Luca Gabriel

FINALA C.S.C 2013 - 07.09.2013 - Poligonul Anatolie Salceanu

Recommended Posts

Salutare dragilor. Iata ca a sosit si timpul pentru ultima editie CSC din acest an, editie care va stabili si campionul CSC 2013.

Vor fi pregatite de aceasta data 4 stagii, cu un nivel ridicat de dificultate, cu angajari multiple si rapide, cu deplasari rapide de la o tinta la alta, cu angajari instinctive si multe alte elemente.

Datorita faptului ca este Finala CSC, asteptam ca tot nucleul CSC sa fie prezent.

Premiile sunt foarte atractive si constau in urmatoarele:

Locul 1 - Diploma Campion CSC 2013; Medalie; Voucher 100 cartuse marca CTS TUNARI; Premiu de 500 ron

Locul 2 - Diploma Vice Campion CSC 2013; Medalie; Voucher 50 cartuse marca CTS TUNARI; Premiu Surpriza

Locul 3 - Diploma; Medalie; Premiu Airsoft Mechanix; Premiu Surpriza

Primele 3 locuri vor fi ocupate in functie de timpul total, calculat pe stagii si in functie de minim 3 prezente obligatorii la CSC.

De aceasta data vom pune la dispozitie pentru fiecare concurent cate 20 de cartuse 9×19mm, care vor fi angajate intr-un stagiu semidinamic.

In zilele urmatoare vor fi postate de catre Paul si stagiile cu legenda fiecaruia, cat si formularul de inscriere.

Until next time, keep training !!!

Masashy - SRA

" Registrul " prezentelor este actualizat si tinut de Wolfy si Paul. Te referi la tine daca ai 3 prezentari sau te referi in general la toti concurentii ? Acest aspect vis a vis de cele 3 prezentari a fost amintit de fiecare data la editiile CSC 2013 la fel ca si anul anterior.

Fiecare concurent cunoaste cate editii a avut la activ, so...nu cred ca este necesar sa postam acest lucru.

Dorinta de a castiga si de a efectua stagiile cat mai bine trebuie sa fie valabil si la cei care nu au cele 3 prezente obligatorii pentru a avea sansa de a castiga premiul cel mare.

In cazul in care se va intampla prin absurd ca unul / unii, concurent / concurenti, sa castige locul 1, 2, 3 si sa nu aibe cele 3 prezente obligatorii, acestia isi vor ridica premiile normale ( voucher 100 cartuse / 50 cartuse, premiu Airsoft Mechanix ), iar in ordinea calculelor, urmatorii 3 concurenti cu timpii cei mai buni si care au 3 prezente obligatorii sa fie desemnati Campion, Vice Campion si Locul 3. Oricum explicatia este dusa la.extrem pntru a te face sa intelegi modul de calcul. Pot fi Campion Editia VI, Vice Campion Editia VI, Locul 3 Editia VI si apoi cei cu timpii cei mai buni ( urmatorii 3 ) care vor fi Campion CSC 2013, Vice Campion CSC, Locul 3 CAC 2013.

Sper ca ai inteles acum modul de abordare al calculelor finale.

Va asteptam cu alte intrebari, nelamuriri sau poate mai bine va astept cu dorinta voastra de a veni ai a continua ceva constructiv in trecerea pe competitiile pe glont si nu numai.

Va asteptam cu drag sa incepeti de sapt viitoare sa va inscrieti, odata cu posibilitatea vizualizarii stagiilor si a formularului de inscriere.

Masashy - SRA

Este ultima editie a CSC 2013...nucleul format...familia formata de-a lungul atator editii trebuie sa fie prezent 100%.

Speram ca toata munca noastra sa aibe posibilitatea sa continue cu rezultate cat mai bune din partea voaatra...mai ales cand faceti tranzitia pe glont. Aveti 3 exemple de oameni care se prezinta mai mult decat onorabil...Iuri, Mihai, MAU.

Aceasta este mandria noastra. Toti au trecut in prima faza prin antrenamentele noastre si suntem onorati sa vedem rezultate foarte bune in real shit competitions de la ei.

Masashy - SRA

Să deie dracu' să vrea careva să nu fiu în țară pe 7 septembrie că-i mănânc ficații. Cruzi. În fața lui!

Auzi Răzvan, nu era mai demult vorba cu două participări la CSC? Nu de alta, da' eu știam că am prins la limită numărul mirific. Ce vrei... mă boșorogesc, mă lasă memoria... Sper să ajung la Parkinson, nu la Alzheimer. Prefer să vărs juma' de pahar decât să uit unde am pus sticla...

