nashu

This girl has BALLS

Recommended Posts

ungurii fac chestiile astea din '90 incoace, mai e o noutate pentru cineva?

pareri? sa fii persecutat pt ca porti insemnele propriei tari la tine in tara... este un teatru al absurdului...

LE: "the girl has balls"?????? diriginta si directorul aparent au de fac ceea ce fac...

Avem servicii speciale, securisti, ministere, diplomati, ....si totusi liniste! Nimeni nu face nimic. Trebuie sa ia atitudine o fatuca de 15 ani. Suntem o tara cu politicieni fara coaie!

iuri_, nu ştiu dacă este de competenţa serviciilor enumerate de tine, mai sus, DAR încearcă să-ţi dai seama de altceva...

Uite ce spunea Octavian Goga despre clasa politică românească, în 1916;

" Ţară de secături, ţară minoră, căzută ruşinos la examenul de capacitate în faţa Europei… Aici ne-au adus politicienii ordinari, hoţii improvizaţi astăzi în moralişti, miniştrii care s-au vândut o viaţă întreagă, deputaţii contrabandişti… Nu ne prăbuşim nici de numărul duşmanului, nici de armamentul lui, boala o avem în suflet, e o epidemie înfricoşătoare de meningită morală. "*

Înţelegi ?! În 1916 !!!

Te miră azi ?

*citat preluat din cartea “O istorie sinceră a poporului român”, carte scrisă de Florin Constantiniu

Toate guvernele pot sa obtina majoritatea "guvernarii" doar cu forta politica a minoritatii ungare ?

Legile la noi se aplica doar cand este interesul. In acest caz, deoarece populatia nu a protestat indeajuns, nu exista interesul.

Ei au oameni politici propulsati pentru ideea tinutului secuiesc. Noi nu am avut nici o campanie politica pe tema integritatii tarii si pe faptul ca cetatenii care traiesc in tara asta au datoria sa respecte constitutia tarii, si daca incearca divizarea acestei tari sunt pasibili de tradare.

Revenind la prima propozitie... guvernele noastre au tradat deja. Deci, la ce dreq sa mai arati cu degetul la un director de scoala cand poti sa arati la presedinte.

Chind romin invetze minte?

Nu drepturi la romin tziguns. Asa cum vine fundatie fir foten protejeze chinii vagabonzii, nu omenii muscatzi;

Cetatzean nu dreptate, chine are dreptaten!

Asa romin pizda masii nu voie sa romin la el in tzara, ca nu tzara la el! Asta tzara la ungur si chinem este!

Psh.

Ce vreti mah? Rromania?

Deschideti proces de uzucapiune de 10 pana la 20 de ani, si o luati usor.

Citez:

---------------------

Mii de romani si-au declarat solidaritate cu Sabina Elena prin intermediul retelelor sociale. S-a creat o pagina de Facebook eficienta si s-au anuntat demonstratii de solidaritate in mai multe orase ale tarii, respectiv:

BUCURESTI, Sambata la ora 17 – Piata Constitutiei sau Piata Universitatii. Se afirma: “Sabina, eleva a unui liceu din Covasna a fost amenintata cu moartea, dupa ce impreuna cu cativa colegi au mers la liceu cu steaguri tricolore si au marsaluit pe holurile institutie de invatamant. Pe langa faptul ca a fost amenintata cu moartea, Sabina este si anchetata pentru “instigare la violenta”. Va asteptam in numar cat mai mare sa o sustinem pe Sabina Elena impreuna cu un tricolor!

CHISINAU, Vineri la 15.30, la Amabasada Romaniei (Bravo, fratilor!)

ALBA IULIA, Vineri la 16, in fata Prefecturii

CLUJ NAPOCA, Vineri la 17, in Piata Unirii

Se anunta si alte orase. Conform initiatorilor, evenimentele se doresc a fi sub forma unor “flash-mob”, pasnice, lipsite de violenta. Se va canta “Desteapta-te, romane!”. Manifestantii pro-Romania si Sabina Elena sunt asteptati cu drapele si bentite tricolore.

-------------------------

Sursa:

http://roncea.ro/2013/03/21/tanara-eleva-romanca-din-covasna-sabina-elena-persecutata-de-profesorii-maghiari-ai-liceului-korosi-csoma-sandor-sub-ochii-autoritatilor-la-fel-de-maghiare-mesajul-sabinei-catre-romani-dat-in/

Trebuie aplicate URGENT si CORECT legile statului tuturor celor implicati. Daca situatia nu se clarifica si nu va avea o finalitate lucida si corecta , se va crea un precedent LEGAL unor situatii nefericite care deja exista si se propaga in anumite parti din dulcea noastra tarisoara de catre anumite grupuri de oameni.

De fapt fata nu e singura. De fapt directorul si aia din administratie de pe acolo sunt unguri, iar daca nu-s atunci sefii lor sigur sunt. Prin urmare ...

