Sign in to follow this  
reaper

Pitesti

Recommended Posts

De la ultima postare, la Pitesti se joaca aproape non-stop, saptamana de saptamana, si mai ales duminica

Deja Braduletzul ne cam stie pe toti, si noi pe el

Am ajuns la aproape 20 de oamenii semiprezenti la jocuri, si intre 6 si 10 mereu prezenti

Au inceput usor sa iasa si veteranii din barlog (v. Se7en, Legal, Salitos ...) - de, astia mici si nervosi invata repede si trebuie sa tii pasu'

Claus, same Claus... - no comment

Taz, Doc, Gabi (10 pasi - stim noi de ce ), Petre, Horatiu, Octav, eu (Reaper), Tibi, Adrian, Cristi, Ovidiu, Dragos, Orcus, Ion ... si ceilalti, omisi nu din rea vointa, ci din lipsa de memorie pe termen lung

Perceati ca echipament, cu replici criminale (cateodata), mai mult mercenari, decat soldati, dar... ai dreaqu' de rai, va asteptam la Pitesti

O sa revin cu poze, strategii, idei, ...

Weekendul asta eu cu dan vom fi la bradulet pt. amenajarea terenului in vederea eventului Spartan Wars - poate totusi veniti si voi la event ca doar e la voi in curte lunea viitoare (pe 15) se incheie inscrierile.

PS: voi de ce jucati doar in village ? Terenul este mare si mai nou, amenajat :]

aaaaa, de jucat s-a jucat peste tot

si in baze si in sate

vor veni baieti la event

squad-urile de recon din pitesti vor fi prezente

Daca mai iesiti la Bradulet pana la event, sa imi spuneti ce parere aveti de noile amenajari (singura baza neamenajata este 3, in rest s-a lucrat la toate).

duminica voi fi la braduletz

fac o recunoastere si iti spun parerile

i-am spus deja lui mihai sa mareasca santurile de acces in unele case din baze, ma refer la casele semiingropate care au la baza un sant ce parea de scurgere (largit, va permite accesul in interior pe sub casa), vezi de ex. baza 2, si amplasarea de cateva paravane, sau, mutarea unora, din puncte fara vizibilitatea (datorita terenului sau vegetatiei) in puncte strategice (vizibilitate de minim 30m, in minim 3 directii de acces)

ce nu am vazut la braduletz (poate nu sunt incluse in strategia jocului, dar ar fi interesant - parerea mea), sunt cuiburile de suport (heavy gunner + 1/2 puscasi sau sniper + 1 observator) pe drumurile de acces. sunt piscuri, dealuri abrupte cu miniterase, copaci cu radacini iesite din pamant si proeminente, etc., locuri din belsug unde se pot amenaja astfel de cuiburi.

sa o iei ca o idee, nu vreau sa creada cei care au muncit cu adevarat acolo ca sunt altii mai destepti. am jucat odata astfel, intr-un cerc restrans, un fel de checkpoint, ca la NFS

Ma rog, vedem duminica seara cand ma intorc, ce si cum

Problema este ca nu putem face amenajarile oriunde ci doar pe terenurile ce sunt in proprietatea lui Mihai.

Exista unele cazuri in care accesul in buncar se poate face si prin santul de scurgere, insa in general nu se poate deoarece aceea este si directia de atac a inamicului.

Astept pareri duminica.

Duminica, 15 septembrie, in parcare la Auchan, ora 9.00

Se joaca in spate la Auchan

Va asteptam

Duminica, 15 septembrie, in parcare la Auchan, ora 9.00

Se joaca in spate la Auchan

Va asteptam

Daca are cineva o masca de vanzare/imprumut/inchiriat sau macar o pereche de ochelari pt un incepator ii dau si o bere dupa joc

frumos joc, a batut vantu tare dar a dat nastere la niste faze funny (bile ce se intorceau dupa tine ), merita drumul, o sa ma tot vedeti de-acu

Cand (si unde) se mai joaca in Pitesti. Sunt nou in Airsoft dar vreau sa "intru si eu in joc!

Multumesc!