Dennis

LUPTA PT CODRII DE ARAMA IV - APOCALIPSA

Recommended Posts

Echipa USLA Botosani multumeste tuturor participantilor pentru prezenta la acest eveniment si pentru jocul lipsit de incidente.

Asteptam de la voi impresii, pareri si ce materiale foto-video aveti de la event pentru a le putea centraliza.

Incep eu, felicitari inca o data pentru organizare, s-a vazut munca depusa in tot ce a fost acolo.

Personal am facut destula miscare chiar daca am avut si atv sub cur (nu puteam juca de pe el fiind tinta sigura), dar am avut parte de mai putina lupta si asta ar fi o sugestie pe viitor, de gasit o metoda ca sa dinamizam jocul. Zic eu ca nu e fun (cel putin pt mine) sa mergi 3 km pe jos, sa iei o bila si sa te intorci la respawn inca 3 km dupa care cu tupeu dai iar 3 km sa intri in lupta ca sa mai iei o bila eventual. Pe locatia actuala era loc de 1.000 de oameni ca sa fie ok, pt 250-300 trebuie restransa harta.

Multi dintre jucatori majoritatea timpului au orbecait pe teren aiurea in loc sa dea bile, ori cred ca toti ne dorim "chizdeala", sa curga valuri de bile si nu sa ne epuizam pana ajungem sa intram in lupta. Un gps te ajuta mult, dar nefiind terenul drept sunt unele ravene care nu le-ai urca de 2 ori.

O solutie ar fi mai multe puncte de respawn, sa se faca respawn din orice sat cucerit si atunci ar fi mai mult interes sa se tina acele sate, asa pe teren toate satele erau cam libere neprezentant interes. E usor sa stai cu toti oamenii in baza si sa tot joci asa, vine un val de inamici rupti de drum, le dai o bila pleaca acasa, tu iei o bila faci 2 pasi pana la respawn si esti din nou in lupta. Acea metoda de a cumpara temporar zona de respawn nu e ok, cine are satul trebuie sa aibe dreptul sa faca respawn in permanenta nu cu limita de timp.

In concluzie mai multe puncte de respawn si micsoarea hartii sunt sugestiile mele pentru dinamizarea jocului.

Edited by Guest

un coleg din compania 7 a gasit o manusa, una singura, cui ii lipseste, sa dea un pm cu modelul si culoarea si o pun la posta daca e nevoie

L.E. s-a gasit mana urmeaza sa o primesc prin posta pentru probe si sa o trimit inapoi cu manusa cu tot ))

Edited by Guest

Echipa Gunslingers Bacau multumeste organizatorilor pentru efortul depus , multumim si participantilor ptr fair-play .

Organizarea si scenariul au depasit toate asteptarile , partea cea mai fun a fost noaptea ,o echipa de 4 oameni ne-am orientat in teren cu o busola si harta organizatorilor, nu se vedea la 2 m in fatza , dupa 4 ore de umblat prin padure, evitat patrule si contact cu alte echipe am ajuns la baza

La ora 1.30 am atacat baza .. in 4 oameni .

Multumim lui Sierra si celorlalti membri S.W.A.T pentru ca ne-au "adoptat " si pe noi la atacul de la satul 5 de a doua zi ... o sa incarc filmarea cu atactul in curand in semn de apreciere .

In rest totul a fost super fun , ceea ce m-a deranjat foarte tare in timpul jocului este ca am fost descoperit de cateva ori din cauza banderolei rosii care era extrem de vizibila , as sugera organizatorilor ca anul viitor sa aleaga o culoare mai putin stridenta.

Inca odata mii de multumiri !!!

