kuminte

Dragomiresti 12.01.2014

Recommended Posts

cata frunza cata iarba. cred ca a fost cea mai mare adunare de oameni pe care eu unul am vazut-o pan acum la dragomiresti. Desi a fost putin haos pe ici pe colo, echipa Rangers multumeste pt joc, ne-am simtit foarte bine si, dupa cum spune lumea mai sus, fara incindente notabile.

la mai multe de genul asta, ca doar ce-a inceput anul

Un joc frumos pt care multumim participantilor si in primul rand lui Alecu care a pus toate la cale pt astazi. Vremea a fost cum nu se putea mai buna pt airsoft, incidente nu am auzit ceva notabil chiar daca au fist cred ca 100+ oameni pe teren.

Foarte frumos jocul, iar locatia este superba merge de un event mare. Vremea a tinut cu noi, multumim alecu and friends

Multumim pe fotografi pt poze. Un joc super, vreme frumoasa, scenario f. interesant. Un mini event reusit...

p.s. cvlad scuze pentru f.fire. nu se vedea banderola albastra la 30m.

p.s.2. am banderolele tale. iti dau data viitoara.

p.s. cvlad scuze pentru f.fire. nu se vedea banderola albastra la 30m.

p.s.2. am banderolele tale. iti dau data viitoara.

o sa le port pe toate

stai linistit, doar ca tre' sa-i scrii nevestei, sa-i zici ca m-ai omorat tu

vlad

ca tot veni vorba de banderole, eu am ajuns acasa cu vre-o trei seturi de ale lui Alecu iar cele doua portocali ale lui cVlad au ramas la Alexis. Pagubitilor le promit ca-si vor recupera bunurile cu cea mai apropiata ocazie.

aaa...si felicitari organizatorilor.....

Catre baiatul cred ca de la HAT(parca,avea multicam si un AK lemn portocaliu cu flashhider de akm) caruia i-am dat cutit pe la HQ-ul celor fara banderole,cutit dala tras de arma si palmat pe piept,mai era cu inca un baiat care s-a impiedicat.....acuma sper ca daca ai citit poveste te recunosti, vreau sa-mi cer scuze daca am fost putin mai agresiv decat prevede legea la faza respectiva,am inteles ca ti-am rupt ceva de la sling,imi cer scuze si daca te pot ajuta cu ceva legat de ce ti-am rupt sa-mi spui app. povestea de mai sus nu-i de lauda e sa se recunoasca baiatul respectiv.....glumesc... e de LAUDA ))))0 in rest jocul foarte frumos,multe friendlyfire,data viitoare poate vom putea sa ne punem banderole pe ambele maini sau sa impartim factiunile intre cei inchisi la culoare si cei deschisi la culoare(nu arieni si coiri),ma refer la culoarea uniformei.

Eu sunt cel care s-a impiedicat pe polistirien, am mai stat de vorba cu omul de la HAT dupa aia, nu era suparat. Am mai discutat ca in momentul in care eram cazut si eram amandoi cu replicile unul spre celalalt, eu nu am tras, fiind sub MED la 2-3 metri, dar se pare ca tu da.... teoretic ar fi trebuit sa iesim amandoi, daca e asa. Nu e mare lucru, poate replica ta era sub 110 etc.... oricum eram inconjurati, nu aveam pistolul la mine etc.

Altfel jocul foarte frumos, ne-am distrat maxim. Un pic de haos in padure dar poate asta a facut parte din farmecul jocului. Bucurati-va de vreme ca nu cred ca mai prindem asa joc pana la primavara

F fain jocul de la Dragomiresti. Dementiala padurea

Ca niciodata oameni care au respectat distanta din cladiri si nu au facut pe zmeii invincibili