Imi amintesc de zicerile lui Gandhi care zicea la un moment dat: "Fii schimbarea care vrei sa o vezi in lume". Asta cu trimitere la colegul nostru (i-am uitat numele, ii cer scuze pe aceasta cale) care povestea la un moment dat pe forum de episodul cu cabanierul care se plangea de hotia statului roman, dupa ce-si amintise in prealabil vremurile bune in care ii daduse el insusi aceluiasi stat o teapa de 30.000 euro parca. Fiecare sa priceapa dupa cum poate.

De fapt, e mai gri situatia..

nu ca as lua apararea ungurilor, dar sa punem pe masa tot. ca daca acuzi si dup-aia ies la lumina, automat iti demonteaza TOT.

e gri pe naiba. spune asta romanilor care au plecat dupa '90 de pe acolo.

domnu' jumate ungur, jumate anti-roman, parca descrie o scoala comunala din vemea imperiului: n-ai voie sa canti imnul tarii, profesorul de servicu face proces verbal UZUAL despre drapelul romanesc afisat de elevi.

Ar trebui sa-i multumim pustoaicei asteia. Ne-a adus aminte de ceva despre care puteau manca rahat multi intelepti, multi ani si fara efectul scontat.

Problema nu se rezolva legal (nu va inchipuiti acum ca instig la a le da in cap), mi se pare jalnica solutia de a te lua de ei cu nu stiu ce lege, consider masurile de genul asta ca o chestie disperata. E mai mult o problema de imagine, cum ne vedem noi (dezbinati), cum ne vad ei (numa' buni de futut in gura). Rezolvi asta, n-ai nevoie de procese. N-ai vrea sa te stii ungur, intr-o tara in care nu te mai ignora lumea ci se uita inapoi urat la tine, basca ca-s mai multi si mai batuti in cap.

Vad ca lucrurile au inceput sa se calmeze dupa ce ministerul invatamantului a anuntat ca trimite o comisie de ancheta la inspectoratul scolar Covasna:

http://www.edu.ro/index.php/pressrel/18833

http://www.realitatea.net/scandalul-bentitei-tricolore-conducerea-liceului-nu-este-cazul-sa-aplicam-sanctiuni_1140165.html

bla-bla, ``Considerăm că orice elev are dreptul să poarte însemnele naţionale ca semn al apartenenţei şi ca manifestare a sentimentelor sale naţionale.``

O_RLY.jpg si atunci de ce s-a repezit diriga cu foarfeca la tricolor???? Va zic eu. Nu isi imaginau nici in cele mai urate vise ca situatia o sa ia o asemenea amploare.

Deasemenea, extremistul care o ameninta cu moartea are deja dosar penal, conturile de pe facebook ale maghiarilor implicati si care au apucat sa dea declaratii au disparut brusc - va dati sema ce le-a umplut lumea frigiderul de carne in cateva ore.

Comportamentul fetei este perfect normal si legal, nu a incalcat nici o norma de conduita sau bun-simt. Comportamentul maghiarilor de acolo mi se pare insa provocator, deja sunt unii care viseaza autonomie etnica cu ochii deschisi si sunt teribili de deranjati cand cineva ii trezeste, dar vad ca incep sa fie incet-incet pusi cu botul pe labe.

Ce mi se pare mie hilar, este faptul ca nimeni nu a reactionat cand s-a huiduit imnul de 1 Decembrie. Prevad niste sarbatori interesante de 1 Dec 2013 in Covasna si Harghita.

Punctul pe i, steagul romanesc in Romania e sfant. Nu te obliga nimeni sa-l venerezi si sa-l porti, dar esti obligat sa-l respecti. Adica pamantul pe care calci e Romania, fie ca-ti convine sau nu. Si nu, la revizuire nu se poate schimba caracterul national si unitar al statului roman (scrie negru pe alb in constitutie ca acesta nu poate constitui obiectul unei revizuiri, art. 152, lit.1), asa ca cine spera autonomie pe criterii etnice viseaza umed.

Din fericire, marea majoritate a maghiarilor sunt oameni normali care isi vad de viata lor, mai sunt cateva minti infierbantate si indoctrinate de Budapesta si Moscova. Si sustinute, tot de acolo, de un urias aparat propagandistic ale carui dimensiuni nici macar nu le banuim.

@skater

Intotdeauna situatia este gri.

Dar faptul ca ce a relatat pustoaica poate fi adevarat intr-o institutie publica de INVATAMANT al unui stat de drept este foarte periculos. Plus sceleratul din poza prezentata mai sus.

De aia toate autoritatile avizate trebuie sa-si faca treaba fata de toti cei implicati , sa clarifice si sa rezolve situatia cat mai CORECT si PUBLIC posibil.