Edited by Guest

Un event la superlativ, ne-am simtit minunat, ca la fiecare editie, multumim organizatorilor pentru efortul depus, eu zic c-a meritat din plin. La inmanarea diplomelor, toti participantii ar fi trebuit sa inmaneze organizatorilor o diploma de merit

Ca si rezumat la rezumat, cel putin pentru Mistreti, a fost un event mai spre mil-sim, macar vis-a-vis de nr de bile trase dupa 9 ore de joc continuu - am tras 7 bile din replica principala si 2 din side-arm. Partea cu ratacitul in padure nu stiu cat de milsim poate fi considerat, nu cred ca militarii se ratacesc asa usor (gpsul nu va mai lipsi la urmatoarele editii). Am sa revin mai tarziu cu ceva povesti

PS: am pierdut un mag de berreta m9 pe gaz, langa cortul rosilor, cred ca prin spatele cortului/laterala; daca-l gaseste cineva (si-l returneaza), ofer bere rece

Se pare ca organizatorii si-au respectat angajamentul referitor la vreme. )

Pentru milsimeri au servit un teren mai mare si joc de noapte. Bine ca nu sa pierdut nimeni >:) . Din cate stiu s-au dus lupte mai mari in atacuri la baze fata de sate. Pentru marimea terenului si dificultatea lui era ideeal ca incursiunile sa fie facute cu trupe transportate cum sa procedat la misiunea de comando de vineri. Atacurile la baze au avut rezultate pe timpul noptii . Tare as fi vrut sa putem folosi artileria pentru bombardarea pozitiilor fortificate.

O ora pentru respawn-ul temporar este insuficienta as zice.

Nu strica sa fie luata in calcul pentru editiile viitoare si zona Padurii Mistretilor pentru actiuni mai ample.

In rest toate bune . Ca de obicei organizatorii au fost la inaltime.

Va multumim !!

Revin cu un sfat pentru totii participantii la joc

Doi membrii din echipa noastra - El Gato si Stef dupa o cercetare amanuntita au descoperit capuse pe maini si corp .

Personal am vazut una dintre ele si este foarte foarte mica pana in 0.5 mm lungime, cautati amanunti pe piele orice punct negru mai mic de 1 mm care se "agata" de piele .

daca indepartati singuri capusa - 2 pastile de doxicilina la ptr a evita Boala Lyme vezi :

http://medicologia.info/2012/05/boala-lyme-daca-ne-musca-capusa/

cel mai bine este sa consultati un medic

Edited by Guest

Salutari,

SWAT multumeste pentru event. Apreciem munca organizatorilor si, ca atare, va dam si feed-back de la noi.

Rugaminti pentru organizatori:

- Arbitrii sa fie sfatuiti sa stea mai aproape de actiune. Au fost scapari si gameplay-ul a avut de suferit un pic.

- 1-2 vizite pe zi in blocurile de cazare sa se verifice ca totul e in regula.

- Teren de joc mai mic. Dupa umila mea parere acolo era suprafata de joc pt 500 de oameni

- Mi se pare ca au fost mai putini oameni la jocurile din timpul zilei, comparand cu anul trecut. Si s-a cam vazut in dezechilibrul factiunilor .

Frumos concertul si party-ul. Bravos !

Felicit jucatorii rebelii, si-au facut treaba foarte bine. Moldovenii stiu sa joace domne

Doamnelor, domnisoarelor si domnilor, chapeau !

--- stergeti dupa ce se rezolva ---

http://www.botosaneanul.ro/stirea-zilei/razboi-in-padure-la-agafton-femei-soldat-pusti-pistoale-gre/

„Armele folosite sunt arme adevărate, simpla diferenţă este că muniţia folosită este de un alt calibru, dintr-un alt material, cu un alt principiu de funcţionare şi bineînţeles un alt efect. Airsoftul rămâne într-un grad de energie şi periculozitate sub un anumit nivel, astfel încât să nu prezinte un pericol în moment jocului”, a explicat Vasile Bostan, reprezentant departament vânzări Airsoft.ro, primul magazin din România specializat în desfacerea materialelor necesare practicării acestui sport.

--- poate se vorbeste la sursa, se reformuleaza ceva, ca suna ca dracu', si cine stie cine citeste... ---

Cea mai palpitanta misiune pentru mine a fost vineri :

- infiltrare in spatele liniilor inamice transportati de 3 masini

- deplasare catre baza inamica prin padure in bezna totala (deviat de la traseu , regasit traseu cu tot cu gps )

- infiltrare baza inamica ; omorat comandant

Priceless !

