Luca Gabriel

CSC IV - 14.07.2013 - Poligon Anatolie Salceanu

Recommended Posts

Editia CSC IV se va desfasura Duminica, 14.07.2013 in cadrul poligonului Anatolie Salceanu.

Incepand cu aceasta zi, suntem onorati sa anuntam faptul ca la echipa noastra s-a alaturat un alt om de valoare si operator de airsoft profi, acesta fiind Mihai Popescu. Bine ai venit alaturi de noi Mihai si multumim pentru efortul depus si pentru experienta pe care doresti sa o impartasesti si celorlalti. Acum, ca echipa este completa, pot spune ca lucrurile vor decurge mult mai bine d.p.d.v organizatoric si al desfasurarii eventurilor.

La CSC IV vor fi dispuse 4 stagii, iar in functie de vreme ( in caz de vreme ploioasa, vant puternic, etc ), editia va suferi modificari in numarul stagiilor sau in caz extrem, se va reprograma.

Regulamentul CSC, Regulamentul de Conduita, Regulile de Siguranta, Stagiile CSC IV si Formularul de Inscriere vor fi atasate in cursul zilei de azi sau in cursul zilei de maine pe topic.

Va asteptam cu drag sa va inscrieti la editia IV si sa continuati sa va depasiti limitele. Imbunatatirea pe manipularea sistemului si pe angajarea rapida si corecta asupra tintelor se observa de la editie la alta si acest lucru ne face sa continuam in aceeasi directie.

Until next time, keep training !!!

Masashy - SRA

Este o adevarata onoare si un privilegiu pentru mine sa pot fi parte din ceva pentru care am avut intotdeauna admiratie si care m-a inspirat de cand am aflat de existenta sa. Ma bucur mult ca sunt alaturi de voi in echipa si va multumesc.

Dragilor, asteptam inscrierile voastre pe formular. Paul o sa va puna la dispozitie formularul in cursul zilei de azi.

Masashy - SRA

Felicitari Mihai, felicitari SRA pentru noua "achizitie"! Ati castigat un plus de valoare, si sunt convins ca acest lucru o sa se vada. de fapt, SRA a crescut permanent de cand a aparut. Ne inscriem, dati-ne formulare.

Wow! Felicitari Mihai! Eeee?! La mai mare acum, domnule. Abia astept editia a IV-a. Bine ca e la asa distanta; am timp sa ma tunez si pe mine si pe ala micu si sa ma pun la punct cu "micile" lacune. Bafta tuturor!

Va salutez (...si daca ma gandesc mai bine, parca tot as bea ceva )

Wow! Felicitari Mihai! Eeee?! La mai mare acum, domnule. Abia astept editia a IV-a. Bine ca e la asa distanta; am timp sa ma tunez si pe mine si pe ala micu si sa ma pun la punct cu "micile" lacune. Bafta tuturor!

Va salutez (...si daca ma gandesc mai bine, parca tot as bea ceva )

lasa bautura si strange de un hi capa... un 4.3...ceva..acolo!

CSC IV se va desfasura pe 4 stagii complexe, 2 dintre ele reprezentand angajari rapide spre instinctive, una din deplasare tactica si ultima efectuandu-se din pozitii tactice diferite. In cursul acestei saptamani, Paul va posta stagiile. Totodata incepand cu aceasta editie, daca vom putea desfasura tot in zona poligonului, cine va face voit sau nevoit, galagie, va cumula 10 secunde penalizare la timpul stagiului prin care a tewcut sau urmeaza sa treaca. Totodata, maine voi posta REGULAMENTUL GENERAL CSC inca o data, pentru a nu mai avea dubii de nici un fel. Multumesc.

Masashy - SRA

Ca să nu fie dișcuții, eu o să mă înscriu în ultima clipă, adică atunci când aflu dacă sunt în țară au ba.

Da' mi-e dor de voi.

Ma bucur ca SRA incepe sa introduca norme de disciplina, semn ca orientarea catre sportul de performanta este unul dintre obiectivele sale.Pana acum nu am inregistrat incidente, dar este bine sa intelegem ca aceste activitati sunt realizate intr-un climat de siguranta deplina. In spatele distractiei se afla oameni care au ca sarcina principala siguranta dumneavoastra si pe care este bine (si politicos) sa-i ascultati. Tranzitia catre armele reale este mult mai usoara daca implementati din aceasta faza reguli comune. Daca nu ma hazardez prea mult, va sugerez sa va ganditi serios la o participare semnificativa in Slovacia la CE IDPA (Sept. 7-8, 2013). Sunt printre voi oameni care pot incerca o astfel de experienta si ar fi tare frumos sa deplasam o delegatie considerabila. Logistic, CTS Tunari va ofera tot sprijinul daca va decidati in acest sens, inclusiv discount-uri majore la consumabile sau gratuitati in folosinta poligonului, in limita puterilor noastre. Razvan poate forma un "gold team" si este cel mai potrivit mentor pentru o astfel de experienta cunoscand conditiile de participare din pozitia de membru IDPA cu vechime. Ganditi-va serios la chestia asta.Daca apar discutii pe aceasta idee, poate se initiaza un topic separat.