Greseala mea...dragilor...Este vb de 2 prezentari obligatorii. Imi cer scuze...

Masashy - SRA

Deci nu m-am ramolit chiar în ultimul hal. Yay!

Mulțumim Răzvan pentru confirmare. Unrelated: o să concurez cu un XDM; dacă e TM sau WE, rămâne de văzut.

Azi sau maine o sa aveti la dispozitie si stagiile CSC Finala. De aceasta data numarul.stagiilor va fi de 4, stagii complexe cu un nivel ridicat de dificultate.

Din pacate, din cauza unor probleme tehnice, numarul de cartuse pentru sesiunea de glont se va reduce la 15.

Masashy - SRA

Vor fi disponibile in masura in care avem si noi timp sa ne ocupam de ele... Stati linistiti ca le facem in cele din urma

Sunt un pic nedumerit!

Daca sunt la prima participare la acest tip de concurs (chiar daca m-am inscris), nu am voie sa particip?

Participi la concurs. Daca esti bun, esti premiat pentru mansa asta. Dupa concurs, in functie de timpii calculati in alte manse si in asta, se vor decerna premii celor mai buni overall de anul asta.

Salutare dragilor. Asteptam sa va inscrieti in continuare la ultimul concurs titrat marca SRA din acest an, finala CSC.

Premiile sunt atractive iar finala este ocazia tuturor pentru a demonstra, indiferent de locul pe care il veti ocupa, faptul ca nivelul competitional a crescut vizibil si sunteti pregatiti sa faceti pasul si spre glont. Asteptam ca la finala sa fiti prezenti toti cei care ati creat acest nucleu competitional si de care suntem atat de mandrii.

Stagiile acestei finale vor fi puse la dispozitie in cel mai scurt timp si o sa putwti sa exersati pana in marea zi.

Masashy - SRA

Stagiile CSC VI (si ultimul pe 2013)

Disclaimer: La fata locului stagiile pot suferi modificari fata de variantele prezentate mai jos.

Stagiul 1

1276179_574024092654651_1484871351_o.jpg

Stagiul 2

1276431_574024089321318_260416244_o.jpg

Stagiul 3

1167627_574024095987984_800645488_o.jpg

Stagiul 4

1291498_574024125987981_1676576253_o.jpg

Am 3 nelamuriri:

1. Stagiul 2: angajarea tintei 4 se face din deplasare de unde pana unde? deplasarea de la pct A la pct B se face cu teava orientata in jos.

2. Stagiul 2: este posibil sa angajezi tintele 5 si 6 dupa acoperirea B? Personal nu cred ca o sa fie vizibile urmele de la bile pe respectivele tinte.

3. Stagiul 4: este suficient tip sa faci stagiul in cele 3 secunde? Personal nu cred ca este timp, tinand cont de ce am vazut la precedentul concurs, angajarea unei tinte in 3 m cu o bila in 2 secunde.

Multumesc anticipat.

@EyeObs - cum am spus in disclaimer, reprezentarea grafica a traseelor este orientativa. La fata locului mai pot avea loc modificari iar formula finala de angajare se va explica tot la fata locului. Stai linistit, nu cerem nimanui imposibilul

Eu propun ca cel ce reuseste in 3 sec. cu vesta pe el sa faca stagiul 4 fara penalizari sa i se dea direct titlul si premiul!

Probabil se va reporta pentru urmatoarea editie!

Dragilor...este foarte simplu. Acestea sunt stagiile pentru finala, elaborate pe baza cresterii nivelului fiecarui concurent de-a lungul a 2 editii anuale. Eyeobs...deplasarea cu angajare la tinta 4 se va efectua intr-un spatiu limitat vizibil pe stagiu. Iuri, in 3 secunde, cu incarcare tactica ( bb's pe teava ) se poate angaja si dupa vesta, dar asa cum am spus la fiecare editie...aceste amanunte pe fiecare stagiu pot suferi modificari si toate acestea in favoarea voastra. Daca se vor intampina dificultati...se va mari timpul sau se va renunta la vesta vis a vis de stagiul 4.

Masashy -SRA

Edited by Guest

Wow!

Astea-s stagii pentru premianti!

Adică ce vrei să zici, că noi suntem repetenți?

Ca notă de subsol, eu cred că Răzvan caută ceva anume, drept pentru care concepe asemenea stagii...

Razvan, multumesc pentru link, il stiam. Din pacate multi din noi practicam alte meserii decat cea a baiatului din filmulet(US ARMY), prin urmare nu avem timpul lui sa ne atrenam.

Chiar si asa, promit ca o sa dau ce e mai bun!

Guest
This topic is now closed to further replies.