Generatorul inamic a fost fratele nostru. Facea o galagie de am reusit sa ne apropiem la 30 de m de cortul comandamentului. Nu stiu cum am reusit sa calc tot in picioare?! In timp ce ma indreptam cu avant catre cortul inamic am calcat pe un "bustean" care a scos pistolul si a inceput sa traga dupa mine. M-am retras catre ai mei unde am mai calcat un coleg care nu stia cum sa se fereasca de bezmetic. Pe drum am primit o serie de "reprosuri" din partea echipajului unei mecanizate care protesta ca nu vedem ca sunt albastrii .

Hai cu eventul NUMARUL 5.

Suprafata mare mi-a placut,(se poate si mai mare) scenariul poate fi nitel updatat in sensul ca S1 sa fie spital temporar cu marirea timpului de respawn acolo. Asa s-ar fi putut concentra putin jocul si pe mijloc. @Bogdan: A doua zi, jucatorii au fost mult mai multi insa cum eram si spotter am observat ca atacurile pe baze se derulau pe trasee diferite- imperialii coborau pe o parte, albastrii urcau pe alta, pot sa-ti dau cel putin 3 exemple in ziua a doua(jocul de zi).

S-a jucat frumos, tare si pe contre, felicitari tuturor participantilor si organizatorilor care au transformat aceasta competitie intr-un clasic al airsoftului.

Felicit organizatorii pentru un eveniment de calitate si pentru ca au dovedit ca tin cont de experienta si feed-back-ul evenimentelor anterioare. Am apreciat ca anul asta harta a fost trasa in folie, de exemplu. Anul trecut mi s-a dizolvat in maini. Am apreciat si mai mult faptul ca n-am mai jucat in aceleasi conditii meteo de anul trecut

Felicit toti participantii pentru eleganta si fair-playul cu care, din cate am vazut eu, au jucat. Nu stiu de vreun incident pe teren sau in afara lui.

Cateva sugestii din partea mea, daca nu-i cu suparare:

- Terenul a fost cam mare pentru cati ne-am adunat. Poate din acest motiv ne-am intalnit mai rar decat mi-as fi dorit eu. Mersul pe jos face piciorul fumos si haleste stamina. De aceea recunosc ca ma tragea ata sa fac mai degraba pe gazda prin preajma bazei decat pe musafirul nepoftit si cu respawnul la cuca macaii.

- Pentru orientare, harta a fost OK, dar putea fi mai bine. Macar din loc in loc pe teren ar fi bune niste repere. Oi fi eu femeie si praf cu orientarea, dar parca nu eram chiar singura umbland cu orele prin padure in cautare de fragi, mure si satul 1 )))

Va asteptam si la noi la Galaciuc sa dam bile si sa ne simtim bine.

Pozele din partea Meerkats: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.677440008971938.1073741842.109065539142724&type=3 .

Pe aceasta cale, multumim din nou pentru organizarea evenimentului, a fost un eveniment reusit din punctul nostru de vedere, o sa revenim si la anul la Codrii de Arama!

Nu cred ca terenul trebuie restrans, un eveniment milsim nu presupune ca trebuie sa tragi multe bile; din experienta pot spune ca poti sa fii foarte multumit si doar cu cateva bile bine trase! Pe langa asteptarile participantilor, trebuie subliniata importanta implicarii fiecarui jucator in angrenajul scenariului propus! Doar asa un eveniment poate sa fie multumitor pentru fiecare...

