pepene

Airsoft in Sibiu

Recommended Posts

buna am 14 ani daca asi avea o arma de airsoft si ochielari de protectie ar vrea sa joace cineva cu mine

mq1.jpg?v=c51142

Pentru a putea participa la jocurile de airsoft ai nevoie de o varsta minima de 18 ani , sau daca clubul / oamenii cu care te joci iti permit acordul express al partintilor in scris , cum ca isi asuma responsabilitatea in cazul accidentarile care ar putea aparea.

Mai multe detalii o sa iti ofere membrii acestei comunitati inclusiv cei din zona Sibiu.

Salut Robert, iti dau acelasi raspuns ca si pe grupul de facebook:

trebuie sa ai minim 18 ani ca sa participi cu noi la joc, nu esti nici primul si nici ultimul caz care trebuie sa astepte pana la implinirea acestei varste. Motivul este simplu: nu ii convine nimanui sa isi asume responsabilitatea pentru tine in cazul in care te accidentezi, minor fiind.

singurul caz in care noi, cei din Sektion 9, suntem dispusi sa te primim este sa participi cu un parinte sau tutore legal (care sa joace si el bineinteles) care isi asuma responsabilitatea pentru eventualele accidentari.

In cazul in care consideri ca sunt rau intentionat, te rog sa iei si cu celelalte echipe din Sibiu ca sa te convingi ca cele scrise mai sus nu sunt doar asa ca mi sa nazarit mie.

parinti mei sunt de acord sa particip eu dart ei nu port juca dar pot sa stea pe margine

Teoretic cu acordul scris/legalizat al parintilor si cu asistenta lor ai putea participa la jocuri; ideea este ca majoritatea cluburilor evita sa accepte participarea minorilor pentru a evita ulterioare probleme si mai ales pentru posibilul risc ca cel vizat (minorul), sa nu aiba responsabilitatea necesara si sa apara in public cu replici sau atitudini care pot sa aduca o umbra negativa asupra clubului/airsoftului.