Luca Gabriel

ARENA by Scoala Romaneasca de Airsoft

Recommended Posts

Dragilor, in urma unei intalniri oficiale, va anuntam ca de acum incolo, intreaga activitate a SRA, mai putin CSC, se va desfasura pe locatie proprie, locatie de 6 hectare; locatia prezinta terenuri deschise cu sol moale ( iarba ), sol tare ( beton ), cladiri in stare foarte buna ( inclusiv usi termopan in stare functionala ), adaposturi tip poligon exterior si multe alte elemente care vor servi la desafurarea antrenamentelor si concursurilor. Locatia este pazita, fapt pentru care noi vom pregati in tot acest an, zonele pe fiecare specific de training in parte, inclusiv postamente cu denivelari pentru URBAN, postamente fixe pentru tinte fixe si mobile, metalice si de carton, aliniamente speciale pentru verificarea, reglarea si depozitarea sistemelor de angajare. Totodata vom pregati locatia pentru event-uri organizate de noi sau de alte cluburi / echipe de airsoft, campare pe timp de noapte la corturi mari de campanie sau chiar in interiorul cladirilor. Primii care vor avea contact cu locatia noastra vor fi operatorii din echipa care va desfasura BASIC MANIPULATION Training in acest week-end si urmatorul. Cursul este privat.

Cu acestea fiind spuse, va asteptam la ARENA by Scoala Romaneasca de Airsoft.

Until next time, keep training !!!

Razvan - SRA

Felicitari!! Am totusi o nelamurire, unde mai exact este aceasta locatie?!

Prima parte a trainingului privat s-a desfasurat in conditii foarte bune, iar vremea a tinujt si ea cu noi. Am fost foarte impresionati de modul cum operatorii ( 80 % au avut primul training la SRA ) care sunt incepatori in mare parte, si-au dezvoltat modul manipularii sistemelor de angajare, pozitiile tactice, reactia lor la mediul tactic si multe altele.

ARENA reprezinta un mare potential pentru toate cluburile de airsoft din Romania, locatia de 6 hectare urmand a fi pana in luna septembrie sa fie amenajata cu poligon special de tir dinamic airsoft, zone de CQB cu tinte fixe si mobile, zone de URBAN cu diferite denivelari, acoperiri si tinte fixe / mobile. Totodata, zona de primire ( SAFE ZONE-ul ) va fi amenajata cu 2 corturi mari de companie, bancute, mese si un gratar

In luna septembrie, vom avea deschiderea oficiala a ARENEI si pana atunci avem treaba de facut...

Razvan - SRA

Ma bucur ca incepatorii Alecu, Artistu si Grasshopper s-au descurcat bine, si mie mi s-au parut cat de cat promitatori.

E ok, cu totii suntem incepatori in tot ce tine de airsoft si arme mai mult sau mai putin reale...trebuie doar sa ne uitam nitel la Razvan pt referinta

...Se oftica de fapt Tommy...)))))))))))..Te-am prins Dane cu fofarleaza..)))

Ai timp saptamana viitoare sa apari pe la noi sa poti savura linistit un training...

Razvan

cand reusesc sa-mi fac si eu pistolul, mai tii acel training pentru concurs?

Kit, training pentru CSC il vom desfasura in conditiile in care se aduna cel putin 10 persoane dornice care sa si confirme prezenta si totodata daca o sa avem o portita in Calendar. Noi suntem deschisi la orice propunere, dar primordial este Calendarul 2013 SRA. Totusi...sunt sigur ca vom avea cereri pentru ceea ce doresti tu. Putem lua in calcul si posibilitatea ca tu, daca poti convinge inca 9 operatori, sa stabilim un CSC Training.

ARENA poate sustine orice tip de antrenament si event pe specific de CQB si URBAN, chiar si pe actuala configuratie, fara amenajarile care speram sa fie realizate in proportie de 80% pana la inceputul lui septembrie.

Razvan - SRA

...Se oftica de fapt Tommy...)))))))))))..Te-am prins Dane cu fofarleaza..)))

Ai timp saptamana viitoare sa apari pe la noi sa poti savura linistit un training...

Razvan

Veneam si ieri - ma invitase Artistu' - da a intervenit lansarea (!) si un mic accident domestic de a ramas Gabi cu mana bandajata pentru cateva zile.

Ma bucur ca incepatorii Alecu, Artistu si Grasshopper s-au descurcat bine, si mie mi s-au parut cat de cat promitatori.

Ce troll frate nu imi vine sa cred...

Cu aceasta ocazie il amintesc si pe amicul Grasulas, pe care as vrea sa-l vad mai des la SRA; Noi la Berget ii dam functie de comanda numai ca sa nu trebuiasca sa-i dam o pusca-n-mana.

Felicitari pentru initiativa! Va tinem pumnii sa reusiti sa realizati tot ceea ce va propuneti pentru ca este nevoie de oameni cu initiativa si destul de incapatanati sa se bata cu birocratia pentru a reusi. A mai pus cineva intrebarea mai sus, unde puteti fi gasiti?

Guest
This topic is now closed to further replies.