Pot sa zic ca nu m-am sincronizat cu jocul de noapte si nici nu m-am fost pregatit pentru asta pe langa o crunta asteptare in satul 4 (pana m-a luat frigul), ochelari inchisi la culoare, un tracer nefunctional pot sa va transmit cateva lucruri epice:

Ceva light? de doua ori ratacit prin padure ) din care o singura data noaptea... am alergat cu steagul o ora pana am ajuns inapoi in baza noastra (neintentionat desigur)

Ceva cu mult haz? Imi iau somn in cortul generalului nostru pe la 2 dimineata si ajunge un Imperial de`mi da knife kill. Ma intreaba omu` de unde fura si el un steag... dar ale noastre erau toate fie la obiective fie deja la imperiali. Am rupt o foaie de hartie, am scris pe ea ca a fost pe`acolo, am semnat si a plecat omul din baza Rebelilor cu un autograf de la mine ca altfel nu l-ar fi crezut nimeni ca a fost pe acolo ) In fine... ma trezesc eu suparat ca mi-am luat`o epic, imi trag vesta tactica pe mine, imi pun vesta reflectorizanta dupa cap si plec cu generalul nostru (proaspat decedat si el) spre respawn.... facem respawn-ul si dupa 10 metrii suntem angajati... bezna afara de nu-ti nimereai gaura curului cu doua maini, darami-te sa vezi cine si de unde trage. Se pune Res pe burta, eu ma pun langa el... pe spate ) angajeaza omu`.... trage.... trage... la un moment dat striga: Incarc!.... eu nimic... si ma intreaba omu` ... ba Vente, tu de ce nu tragi? la care eu: bagami-as picioarele, mi-am uitat replica`n cort )))

In rest, felicitari jucatorilor de airsoft pentru fairplay, felicitari si celorlalti participanti si cel mai important, Bravo USLA pentru super eventul de anul acesta. Purtati cu onoare numele de airsoftisti si la fel cum zicea la stiri: unul din cele mai importante eventuri din tara!

O alta poveste simpatica:

Pe la 4 noaptea a venit ultimul atac al imperialistilor. In cortul rebel, rupti de oboseala dar demni, cu vestele pe ei, Vente de la C7 si MuC de la Strike plus subsemnatul. La un moment dat baza este atacata, zboara bile ca la nebuni, sesizam miscare in spatele cortului. Cei 2 rebeli din cort isi reafirma starea de neimplicare in joc. Toata lumea a asteptat calma terminarea furtunii. La scurt timp miscarea din spatele cortului se materializeaza intr-o manuta care a aruncat o grenada in mijlocul nostru cu strigatul de lupta specific. Ne intoarcem cu f...spatele, asteptand explozia. Care vine, neurmata de clasicul "Mort" pt. ca toti 3 eram out (eu eram arbitru). La scurt timp imperialul este luat , isi pune vesta si intra nervos sa ne ceara socoteala pt nemurirea noastra. Ne vede razand si cu vestele pe noi, intelege situatia si spune: "Am batut atata drum, dati si voi un 50 ca-s terminat". La scurt timp mai vin alti 3 imperiali, toti de la USLA. Li se dau energizante, se rade, se povestesc faze din joc si pleaca cu greu spre baza.

Va urma...

desi sunt adeptul modului de joc CQB, a fost o experienta interesanta, terenul de joc putea fi mai restrans dupa parerea mea

incerc mai jos sa povestesc prima parte din jocul nostru, aproximativ intre orele 2000 - 0400

de la start joc, am primit misiunea sa ocupam satul 2, am facut asta rapid, apoi 2 colegi de la drac au adus steagul din baza; moment in care am urcat pe Culmea Zimbrilor si am inceput sa inaintam, ne-am intalnit cu Strike Team si-am continuat sa inaintam pe culme, asta pana cand cu tunete, vuiet si finut ca un elefant, apare atvul lui express care rupand 2-3 crengi la fiecare metru, isi face aparitia si urca pe culme pentru a ne facilita inaintarea; Strike continua rapid deplasarea dupa atv, impreuna cu unul din mistreti (care avea o statie prea performanta pentru canalul 6 ); noi hotaram ca vrem sa stam lejer si sa inaintam in liniste, fara niciun fel de zgomot, sau ma rog, cat mai putin

