Luca Gabriel

Curs Sistem Secundar de Angajare - ARENA - 02.06.2013

Recommended Posts

Salutare dragilor. Dupa o asteptare mai lunga, venim in sprijinul vostru in aceasta Duminica, 02.06.2013 cu un curs BASIC in manipularea reactiva a sistemului secundar de angajare. Scopul acestui curs este acela de a va familiariza si a va dobandi si exersa anumite miscari rapide si controlate ale corpului in timpul angajarii, ale angajarilor rapide si precise, deplasarilor rapide, schimbarilor rapide si tactice de incarcator static si din deplasare...si multe alte elemente utile voua atat la concursuri tip CSC, cat si pe glont si nu in ultimul rand la jocurile de Duminica.

Chiar daca este anuntul destul din scurt, sunt sigur ca vom avea parte de un feedback pozitiv din partea voastra.

Paul o sa va puna la dispozitie formularul de inscriere in aceasta seara. Rugam sa faceti tot posibilul sa confirmati prezenta voastra in cazul in care puteti ajunge.

Locatia este ARENA, taxa este de 50 ron / participant, ora de prezentare la ora 08:15 iar echipamentul si accesoriile necesare sunt aceleasi ca si in cazul CSC: centura cu holster si 2 port incarcatoare, gaz, bb's-uri, ochelari protectie. Vesta CSC nu este inclusa in echipamentul pentru curs.

Va asteptam cu drag sa va inscrieti si sa ne vedem la curs. Aveti foarte multe de invatat...

Until next time, keep training !!!

Masashy - SRA

Dragilor, acest curs va avea multe elemente de rapiditate si precizie, balanta intre ele, angajari reactive, angajari din diferite pozitii tactice standard si nonstandard, angajari la tinte multiple din deplasare, angajari cu mana reactionara si dominanta, schimbari rapide si tactice de incarcator cu ambele maini, cu mana dominanata si mana reactionara, etc.

Este un curs, desi anuntat din scurt, foarte util celor care participa la CSC si la jocurile de airsoft la sistemul secundar.

Desi timpul si situatia materiala pot reprezenta un impediment, consider ca nu ar fi de ratat acest curs. Dupa cum ati observat la CSC, sunt foarte multe lacune in manipularea rapida si precisa a sistemului de angajare, in luarea rapida a liniei de ochire, in angajare din deplasare, in mentinerwa 100% a master grip-ului, in rezolvari de incidente si multr altele. Noi venim de fiecare data cu noi si utile pachete de cursuri si speram sa trezim interesul la cat mai multi dintre voi.

Training-urile reprezinta partea dominanta a activitatii noastre, parte care dorim sa o dezvoltam cat mai mult pentru ca voi, operatorii de airsoft, indiferent de mediul unde va desfasurati activitatea de airsoft, sa demonstrati ca puteti ridica nivelul si va prezentati exemplar.

Asteptam sa completati intr-un numar cat mai mare formularul de inscriere si sa ne vedem Duminica intr-un cadru profi pentru a invata multe elemente foarte interesante si utile.

Masashy - SRA

2DOR -ON ( cu eforturi ) si sper sa nu il anulati pe motiv de lipsa cursanti ca vad ca e cam subtire lista si multi consacrati nu pot ajunge.

Mergem in continuare cu trainingul chiar daca numarul de participanti va fi mic.

Va asteptam in continuare sa completati formularul de inscriere si sa ne vedem Duminica la un curs complex.

Masashy - SRA

Chiar daca vremea va fi ostila, vom folosi spatiile interioare. desi numarul este deocamdata mic, promisiunea este promisiune si vom tine in continuare trainingul.

Prezenta la ora 08:15, la ora 08:30 vom desfasura briefingul si la 08:45 se da startul.

Asteptam totusi ca si ceilalti participanti de CSC si nu numai sa profite de acest training, care totusi se desfasoara la cererea lor. Desi a fost anuntat din scurt, timpul imi este un adevarat adversar si imi este greu sa gasesc portite in care, alaturi de colegii mei, sa organizam training-uri in afara Calendarului 2013.

Asteptam sa va inscrieti in continuare la training si sa ne vedem Duminica sanatosi...

Masashy - SRA

Stiu ce spui Razvan. Din pacate nu am cum sa particip. In noaptea asta lucrez, maine dimineata pleaca sotia la lucru, la amiaza am niste cursuri iar seara iar la treaba. E freaky sa nu pot participa dar nu am nici o portita de scapare.....

Succes tuturor maine.

Vremea se anunta in felul urmator: sanse de ploaie pana la 9:00, apoi uscat, fara ploaie, cer partial acoperit cu vant de max 10 km/h din Est, temperatura atinge max 26 grade pe la ora 15. Ploua doar dupa ora 16:30. Succes tuturor participantilor si imi pare rau ca nu pot lua parte la antrenament alaturi de voi de data asta. Bafta si sa luati notite si pt mine

Mihai

Poate cineva sa ma ridice si pe mine din Victoriei, maine dimineata?

Ca mie mi-a expirat ITP-ul

Inca un training reusit, in care totul a decurs exact cum am calculat. Un Intro, Reguli de Siguranta, Manipulari de basic, manipulari reactive, deplasari, pozitii tactice, schimbari rapide si ractice cu o mana si ambele maini, traseu dinamic final, etc. Odata ce baietii au reusit sa invete si sa depaseasca nivelul de stres impus, tragand de ei la maxim, eu unul ma declar foarte multumit.

Bravo pentru cum ati fost azi baieti si continuati ceea ce ati facut azi. Sigur concurentii CSCvor avea de furca cu voi de-acum incolo...

Masashy -SRA

Multumim Razvan, multumim SRA pentru un training solicitant si toate tips-urile

impartasite. Cat timp o sa ne aducem aminte sa le si folosim cand este cazul, o sa depasim momente grele cu usurinta.

Ca veni vorba...ce am facut noi azi? Unde am fost?

NB:la cursul sra e ca la loto...nu participi..nu castigi..simplu.

FOARTE TARE ANTRENAMENTUL DE AZI!!!

MULTUMIM Razvan!

Multe chestii de invatat si de retinut (off, ce bune sunt exercitiile de memorare ): elemente de manuire a replicii, deplasare si tot tacamul executate in ritm crescator, pana la final, unde cireasa de pe tort a fost exercitiul tactic dinamic de nota 20

BRAVO Razvan, pentru tot ce faci!

Guest
This topic is now closed to further replies.