Ak-ul meu de nou de cand l-am luat scotea 125m/s si dupa vreo doi ani adica acum o sapt l-am mai pus odata pe crono cu 0.20 si hop minim cum se face si-mi scotea in felul urmator 109.4/110.1/111.3 m/s si daia m-am bagat eu fericit pe cladiri ) la faza cu cutitu..cand am dat cutitu te-ai uitat o secunda la mine cu replica in jos,dupa te-ai dat la acoperire,eu am inceput sa periez pe acolo dupa te-ai dat la retras si cand ai cazut jos,eu am ezitat sa trag ca-mi imaginam ca o sa spui mort dar cand ai dat de inteles ca ridici replica spre mine am zisgata ala e ) si consider ca eram in med din moment ce am medu-ul 1m ) dupa m-am tot gandit la voi...ba daca s-au suparat baietii...mai ales tu ca am tras cand ai cazut......da e bine ca sunteti bine , si inca odata imi cer scuze fata de tine si de colegul tau si spune-i daca-l pot ajuta cu ceva in legatura cu slingul sa nu ezite

Am pierdut un Mid-cap de AK de la src,versiunea curbata de 7.62,mai rusesc de felul lui(zgariat facut muci si cu rugina) semne distinctive:Are o cifra pe el zgariata de la 1-6 si deasemnea are zgariat pe el TURCU sus de tot langa buza care se pupa cu receiverul.Are 2 ani de zile saracul si m-am atasat de el ) dau o bere/cola/fanta/mirinda/la vita etc.

stiam de prin 2011 de airsoft; pe 2 ian mi-am sunat un prieten care iese cu voi pentru sfaturi si instructaj; mi-am luat o pusca, un pistol, am incropit o tinuta agreabila; el m-a sustinut sa ajung la Dragomiresti; sunteti tari cu totii! relaxarea la respawn (chiar daca a fost de multe ori) si adrenalina din teren au fost maxime pentru mine exemplu fiind o cazatura pe dos iar durerea am simtit-o abia acasa, de nu puteam sa stau intins in pat. Sunt convins ca o sa-mi mai treaca din entuziasmul asta de incepator dar stiu ca-mi place.imi pare rau ca a trecut ceva timp din 2011 pana acum...

Intre timp, va citesc posturile mai vechi si o sa ma tin si eu dupa voi...

Felicitari maxime organizatorilor!

Si respect ca ai tinut cont de MED eu acuma am procesat informatia cand ai spus ca erai sub med si daia n-ai tras

Si respect ca ai tinut cont de MED eu acuma am procesat informatia cand ai spus ca erai sub med si daia n-ai tras

Man e bine ca cel putin ti-ai cerut scuze ai incercat sa ajuti omu si ai explicat situatie, un mare bravo din partea mea. Nu multi sunt oamenii (si mai ales incepatori, ca aici m-am luat dupa posturi nu stiu daca joci demult) care sa recunoasca ca au gresit sau au exagerat un pic si isi cer scuze. Bravo din partea mea. Asta insemna ca ne jucam si dupa aia mergem si bem impreuna ca prieteni.

N-am ce reprosa, ne-a intrebat dupa aia daca suntem bine, chiar l-a ajutat pe HAT sa-si caute aia de la sling. Am impresia ca tot jocul a decurs cam fara probleme, nu injuraturi, nu strigate, cele mai multe faze rezolvate amiabil.... la un moment dat, cu cineva cu banderola am iesit amandoi fara sa tragem, ca eram cu replicile unul spre celalalt, la vreo 4 metri...

Sper ca incepatorii sa-si faca o parere buna si sa invete din asta, de la jocurile fara incidente pleci cel mai satisfacut acasa.

M-am simtit "ca pe vremuri" ceea ce ma face sa spun, cu riscul de a fi iar numit Don Quihote ca ...se poate.

Am revazut jucatori vechi, am intalnit oameni noi, nu au existat animozitati iar vremea a fost frumoasa.

Ca problema, intalnita si la jocurile organizate de noi si despre care am observat ca s-au facut oarece discutii ar fi faptul ca sunt destul de multi jucatori ce participa doar pentru o jumatate de ora - o ora sau doua dupa care pleaca destabilizand astfel partida. Asta e, nu poti obliga pe nimeni sa ramana pana la sfarsit, unora fie li se termina bateriile/bilele, fie nu mai au chef.