Deaconss

Butelii propan

Recommended Posts

Caut de vreo doua saptamani butelii cu propan si cred ca am strabatut in lung si-n lat tot Bucurestiul, dar tot nu am avut noroc. Am incercat la magazinele de pe Valea Cascadelor, Dedeman, Hornbach, Arabesque, Praktiker, Ghencea (fostul de pe Antiaeriana), e-camp.ro, dsz-airsoft... si nimic. Se mai gaseste asa ceva in tarisoara asta a noastra minunata? Aveti idee, va rog?

Am gasit si eu MAPP, dar ma intereseaza propan. Cu MAPP-ul am stricat un mag si nu-l mai folosesc. Multumesc pentru reply.

Dupa inca 3 ore de cautari prin oras, am gasit in cele din urma la frigoclimaserv, un alt magazin pe Antiaeriana. Mai aveau 4 bucati, una avea probleme cu filetul, pe celelalte 3 le-am luat eu. Pretul a fost chiar bun, respectiv 50 lei cilindrul de 400 gr.

Totusi, daca stie altcineva si alte locuri, poate am ajuta si alti membrii ai forumului.

refresh aici ? Deaconss , ai avea o sansa sa mai gasesti acolo butelii? vreau 2 si nu gasesc niciunde , HEEEEEELP

puteti incerca pe calea dudesti, dupa mall, vis a vis de fosta spalatorie Blue... sunt 2 magazine cu specific frigotehnic, eu am luat de acolo

de ce nu incerci la pompieri sau la ceva uzine care folosesc propan, mergi cu o butelie goala si ti-o incarca ei... (am auzit de la niste baieti ca isi incarcau buteliile de green gas cu propan de la pompieri doar ca ai nevoie de diuza de metal)

Care mai stiti alte magazine unde se gasesc butelii de propan de 400g? La locatiile de mai sus mai pot gasii butelii?

Eu am gasit adaptorul asta pentru butelii mari sa reincarci butelia mica.

Are careva butelii de propan goale, ca le-as vrea eu, sa le incarc.

Merci!

Ce dragutz, au fost deja vandute, imediat dupa ce am intrebat!

Noroc ca prostu' de mine a intrebat, ca altfel nu stia nimieni!

Barem, daca luam si eu 1-2 butelii ar fi fost frumos din partea vostra, si a cumparatorului si a vanzatorului.

Ca e mare tare comunitatea de airsofteri si butelii se gasesc peste tot!

Bravo, romanilor!

Edited by Guest

De Grasshopper si cel ce l-a cumparat. Buteliile vietii, goale, ca nu s-au gandit sa lase si celui care le-a dat ideea, si care avea intaietate!

Daca nu ne crizam traim mai mult. Nu iti datoreaza nimeni nimic in general in viata; probabil cineva din echipa i le-a cumparat in intervalul dintre posturile voastre.

si ti le-a adus la usa la pretul afisat de tine? (este inclus si pretul de transport in ce-ai spus?)

Da bre, din Germania la usa DHL sau UPS nu mai stiu! 88/bucata! Nu mau umblu ca disperatul prin oras, consum gaz si timp!

Salut!

A mai gasit careva intre timp de unde se poate lua din RO?

Acusi vine vine primavaaara )

thx!

Daca mai intereseaza pe cineva eu pot incarca tuburile goale de green gas cu propan... 98%componenta propan

Am vazut tarziu postul ca eu joc cu propan de cind ma stiu...membrii echipei stiu

Are multe avantaje ...merge si pe frig (5 grade celsius)... viteze un pic mai mari( cca 5-7m/s in plus) si bineinteles pretul in jur de 30lei 1L(400gr)