mai inaintam foarte putin pe culme, dupa care unul dintre noi zareste in vale (in stanga Culmii), printre copaci, o pata destul de mare care parea alba si ne amintim ca auzisem ceva parca la briefing ca vor fi multe misiuni prin "Valea plangerii" (se chema altfel, dar noi asa am ajuns sa-i spunem), asa ca hotaram sa face stanga rapid si coboram spre vale, pentru a face un recon acolo cat va fi inca lumina, sa stim ce ne asteapta atunci cand n-o sa mai fie; zis si facut, incepem coborarea, tactic ca niste elefanti, se inserase binisor, mai era totusi un firicel de lumina, ajungem jos, intre timp cata alba tot crestea ca marime, ajungem la 30 de metrii, pata alba era ceva mare si alb asezat pe pamant, mai facem 20 de metrii si observam ca marea pata alba era de fapt o mlastina de un verde maxim si iesit din comun de verde; ma rog, ajungem si la poiana care apare pe harta, facem pauza: tigara, pipi, baton, apa (probabil intr-o anumita ordine) timp in care hotaram sa continuam in poienita catre NV, apoi sa urcam pe drumul care apare cu galben pe harta, pentru a ajunge la depozitul de mecanizate, sa furam benzina (aici oscilam intre HQ cu asasinare general si ciordit benzina, ca parea mai realizabil), noi fiind un squad de 5 oameni.

Intre timp se face noapte, un mare fel de noapte, adica iti bagai deshtele-n ochi (ai tai sau ai colegilor), tot micsoram distanta dintre noi si incepem sa ne numaram din timp in timp pentru a fi siguri ca suntem toti. Comtinuam prin padure, gasim drumul galben (sau asa credeam atunci), la ceva timp drumul galben se face 2 drumuri si ne baga-n ceata maxim, stam vre-o 10-15 minute sa treaca luminitele care inaintau spre baza noastra la vre-o cativa zeci de metrii paralel cu noi, apoi hotaram sa urcam pe culme si ne reorintam acolo; zis si facut, incepe un urcus pieptis, fara vizibilitate si cu risc daca avea sa fie cineva pe culme unde urcam; spre norocul nostru, auzeam stanga si dreapta galagie, o mecanizata, dar in dreptul nostru liniste; Culmea fiind ocupata, alegem s-o parasim si coboram spre NE, in ideea de-a continua apoi catre HQ/PECO intre cele 2 drumuri principale

Pentru ca de vizibilitate nu prea se mai putea discuta, padurea fiind foarte deasa, micsorasem distanta dintr noi la 0 si inaintam cu mana pe umarul celui din fata, primul fiind responsabil de bunastarea celorlalti (sfat: atentie la crengi daca cel din fata ta are 1 cap si ceva mai putin, capul plecat e tata lor); vedem ceva lumini spre NE si hotaram sa mergem acolo, deja dornici sa tragem o bila, vedem civilizatie etc.

Mai continuam deplasarea macar 30 de minute, tot orbecaiala prin padure, cand deodata la 5 metrii in fata, un punct verde, la 1,5m deasupra pamantului, se lasa in jos, pe pamant; ne lasam toti pe burta, mai mult unul peste celalalt, urmeaza forfota, se scot side armuri, ceva taras, asteptare, timp in care punctul verde nu se mai vede si nu se aude absolut nimic; la cateva minute de incordare in care astetam sa face luminita verde prima miscare, apar 2 mecanizate pe un drum la 40m de noi; asteptam cuminti (aproape toti, mai putin raijin care scapa o bila catre una din masini - n-a nimerit balonul dar s-a auzit tare cum a lovit caroseria, nicio reactie - bun); hotaram sa lasam licuriciul in legea lui si continuam deplasarea intr-o directie (de aici incolo n-am sa mai spun directii/repere pentru ca nu stiu si nici nu pot garanta ca cineva dintr noi stie cu adevarat), deodata: "am auzit un marait!", noi: "CE?!", "Serios, am auzit un marait!", "Noi n-am auzit nimic, ti s-a parut", dupa vre-o 20 de secunde, "Bai coaie, asta-i marait", eh si atunci ne-am cacat toti pe noi instant, am facut aproape un cerc spate-n spate, ne-am bagat pula in el mers tactic fara sunet si zero lumina si-am aprins 30 de lanterne la intenzitate maxima, chiar daca nu eram decat 5 si-am luminat 3 paduri odata; n-am vazut nimic, nu s-a auzit nimic, in schimb, era ca sexul dupa o pauza luuuuunga, nu ne mai saturam, luminam in stanga, in dreapta, ne luminam pe noi, luminam paianjenii mutanti si alte capcane pe care ne miram ca le-am ocolit; ma rog, au fost vre-o 5 minute de "respiro" sa zicem, moment in care, ne hotaram ca ne ajunge cat de tactici isi milsimeri am fost si vrem sa mergem linie catre un obiectiv, eventual rosu; si zice primul "Important e sa mergem incolo, ca acolo e baza rosie", al 2lea: "esti nebun, e dincolo" (si arata la 180 de grade), al 3lea: "ba nu, primul a zis bine", al 4lea: "dincolo", al 5lea se uita mirat la noi; niste bear grills; ok, votam, adica al 5-lea a hotarat in ce directie sa mergem dar nu cu o foarte mare siguranta

