Orson

Your latest acquisition

Recommended Posts

Bine am venit si eu in lumea oamenilor civilizati!

Primu meu set de genunchiere BlackHawk

bhw-pad-808300od_1_mark.jpg

Ca un om cu probleme la genunchi, care a trecut prin Pantac, SWAT, MFH, cat si altele, acuma de cand am luat astea am simtit ce e cu adevarat o genunchiera awesome. Paduri flexibile cu membrana laterala + pad interior cu o forma de spuma, care vine deasupra rotulei sa impiedice alunecatul in jos. Extatic!

Da domnu Grasu cand am vandut tocu' ala Safariland de 1911 nu te-ai dat interesat, eh?

pai si ce sa fac cu el la pistolul meu Glock, sa il iau la pila sau cum ...?

xx.jpg

Blackhawk HPFU AOR1 Combat Shirt

Kryptek Typhon Cap

Functional Whip Antenna

First Spear Fast Carbon Helmet Cover RG

The North Face Chilkat II Winter Boots

Sure!

ILBE Gen2 assault pack - marpat

TrueSpec combat-shirt woodland

Nu prea are legatura cu gear-ul dar...

Geissele Automatics Super Modular Rail MK2 Mod 1 9.5''

ptw%2520009.jpg

ptw%2520010.jpg

Diamondback VRS-T 10.5''

ptw%2520012.jpg

ptw%2520013.jpg

Urmeaza si un Geissele MK1 de 13.5'' si 2 upper-e Rainier Arms de la Mos Craciun cel tactic00l

Crappy photo skills, stiu

echipamentul este luat de la un magazin de surplus militar din germania, toate elementele mai putin genunchierele sunt fabricate pt bundeswehr (diferiti ani de productie), nu sunt produse aftermarket.

echipamentul este compus din: vesta tactica, vesta anti-flack gr. MK cred ca are vreo 15-16 straturi de kevlar produsa in 86, pantaloni + jacheta, parka, basca, manusi, cizme (nu sunt in poza), genunchiere, cagula, pe langa se mai adauga un ghillie.

trebuie sa elimin doar steagurile de pe echipament, acolo unde este cazul

skd%2520001.jpg

skd%2520002.jpg

SKD PIG plate carrier

Esstac M4 KYWI Single mag pouch

Esstac pistol KYWI single mag pouch

PIG kangaroo pouch mag insert

Lanco Tactical Grip-Stop

Vltor single attachment sling endplate

Trebuia sa mai vina si un S.O.Tech VIPER flat IFAK pouch dar... n-a mai venit

Stalker invata si tu sa faci pozele alea mai mici ca iti ia 5 minute. Adica mai putin decat ne ia noua sa le vedem...

Conteaza cum te vei comporta tu. Ele nu se pot comporta in nici un fel.

neavand comp la mine, postez de pe telefon, iar aplicatia nu imi permite sa fac resize, stiu ca e aiurea, o sa incerc sa fac crop la poze eventual...

pai conteaza si camuflajul, ghillie de exemplu sparge mai bine forma umana, avand in vedere ca e lung ca naiba si acopera 90% din picioare, desigur conteaza si cum le folosesc in teren, alegerea unui loc cu vegetatie asemenea camuflajului

daca citeai nitel p-aci si ce facura altii (vad ca esti nou si dornic sa arati la lume ce jucarii ti-ai luat, oarecum de inteles) vedeai ca, spre fericirea mea, stiu de multisor cu ce se mananca ghilie precum si folosirea lui, lucru care multora le scapa.

io voiam doar sa spun ca: un obiect, oricare ar fi el, nu "se comporta". ever. comportamentul e specific fiintelor. care este ele.

si, ca un fapt divers, cred ca iti scapa complet scopul topicului asta. topic de echipamente uzuale, ghilie, etc sunt zeci daca nu cumva peste. iar uniforme flecktarn germane cred ca au efectiv juma' din jucatorii de pe la noi. studiaza si tu mai atent ce a postat lumea in topicul asta si vezi cum e. ca mie imi da cu virgula.

BTW, costumul cu frunzulite chiar daca e facut de Jack Pyke (ma indoiesc sincer ca e) tot nu are ce cauta la Geardo Corner pt ca Pyke face echipament de vanatoare nu militar. De altfel ne zici cum e cu el dupa vreo 200m de mers taras.

Am batut destul campii, un mod de la geardo poate face curat.

Vad ca se pune orice p-aci, asa ca ma risc:

Camelbak HAWG (primit la schimb cu altceva, sarumana Ciprinel)

hawg.jpg

SMOCK MTP (asta e cam ciudata. Desi e venita din UK conform NSN-ului asta e contract cu US defense, nu cu armata UK...shit happens)

Buna ca e 100% watterproof si membrana ei aia teflonata/sange/spume ce o avea pe dinauntru are toate cusaturile sealed. Vad ca nici pe dinafara nu se uda, fuge apa de pe ea ca de pe gasca...

asta fiind si unicul lucru in materie de echipament pe care faceam spume ca nu il am; chiar nu imi place (nu imi e fezabil) cu pelerina pe mine si pace. In gusturile omului si in bataia vantului nu te poti caca. Mersi haya.

smock.jpg

smock2.jpg

Ho Ho fucking Ho!

Dupa 7 luni de asteptare ...

Crye Precision CPC Ranger Green

20131121_183451_zps93384aa9.jpg

20131121_183548_zps838a2512.jpg