idpa_poster.jpg

Apreciem ca intotdeauna sprijinul acordat. Acel GOLD TEAM este deja format Eugen si deja, incepand de ieri, am inceput pregatirea pe termen mai indelungat al acestora. Pot spune ca acestia sunt oameni care pot face suprize placute in numele Romaniei si al echipei CTS TUNARI - IDPA Romania. Inca mai asteptam cateva persoane care sa confirme prezenta la acest grup pe care m-am oferit impreuna cu echipa de la poligon sa-i instruiesc. Topicul va fi facut separat la IDPA @ Relatives, topic in care sa mentinem si o comunicare transparenta si constructiva. Multumim Eugen inca o data pentru efortul depus in gasirea, mentinerea si imbunatatirea noilor competitiori.

Dragilor, asteptam in continuare sa faceti contactul cu pregatirea la poligonul Anatolie Salceanu, pentru ca dintre voi, sunt persoane care sunt native si pot obtine rezultate bune si foarte bune pe competitii. Deja incepem sa ajungem la nivelul in care fiecare dintre voi trebuie sa isi imbunatateasca nivelul, sa vina la training-uri si in cele din urma sa obtineti in viitor "green light"-ul pentru echipa CTS TUNARI - IDPA Romania.

De aceasta data, speram ca observati si apreciati efortul depus pentru voi, de catre oamenii cu pasiune pe acest specific.

Masashy - SRA

Din informatiile preliminare, pe shotgun avem sanse la un debut frumos, daca facem un antrenament intensiv desigur. Ar fi frumos sa inscriem o echipa multigun la CE. In principiu, cine a parcurs Tactical Challenge cand s-a utilizat acest tip de arma, nu are probleme deosebite in concurs. Eu ma bag cu M3-ul la bataie, poate un pic si la pistol. Daca se inmultesc parerile, se poate initia un topic separat pentru a nu polua aici.

Topicul este deja facut dragilor. Asteptam feed back-ul vostru si nu in ultimul rand inscrierile pentru CSC IV, competitia de unde incepe totul.

Masashy - SRA

Ma prezint si eu pe 14 iulie. Fiind duminica, prezenta este sigura. M-am inscris si prin formular.

Salutare dragilor. Avem 3 stagii din cele 4 pe care doream sa le avem la fiecare editie, dar consideram ca in momentul in care stagiile sunt realizate complex, numarul acestora nu conteaza. Rugam sa va concentrati pe Regulamentul CSC vis a vis de toate elementele acestuia. Nu vom face rabat la nimeni in momentul cand concurentul nu respecta regulile si cu riscul de a ne face imaginea de " intoleranti " vom merge in continuare pe directia noastra. Totusi avem rugamintea sa incercati sa realizati faptul ca arbitrajul, demo-urile pe stagii si tot ceea ce inseamna activitatea aceasta reprezinta specializarea principala de ani de zile ale mele. Din acest motiv o sa va rog sa nu cautati motive de contrazicere si sa incercam sa avem o atmosfera placuta......concurenta intre voi se vede clar in aceasta competitie 2013, nivelul il aveti mai ridicat, dorinta de a castiga este mult mai mare si toate acestea duc la anumite orgolii )...dar sa nu uitati ca eu cel putin sunt cu ochii pe voi si vad totul...asa ca nu prea aveti cu ce sa ma contraziceti. So, puneti mana pe munca la rece pentru ca la trainingul de saptamana trecuta, participantii si-au imbunatatit vizibil precizia si rapiditatea in miscari, angajare, manipulare ale sistemului secundar. Noi va asteptam in continuare la traininguri pentru a realiza cat de mult inseamna sa te antrenezi pe specific comperitional si nu numai si cat de mult castigi in acele 5, 6 ore de training.

Asteptam sa va inscrieti in continuare pe formularul nostru si sa ne vedem pe 14.07 intr-un numar cat mai mare. Va asteptam cu drag.

Masashy - SRA

Guest
This topic is now closed to further replies.