mai mergem vreo 30 de minute paralel de un drum si incepem sa auzim galagie - un atac, grabim pasul si ne apropiem; vedem o lumina fixa - ok, e o baza, dar aia rosie? cu toate ca nu prea avea cum sa fie aia albastra, atat de debusolat m-am simtit un utlima ora, incat dupa ce am vazut prin luneta o banderola rosie, aproape in venea sa-l imbratisez pe om, dar m-am abtinut;

buuuun, fericire, ne pupam, sarbatorim, apoi ne amintim ca parca mai trebuia facut ceva; incepem sa inaintam pe rand catre baza, folosindu-ne cu succes de reflectoarele cu protectii care se aprindeau/stingeau la intervale regulate;

si timp de vre-o 40-60 de minute (nu stiu exact cat), inaintam si cautam intr-o veselie generalul prin lunete

ajung la vre-o 5-6 metrii de cort, era o tufa acolo, pozitionat putin in dreapta, pentru ca lumina din baza batea din stanga, la un moment dat, apar 2 persoane cu veste pe ei, care incep sa mestereasca in fata mea la o treaba dreptunghiulara; imi zic sa sunt organizatori si chiar daca ma vad, nu-i problema si stau relaxat; la un moment dat, pleaca si lasa treaba dreptunghiulara acolo, imi ridic putin capul pentru a vedea mai bine in baza, cand deodata, treaba dreptunchiulara, care era fix in fata mea in cand deschis, se transforma intr-o minge (dreptunghiulara) de foc si ma lumineaza mai puternic decat cel mai puternic blitz pe care-l vazusem vreodata; ma las jos instant, rugandu-ma sa nu ma fi vazut nimeni si incep sa ma trag catre tufa, spre lumina cealalta care era mult mai de treaba si deja ne stiam; dupa ce se activeaza protectia, imi trag si replica inapoi, care ramasese ca la ultima expozitie, in picioare, in fata reflectorului

fiind p2, scosesem si pistolul din teaca si l-am pus in fata mea pentru acces rapid, la nevoie; dintr-un reflex cretin insa, fara sa constientizez, l-am bagat inapoi in toc

si normal, apare un tip venind hotarat dinspre baza, maturand tot in cale cu lanterna replicii catre tufa mea; las replica jos si dau sa iau pistolul de langa, incep sa-l caut, disperat si mai disperat, exa-sperat ca nu-l gasesc, ma prind ca e in toc, imi dau seama ca n-am sanse sa-l mai scot, ma lipesc de pamand, impingand catre pamant si injurand ca nu pot intra in el, incep sa ma rog sa fie colegii pe faza, care erau undeva in spatele meu, cei care au med; vine tipul, matura tufa, trece de copac, calca la 10 cm de mine, ma cac pe mine si trece de mine, se opreste la 2 metrii in spatele meu cu replica intreptata catre un copac in spate somandu-l pe unul din colegii din spate; sar ca un resort catre el, ii pun mana pe picior si zic "cutit", omul intarzie in reactie vre-o cateva secunde, eu cu adrenalina in ceruri completez "esti mort", omul reactioneaza, isi pune vesta si pleaca direct spre respawn, fara sa zica nimic si fara sa treaca prin baza - nu stiu cine a fost, dar MAXIM felicitari pentru fair-play, imi cer scuze pentru sperietura, probabil m-as fi cacat pe mine daca-mi facea cineva asta

