !

Multumim !!!

Rog organizatorii sa anunte eventul de la anu din timp si sa tina cont daca se poate si de eventurile mari de pe afara .

Rog organizatorii sa anunte eventul de la anu din timp si sa tina cont daca se poate si de eventurile mari de pe afara .

Vom face tot posibilul sa anuntam datele pentru evenimentul BLITZKRIEG 2015 si concursul BLITZKRIEG The Chellenge 2015 undeva la sfarsitul anului acesta si vom incerca sa tinem cont de toate evenimentele importante.

Te-ai tras pe cur Grasulas anul asta, ti-ar fi placut sunt sigur; de Beard nu mai zic nimic... (joke).

O sa anuntam in scurt timp data desfasurarii, nu cred sa fie chiar la sfarsitul anului, trebuie doar sa ne punem de acord cu cei de la Botosani. 90% BLITZKRIEG va fi in iulie iar Challenge in mai. La sfarsitul lui septembrie vom organiza inca un eveniment BLITZKRIEG - Days of Glory (pe baza de invitatie); va fi insa ceva mai restrans, un sequel al Op. Uprising.

Practic conceptul BLITZKRIEG va avea trei parti:

- concursul The Challenge

- main event milsim de anduranta si scenariu mai complex

- un sequel de scara mai mica Days of Glory.

Ne auzim cu detalii in curand!

eu te cred, da' sincer prefer sa-i trimet bani in cont la Mihai si sa merg la Blitzkrieg 1,5 (asta presupunand ca primim invitatie)