Exista totdeauna uscaturi peste tot. Fiecare zona si natie are habotnicii ei. Majoritatea cetatenilor nu au nici o treaba cu naționalismul cu exceptia momentelor in care sunt instigati. Îmi aduc aminte, cu ocazia evenimentelor de la mures, cogeii cu care jucam in mod normal baschet au venit sa ne bata deoarece eram unguri. Acest lucru se intampla la Sibiu. Mergand la Mures am avut surpriza neplacuta sa nu fiu servit deoarece am cerut in limba romana, am raspuns in maghiara ca atunci nici nu mai am nevoie de nimic. Am iesit din UDMR cand s-a pus problema ca nu se mai poate vorbi decat in maghiara la sedinte, parintii uneia dintre pritenele mele nu au vorbit niciodata cu mine deoarece eram ungur cica si exemplele ar putea continua. Din pacate media nu face decat sa puna gaz pe foc in loc sa prezinte evenimentele echidistant. Sunt perfect de acord ca aceasta este Romania si toata lumea trebuie sa respecte legile tarii.

A stat cineva sa se gandeasca ca poate acolo e serparie adanca? Adica de dementul ala din poza nu zic nimic, ala-i cu capul si trebuie internat.

Da pizdulica aia ce treaba are ea sa poarte cocarde tricolore de ziua ungurilor, fix in mijlocul celui mai mare cuib de habotnici din localitate. E ca si cum te-ai juca in curu gol in fata pulii sculate. Cateodata mai esti si futut.

A stat cineva sa se gandeasca ca poate acolo e serparie adanca?

se pare ca tu

Da pizdulica aia ce treaba are ea sa poarte cocarde tricolore de ziua ungurilor

printre altele, pentru ca e romanca in tara ei si de ziua romanilor i s-a interzis sa cante imnul

fix in mijlocul celui mai mare cuib de habotnici din localitate.

HABOTNIC adj., s. m. si f. (Persoana) care respecta cu scrupulozitate exagerata prescripțiile religiei

Da, perf. de acord ca e periculos. Tot ce spuneam e ca tipa nu s-a dus cu bentita in tricolor ca asa face ea zi de zi, ca e dragut, ci a facut-o agresiv, a instigat, a stiut ca o sa aprinda spiritele. DA, era normal sa instige, cand i s-a interzis sa cante imnul, si e revoltator insusi faptul ca a purta tricolorul e un mod de a fi agresiv cu cineva (echivalent cu faptul ca unii au repulsie la tricolor, lucru pt care din partea mea ar trebui sa se faca puscarie, urmata de deportare).

Punctam faptul ca e vb de o lupta acolo, nu de o persecutare a romanilor pasivi de catre unguri. E o lupta pur si simplu. Si ei cred la fel de cu tarie ca si noi ca li se cuvine pamantul ala. Faptul ca noi consideram ca n-au dreptate, si ca se intampla sa fie al nostru acum, inseamna ca avem dreptul sa le-o ardem in cur. Which should happen. HARD.

Deci: nu-i blamez pt faptul ca vor dreptatea lor, dar imi apar dreptatea mea nonetheless. Nu sunt idioti. E doar un conflict de interese, gri, din multele conflicte gri de pe lumea asta. Asta nu inseamna ca sunt neutralist, ci ca nu bag capu-n nisip. Si ca am baze mai solide sa-mi apar spatele cand sunt acuzat ca de ce-i injur de morti si de raniti

Sunt curios unde se-ajunge, si daca o face puscarie idiotul ala..

Vorbiti din carti. Se vede ca n-aveti nici unul nici in clin nici in maneca cu ce se intampla acolo. Har-Cov a fost mereu prilej de comentarii pentru aia care n-au idee ce e Har-Cov.

Tipa aia uraste ungurii. Din motivele ei. S-a dus de ziua Ungariei, cand toti habotnicii de acolo erau in par cu drapele si cantecele, imbracata ostentativ in tricolor. Intre ei. Cantand imnul national. E ca si cum te-ai duce in Harlem imbracat in alb, cu gluga si cantand imnul KKK. Sau ca si cum ai arunca voluntar sapunul pe jos in dusuri la parnaie si pe urma te dai jignit ca ti s-au infipt intamplator niste puli in cur.

Nu e ilegal sa faci niciuna din lucrurile astea. Dar e o idee proasta sa le faci in contextul respectiv si sa te dai ranit pe urma ca s-au purtat aia urat cu tine.

Toti patrio-retarzii se dau de ceasul mortii ca ne-au jignit fiinta nationala. Sanchi. Tembelul ala care a amenintat-o cu moartea o sa-si ia o amenda penala, prostii care au jignit-o sa fie prosti mai departe, directoarea scolii o sa zboare cu proxima ocazie, dupa ce isi pierde spatele si viata o sa mearga mai departe. Mereu or sa existe instigatori si smecheri care sunt gata sa pescuiasca in ape tulburi sau sa surfeze pe creasta unui val de popularitate. Stiti de ce? Pentru ca lumea n-o sa duca niciodata lipsa de bagatori de seama a caror pasiune e sa se bage in seama cand habar n-au despre ce e vorba, dar au ei o parere de principiu. Ca lumea ar trebui sa faca ca ei. Nu fiti bagatori de seama, pentru ca sunteti masa de manevra pe urma. Informati-va, cautati mai multe surse, intrebati oamenii care traiesc acolo. Faceti voi pe reporterii daca media vrea sa va manipuleze. In general nu fiti ignoranti cu opinii nezdruncinabile.