Luca Gabriel

CSC Editia II - 25.05.2013

Recommended Posts

Salutare dragilor. Dupa cum se observa din topic, am modificat data editiei a doua CSC, in loc de 11.05, am hotarat sa mutam cu o saptamana dupa, pe 18.05. Motivul este jobul si din pacate nu pot face nimic vis a vis de acesta. Totusi, ati castigat o saptamana in antrenamente...

In cursul saptamanii viitoare vom pune la dispozitie formularul de inscriere, cele 4 stagii si regulamentul cu privire la penalizarile din CSC cat si regulamentul general al acestuia. Astfel, toata lumea va cunoaste absolut toate aspectele, odata pentru totdeauna, fara a se mai intreba diferite lucururi cu privire la acestea.

Totodata dorim sa anuntam oficial ca deschidem sesiuni de training pe specific CSC in cadrul locatiei ARENA. Datele specifice acestuia, vedeti la topicul nostru CSC Training.

Cu acestea fiind spuse, venim cu rugamintea de a confirma prezenta voastra si totodata lipsa voastra, din timp. Credeti-ne ca ne este foarte greu sa punem la punct toata organizarea cand apar modificari zilnic. Incercati sa va puneti in ordine programul astfel incat sa puteti confirma participarea sau nu la CSC. Multumim anticipat.

Formular de inscriere

Until next time, keep training !!!

Masashy - SRA

Dragilor, datorita faptului ca pe 18.05.2013, CTS TUNARI organizeaza concursul de tir dinamic TACTICAL CHALLENGE in colaborare cu Shooters Association, suntem nevoiti sa reprogramam CSC II.

In schimb, va invit cu mare drag sa participati la acest tip de concurs care va pastra multe din standardele IDPA. Mai multe detalii pe Tactical Challenge, pagina de facebook.

Vom reveni cu detaliile si data drsfasurarii CSC II.

Masashy - SRA

Update: Data desfasurarii CSC II este 25.05.2013. Prezentarea la poligon se va face cel tarziu la ora 08:30. Briefing-ul va avea loc la ora 09:00, iar START-ul se va da la ora 09:15.

Rog sa revizuiti inca o data Regulamentul, penalizarile si Regulile de Siguranta.

In cursul saptamanii viitoare, vom posta si cele 4 stagii ale editiei cu legendele de rigoare ale acestora.

Masashy - SRA

Stagiile, acum cu indicatii legate de modalitatile de angajare...

Stagiul 1

slide1u.jpg

Stagiul 2

slide2wi.jpg

Stagiul 3

slide3ow.jpg

Stagiul 4

slide4ig.jpg

Edited by Guest

tu pune mana si fa-ti pistolul (pistoalele), ca mor daca te mai vad ca ai iar probleme. hai, pana prostului ca la mine, mai merge, dar sa ai probleme tehnice la fiecare concurs, e prea de tot.

la multitudinea de pistoale pe care o ai, eu as folosi 4.3 fara probleme. si stock l-as folosi.

Pai, nu mai am cale de intoarcerecu 4.3-ul. E in plina transformare, in asteptarea unei piese dar mai ales in asteptarea unei solutii pentru rezolvarea unei posibile incompatibilitati.

E foarte posibil sa vin la urmatorul CSC cu "ex"-ul lui Tommy. Dha madhafakhar WA 1911. Cam imprastie bilele (e prea lung si prea ingust pentru mainile mele tremurande). Pus pe un suport trage FB si functioneaza ireprosabil. Ma rog ! Probabil, pana intru cu el in concurs.

Cel putin poti sa te consolezi ca ai devenit un fel de mit al CSC-ului. Fara tine nu ar mai avea acelasi farmec.

"LEGÉNDĂ, legende, s. f. 1. Povestire în proză sau în versuri care conține elemente fantastice sau miraculoase, prin care se explică geneza unui lucru, a unei ființe etc., caracterul aparte al unui eveniment (istoric), al unui erou (mitic) sau al unui fenomen."

Mie nu mi-e clar dacă ajentu' zerozeroșapte intră în categoria "erou mitic" sau "fenomen"...

Guest
This topic is now closed to further replies.