lumea prin baza incepe sa devina cumva constienta ca ceva nu e ok, dar fara ceva concret, totusi hotarasc ca-i timpul sa actionam, dau prin statie sa atacam acum; trag un full-auto de 5-7 bile catre stanga, unde erau 2 rosii, dar fara o tinta prea precisa, mai mult sa agit apele acolo si cu pistolul in mana plec in dreapta catre cort, ma lipesc de el, in miscare oarecum naturala, il ocolesc, vad oameni afara dar ii las in legea lor si intru, 2 oameni in cort, cei doi se sperie, pun vestele pe ei, (unul dintre ei era organizator), ma fac mic intr-un colt, anunt prin statie ca sunt in cort si am nevoie de suport; la vre-o cateva secunde, baga capul un rosu in cort zicand oarecum relaxat "bai, hai ca suntem atacati", ma vede, eu cu pistolul spre el, se mai uita o data la mine, vede banderola, intra in cort si-si pune vesta, in cort deja atmosfera era foarte destinsa, cineva mi-a facut o poza cu un coleg rosu, se rade pe tema asta; la cateva secunde mai apare un rosu, cam copy-paste: "haideti ca ne-ataca astia", se uita la mine, eu tot cu pistolul spre el, nu ma baga-n seama, se intoarce si le mai zice o data: "n-auziti ca ne-ataca?" si-l intreb: "esti mort", el: "nu", la care unul din colegii de cort: "esti acum, hai inauntru" si alt set de rasete

n-as vrea sa infloresc, nu stiu cati am fost in final in cort, in schimb, a cam devenit neincapator si suparat ca desi am batut nu unul, dar 2 apropouri la mirosul de dud din aer, nu mi s-a oferit nimic dar si pentru ca niciun coleg nu parea sa mai apara in ajutorul meu si pentru ca nu vedeam nimic afara (cortul avea 2 lumini in interior si nu vedeai nimic afara), ma decid sa ies, desi miroseam c-o sa mor imediat dupa, ies afara, trag cate o bila din pistol in 2 aflati in fata cortului (din care unul era deja cu vesta - n-o vedeam) si iau o bila in picior si mor fericit - misiune MAXIM, dar MAXIM indeplinita, desi nu omorasem generalul, nu furasem benzina sau altceva.

as vrea sa salut si relaxarea/fair-playul rosilor cu care am stat mort la cioace, dar si e&l-ul lui frenchlion, care este o bijuterie, de 3,9 kg - scolioza mea

imi pare rau daca cineva s-a suparat ca n-am plecat in baza fara toti colegii de squad, am anuntat din start ca ma duc oriunde, pentru a nu incurca/influenta jocul de vre-un fel, doar ca nu plec fara toti colegii din squad - m-am ratacit anul trecut de 2 ori in jocul de zi; nu ma intereseaza sa fac experimente pe timp de noapte, safety first, chiar si daca inainte de regulament, asta e, ar trebui sa inteleaga toata lumea asta

toata actiunea s-a terminat undeva pe la 4 dimineata cred, nu mai stiu sigur; normal ca ne-am mai ratacit si pe drum inapoi de cateva ori

mi-a placut maxim, chiar daca dupa vre-o 8 ore de joc, actiunea a durat atat de putin; mi-a placut maxim ca am reusit sa ne deplasam in liniste fara pic de lanterne;

scuze pentru lungimea povestii (acum am vazut cat a iesit de lunga), nu-s cel mai priceput la spus povesti

Foarte frumos si foarte adevarat...eram in cort cand s-au intamplat astea... hi hi

Subliniez si eu fairplay-ul maxim la acest atac in baza rosie. Bravos.

EDIT:

misiune MAXIM, dar MAXIM indeplinita, desi nu omorasem generalul
tocmai generalul te-a omorat Edited by Guest