Sign in to follow this  
crazy

cine ma ajuta sa identific un grad militar dintr-o poza?

Recommended Posts

va salut, ce faceti? asta-i primul mesaj, m-am inegistrat pentru ca vreau sa va intreb ceva, poate stiti

am gasit o poza pe net cu un om care cerseste, este imbracat in uniforma militara, mi-ar place sa stiu si eu ce rang are, si la ce forte a apartinut, va multumesc

tur42.jpg

Gradul e de colonel insa nu se distinge arma, parte din semnele de pe casca sunt de ofiter inferior iar restul o amestecatura dupa horoscop...

Edited by Guest

LE: nu e uniforma romaneasca, e ruseasca. Gradul e intr-adevar de colonel, din perioada sovietica.

Vestonul pare a fi de infanterie, conform petlitelor si culorilor, in schimb sapca e din alt film (pare a fi totusi sapca de ofiter superior, dupa spicele de pe cozoroc).

aa, deci nu e romaneasca, am vazut ca scrie pe punga "sarbatori fericite" si credeam ca este ceva ofiter roman, mersi pentru raspunsuri

Vestonul are la epoleti "varza" , arma infanterie .

Daca cineva a donat costumul unui boschetar ar fi de inteles tinuta cu pantalonii suflecati , dar incerte sunt decoratiile . Posibil sa fie doar un diliu pe strazi cu haine gasite pe aiurea .

Banda neagra la chipiu este de tanchisti/geniu si mai nu stiu ce , in distonanta de petliltele rosii a vestonului de infanterie .

Tind sa cred ca nu este un colonel in retragere ajuns la vremuri de restriste .

Edited by Guest

Admin, omul si-a gasit raspuns deci se poate inchide topicul !

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this